Jump to content
Българският форум за музиканти

Заседнал Bridge Pin


Recommended Posts

На най-дебелата струна е заседнал bridge pin-а, но по някакъв доста странен начин.

Изважда се почти до половината и дотам... Предполагам, че запира топчето на струната, но не мога да я бутна обратно навътре. Може би струната се е послепила в пин-а, защото той е пластмасов.

Обмислям да счупа пин-а, и да купя нов-по колко вървят и има ли различни размери?

Ако някой предложи друг вариянт,няма да е зле.

Мерси!

 

п.п.-китарата е нова Кремона-от оная кънтри серията,хубава е и не искам да издевателствам много над нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай снимка!!

Ако говориш за това, бялото, дето държи струната в дупката - с какво се опитваш да го махнеш?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нямам снимка, а и мисля че няма нужда.

Да,за това бялото става въпрос.За който не се сеща-pull_out_bridge_pin.gif

Знам,че има такива инструментчета по магазините с които се вади, но не би помогнало за този случай-със сила няма да стане.

Дърпах ги с ръка, за това проблемното специално пробвах и с клещи и с отвертка(като лост), като винаги подлагах картон, за да не одраскам бридж-а.

Това което според мен е станало е,че струната е потънала в пластмасата, и не може да се отлепи. Мога да извадя пин-а почти до половината(или 1/3 може би), и после запира,където според мен е попаднало топчето.

Редактирано от metalmorphosis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм.. странна работа, може да пробваш да нагрееш струната с поялник в близост.

Възможно е и главата да се е закачила отдолу.

 

А между другото - как звучи китарката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз те съветвам да извадиш пина на макс 4-5 мм от най-дълбокото положение, после да го хванеш здраво с една ръка, а с другата да натиснеш струната навътре, като целиш да вкараш по-голяма част от струната в резонаторната кутия. 100% ще стане - пластмасите, от които правят пиновете не са толкова меки, че да са здраво захванати едно към друго. Иначе пинове има почти навсякъде - цената им е около 1-1,20, като има и комплекти 6 пина + бонус страп пин, обаче тва е ако искаш да си сменяш всичките - иначе няма смисъл. Пинове съм виждал при капъша, в малкия цум (мисля), в динакорд на петте кьошета, в арлина в младост, и не съм сигурен за фактор до заимов... Успех!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да бръкнеш през отвора в тялото и да опипаш под бриджа за да добиеш повече представа за проблема?

Отпускаш малко струнките, махаш резонаторната тапа ако имаш такава и...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

С малко повечко джангър, и спраскването на един нокът вече всичко е наред :greenball:

 

@Evtim-Китарата не е моя, а не мога да я "обходя" както си трябва, защото съм лееворък, но слушайки я отстрани, вади много мек и топъл звук. Но беше последната бройка с кедров топ. Ако са останали, ще са със смърч. Грифа е страшно тънък за акустична китара, а с изработката е нямало проблеми досега-прагчетата са ок,врътките(ключовете) въртят гладко. Само тръс рода не сме барали. А тези със смърчов топ бяха и по евтини. Препоръчвам я!

;)

Редактирано от metalmorphosis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.