Jump to content
Българският форум за музиканти

Cort X-6


Feuermeister

Recommended Posts

Би му мамата...

http://www.pro-technica.com/priceList/Cort_2008_2.pdf - Cort x6 е 177.60 евро (България)

 

Пък гледам във некви други сайтове в другите държави въри по скъпо...

около 280 евро

 

Какво става ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спокойно, не е менте. Цените на CORT za България са много добри, това е. Аз съм си харесал един модел, но ще го пазя в тайна :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз съм се замислил за KX-5... Като че ли повече ме кефи.

 

Освен това, Feuermeister, сигурен ли си, че нямаш предвид grind в подписа си?

Редактирано от Metanoia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,все пак не очаквай да е MADE IN KOREA....за разлика от тези в другите сайтове...

Редактирано от soundcraft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

мюу другото никога не съм чувал китарата на живо но съм я чувал във youtube. Има ли собственици на такава китара тук? Какво е мнението ви за китарата? (за cort x-6 говорим)

Редактирано от Feuermeister
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам такава от няколко месеца(от Германия).Китарата е удобна,с тънък гриф,добра изработка(не съм тествал много китари-преди години имах японски Squier и за малко американски Kramer).Проблема е с рамото на тремолото.Завива се с гаика и ако го въртиш много напред назад се разхлабва.За звука не мога да коментирам,компютъра ми не е критерии,скоро ще взимам Peavy кубе и ще добия някаква представа(всичко е за домашно ползване)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам дали някой случайно няма впечатления от модела EVL-K4, защото обмислям да си купя такъв и се чудя дали е достойна алтернатива на Stagg-а, от който по принцип съм доволен.

 

ПП - Хаха модела даже май е онзи, който държи страшния чичко блек металист 1 пост по нагоре ;D

Редактирано от Slipaway
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ся пробвах в Динакорд една такава - мноо метъл има в тая китарка. С класи над стаговете е, изработката е наистина много по-добра и ЕМГ-тата обаждат супер. Това с гайката на флойда е така с всички евтини флойдове. На мен ми хареса матовия финиш - и на тялото, и на хардуера. Май ще си я купя - за тия пари си струва определено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ся пробвах в Динакорд една такава - мноо метъл има в тая китарка. С класи над стаговете е, изработката е наистина много по-добра и ЕМГ-тата обаждат супер. Това с гайката на флойда е така с всички евтини флойдове. На мен ми хареса матовия финиш - и на тялото, и на хардуера. Май ще си я купя - за тия пари си струва определено.

Значи и аз ще вземам. Благодаря за мнението :]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Не съм свирил на Cort, но мога да кажа че едни мои познати от Лондон - Abbgot (black metal) група са рекламни лица на марката.

 

Абсолютно същата пробвах преди малко за кратко, по домашному, както си му е реда :)

и реших да погледна дали има нещо за тези китари и тук , във форума. Ето че има :hysterical:

 

Приятно безшумно го дава китарката. модел DVL-K4 .

Честна дума, това си е китара за металяги.. .. метъли .. и предимно радващите се на солидна доза джангър...металисти!

 

Трудно ще свирите друго с нея ,.. тя просто си е сет-ната за метъл и туй то.// има едни такива глухи !?? но избиващи средни честоти..!

Обаче- грифът и е прекрасен - аз лично съм свикнал с извънредно тънки или извънредно дебели грифове.- нейният е малко никакъв в този ми ред на мисли ,но е добре изчислен.

Мен Флойд-а ме вбесява - почти задължително ще изпокъсам сумати струни.. просто си ме кефи да си въртя ключета с лявата ръка ..и го правя почти на авто пилот..

Добра е- според мен си заслужава парите, но няма да ми свърши работа :greenball:, щото не свиря такива нещица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой има ли идея каква е цената на Cort KX Custom? Не съм го виждал в магазинте на Динакорд, а и в ценовата листа не фигурира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГОРД ПРИТЕЖАТЕЛ на EVL K4 супер китарка, и не стига, че е с класи над стаговете, обажда добре колкото Джаксън от 800 кинта...проблема с флойда е факт, но си има и решение...иначе китарата на онзи чичко блекметалист е К6 модела с активни адаптери и по-як финиш...вярвам че ако бяха вкарали К6-та в Динакорда щях направо нея да взема...ама няма и да се поколебая ако я докарат...звука...Убиец...през 150 ватова глава и 4х12...уоу :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не знам да ли е за тука или за фукнята ама днес открих че освен IBANEZ има още една марка китари CORT.

(Това е лично мое мнение базирано на различните марки китари който съм притежавал.не се обиждайте). :)

В магазина на "Динакорд"Дружба открих това чудо,мога да кажа само: :secret::pray: :pray:

m600.jpg

Определено тази марка си заслужава,имах възможност да я сравня примерно с VINTAGE V100,

(в същият ценови клас),разликата е огромна поне за мен.

Да повторя това е мое лично мнение.

На темата,не мисля че тези китари са МЕНТЕТА.

Поздрави:K.Kertev :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.