Jump to content
Българският форум за музиканти

Наистина ли трябва да почна с найлонови струни?


Recommended Posts

Един познат ми каза,че трябва в началото да си взема китара с найлонови струни защото в начлото много са болели пръстите вярно ли е?Имам и друг въпрос може ли да си взема китара с метални струни и да и сложа найлонови и обратното да взема с найлонови и да си ги сменям с метални?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почваш с китара на каквато си се свири ако ти се свири на акустична-акустична, ако ти се свири на класическа-класическа, ако ти се свири на ел тогава...

И не не става тоя номер да трампиш струни има си китари за найлонови и за ментални. Аз лично почнах с метални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно едно нещо свързано с металните струни:

по какъв начин се образуват мазолите ако се свири с перце..щото имаше тук някъде една такава мазолеста тема и малко ме изненада..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На найлон съм свирил чак миналата година кат си купих акустична китара. След това скъсах струна и се наложи да ги сменям но в града нямаше найлонови и и шибнах едни метални. :thumbs_up: Обаче мен метала по ме радва :hooray:

Малко ми се п****а магаренцето ма ко та ибе :thumbs_up:

Редактирано от Feuermeister
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Найлоновите струни са за свирена на калсическа, джаз и т.н. музика аз свиря с найлонови в момента и не бих ги сменил :thumbs_up: Ако обаче идеята ти е да подрънквате с компанията около някой огъна на палатки взимай с метални освен това акустичните са с по-тесни грифове и се свири по-лесно, отколкото на класическа (с найлонови струни)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните действително нямат никакво значение в случая, но знай, че най-важна е личната ти преценка кого и за какво да послушаш. За целта най-приятелски те съветвам следното - отиди при вещ китарен човек, които да те насочи правилно, това ще ти спести време и нерви. Ако имаш 1 кг брашно няма да го дадеш на месар или железар, а на пекар!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно едно нещо свързано с металните струни:

по какъв начин се образуват мазолите ако се свири с перце..щото имаше тук някъде една такава мазолеста тема и малко ме изненада..

:) ами стават ама на другата ръка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На найлон съм свирил чак миналата година кат си купих акустична китара. След това скъсах струна и се наложи да ги сменям но в града нямаше найлонови и и шибнах едни метални. :thumbup: Обаче мен метала по ме радва :curse:

Малко ми се п****а магаренцето ма ко та ибе ;)

 

И после всичко си е*а м****а...

 

 

относно темата:

в никакъв случай не се слагат метални струни на китра за найлонови и обратно и причините бол. Класическите китари (демек тия за найлонови стурни) нямат тръс род. С други думи едно желязо дето действа като "противотежест", ако искаш така го наречи, за да не се огъне грифа. Защото найлоновите струни причиняват по-малко напрежение от металните (найлона е по-лесно разтегателен от метала)

 

Затова никога не се прави, защото след известно време китарата ти или ще звучи ужасно, или изобщо няма да звучи :recourse:

 

:curse:

Почни на каквато ти харесва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам ама аз като сложих метални струни на класическа и прагчетата почнаха да се стрържат,тоест да пада материала от тях и то в големи количества ама не ми пукаше щото не беше моя китарата :recourse::thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно едно нещо свързано с металните струни:

по какъв начин се образуват мазолите ако се свири с перце..щото имаше тук някъде една такава мазолеста тема и малко ме изненада..

:recourse: ами стават ама на другата ръка ;)

:thumbup:;):curse: :curse: :hysterical: :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олеле, каква тема... Извинявам се, но ще се наложи да я затворя.

 

П.П. Китарата се избира спрямо нужите на китариста. Ако искаш метални, взимаш с метални, ако искаш с найлонови - действаш по въпроса. Ти решаваш, друже. Нашите съвети не са ти нужни, защото няма ние да свирим на китара, а ти. :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.