Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

От 1000 броя могат да излязат 4-5 ,примерно.

 

Ако излизат само по толкова по-добре "производителят" на тези "лампи" да се заеме с друг бизнес.

Редактирано от Gregg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

ето един полезен линк и от мен по темата. Това е един PDF документ където експертите от www.tube-town.de са систематизирали различните макри лампи според различни стилове музика и видове ампове. Информацията е интерсна и наистина много добре организиране и подредена, един поглед си заслужава според мен. Ето и линка:

 

http://www.tube-town.net/info/doc/tt-tubemap.pdf

 

... приятно четене :-)

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този .PDF е по-скоро препоръчителен, но не бих казал, че е правило.

 

Работата с лампите е "слагаш и слушаш -> хареса ли ти как звучи -> бичиш с тях".

 

Скоро ми гръмна крайна лампа EL34 на Hughes&Kettner TriAmp. Поръчах от един колега мачнат куад от RFT лампи. Всеки ми викаше - убийствени са RFT-тата - немски и т.н. Убийствени ама, като ги сложих в ампа се оказа, че оригиналните са доста по-убийствени (оригиналнмите са Mullard - Made in Russia) :thumbdown:

Засега го отдавам на това, че ампа трябва да се bias-не спрямо новите лампи (така си пише и в упътването). Явно работата с лампите е малко лотария - малка част от общото производство са наистина сполучливи и колегата е прав, че от 1000 лампи може само дузина да стават наистинма. Затова и в нета като гледам цените на "едни и същи" лампи могат да варират в пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм много съгласен - явно е повече въпрос на усилвател и на вкус - имам доволно количество еднакви ЕCC83 от ТЕЗИ и не намирам някаква разлика между отделните бройки. Също ми се мотаха и няколко такива прехвалени ТЕЛЕФУНКЕН (забележете цената!!!) и ми се струват много по-плоско и смачкано звучащи от RFT.

Най-отвратителните лампи които са ми попадали са Ei - ужасно омазан звук за хай-гейн, на клиин е като солид стейт малко - абе шит

 

а ето ТОВА всъщност е премаркирана 6П3С-ЕВ - бих препоръчал на всеки който ползва 6L6 да пробва непремаркираните, които за цената си са направо подарък, а са прилични

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Най-отвратителните лампи които са ми попадали са Ei - ужасно омазан звук за хай-гейн, на клиин е като солид стейт малко - абе шит

...

 

Koeто пак показва, че всичко е въпрос на вкус. Аз пък много ги харесвам Ei - не за всички усилватели, но мисля че за хай-гейн звук почти нямат конкуренция (с изключение на NOS Siemens) в предусилвателните. Но това съм само аз както се казва :D

 

Съгласен съм с vhcs - зимаш, ръгаш, биас - и ако звучи като 'ой леле ще се таковам от кеф' - значи това са твоите лампи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ +1 за това, че трябва да се пробват.

 

Мнението, че лампи от еди коя си фирма са гадни е погрешна. Лампите може да са от различни партиди, години, различни като технология или знам ли още кво и в крайна сметка да звучат различно.

 

Въпрос на късмет. Хвърляйте боб преди да си купите ламБи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Всички са електронни лампи,а вече аудио ли ще е телевизионна ли ще е зависи от това къде и как е използвана.

Зависи за кой точно модел лампа става въпрос,но най-често в НЧУ на телевизорите слагат лампи с триод и пентод в един корпус и така усилвателя става само от една лампа,но мощността също е малка 3-4 вата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо да ви говорят тези лампи? Има и някои, които ги слагат в лампови ампове /поне така съм чел по описанията им/, но повечето са за ТВ и подобни.

PCL 81

E 88 CC

PL 84

PLC 200

ECH 43

PY 82

EY 86

DY 802

DY 80

DY 87

PL 82

PL 81

PL 83

UY 11

UBL 71

UY 3

UCH 11

EFM 11

ABL 1

ECH 11

EL 156

UCL 11

EL 12

PCC 88

PC 88

PC 93

PC 92

PC 900

PCC 84

PCC 85

PC 86

EBF 80

EF 93

EF 43

EBF 89

EF 86

ECC 82

EM 84

EC 88

PABC 80

AK2

EF 6

EL 34

PL 36

UY 11

UCH 5

ECH 4

PFC 200

PCH 200

EBC 41

AZ 41

ECH 42

EAA 91

ECC 81

DF 91

EP 91

EC 91

EC 92

EBC 91

EF 80

EF 83

PCF 80

PCF 82

PCF 86

PCC 189

6C5

PCF 801

PL 805

PCF 803

EH 90

DF 97

DL 92

DF 96

1S5

UCH 42

UBF 80

UF 41

EF 15

ECF 12

EX 15

EZ 12

AL5

EL 8

UBL 1

 

ПП: съжелвам, дълъг списък се получи...

Редактирано от bai-goku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ги, интересуваш се от тях или...?

Всичките са известни, но каква е идеята, бъди по-подробен, моля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че са известни е ясно, камоли ще разполагам със строго секретни лампи, невиждали бял свят. Да, това са от кашона ми "бокс о' лампи".

А въпроса ми беше, дали може да се намери някакво практическо приложение. Нали, логически може на всичките, но конкретно примерно "ето тази и тази се използват еди къде си".

Е, както колегата bir4o спомена определените лампи. Те, са еквивалент на еди-кои си лампи, дето са споменати в 1-вият пост на темата.

Но главната ми цел, е да знам с какво разполагам. Примерно след 2-3 години ще науча, кое, как и защо... Ех, тази нетърпелива и попваща знания младеж :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.