Jump to content
Българският форум за музиканти

Бустер?


kkertev

Recommended Posts

Аз лично имам Boss Compressor/Sustainer в педалерията си. Volume-то му го държа на 2 часа - така мога да го използвам и за сола и за по-открояващи се чисти китари.

 

Минусът е, че вкарва малко шумове, затова гледам да го включвам точно в началото и края на нужните партии - иначе осирам пейзажа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението с драйв камиони тип Тюбскриймър/ДС-1 е удачно, но:

1. Сток версиите са гаднички;

2. Не работят навсякъде (скоро пробвах два Тюба в Маршал МГ50 и резултата бе нулев, защото драйва на тоя АМР е толкова напомпен и компресиран, че... На 1 и на 10 е еднакъв, по-добре да махнат пота и да сложат ЦК ключе).

 

Вариантът с EQ се използва от Том Морело например. В едно видео обяснява, че ползва ДОД педалче с флат честоти и леееко вдигнат левъл. Педала го активира, когато му трябва "да отиде на 11". Включен преди напомпен драйв канал с много компресия също не знам дали ще има файда обаче...

 

Волюм педалът е не особено удачно решение, защото нямаш така да се каже фиксирани стойности и нивото постоянно ще ти бяга. Хем ще разбъзикваш постоянно общия баланс (обезмисляйки до голяма степен саундчека), хем ще се сбиеш с озвучителя и в най-вероятния вариант просто ще се самопрецакаш и няма да се чуваш дори докато нямаш сола. В крайна сметка финалния фейдър е при озвучителя, нали. ;)

 

Мисля, че е доста важно да се прецени какъв вариант ще е най-подходящ за конкретната апаратура...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Волюм педала може да е с потенциометър, с който да се фиксира нивото.

Редактирано от DILETANT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, интересно... Фиксира се най-намаленото да е еди_колко_си, така ли (най-усиленото е ясно че е без ник'во съпротивление)? Често срещана "екстра" ли е или по-скоро изключение? Питам, защото не съм се интересувал от волюм педали досега и не съм запознат в детайли, а пък ми трябва за една работа нещо подобно. Тенкс! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, интересно... Фиксира се най-намаленото да е еди_колко_си, така ли (най-усиленото е ясно че е без ник'во съпротивление)? Често срещана "екстра" ли е или по-скоро изключение? Питам, защото не съм се интересувал от волюм педали досега и не съм запознат в детайли, а пък ми трябва за една работа нещо подобно. Тенкс! :)

 

 

Имам Boss FV-500L може наистина да нагласи до колко да затваря - не при всички педали го има, но при някои модели на Boss и Earnie Ball съм го срещал допълнителни екстри са изходи за тунер и възможности за регулация на "твърдостта" на педала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.