Jump to content
Българският форум за музиканти

Evolution Problem


tjman

Recommended Posts

Здрасти на всички, вече съм притежател на Evolution 449C (най-после :)

Но имам един голяям проблем

 

значи като я включа към компютъра със USB кабела, който върви към нея Уиндоуса я разпознава точно както пише в инструкциите. След това си пускам Reason (3.0) и като му дам "ala-bala control surfaces" scan for surfaces нищо не намира ... хубаво отивам на сайта на риизън там пише, че тази клавиатура я поддържат - след това кликвам на бутона add (който се намира на същият диалог в риизън) и му казвам - я сега ми добави една еволюшън клавиатура тука ... и там има точно моят модел ... даже и снимка има :) E хубаво ама като кликна на бутона find (и то вади друг диалог и дето пише - натисни нещо на клавиатуата) и нищо не засича ...

 

Четох в manual - да сетна клавиатурата на present No 4 - хубаво то по дефолт точно това е сетнато - след това ресетнах цялата клавиатура и пак избрах въпросният preset 4 и пак нищо ...

 

След това включих и функцията "Midi out from USB" пак нищо

 

(даже си сложих някакви демо програмки от инсталационното CD ама и те не свирят като натискам по клавиатурата )

 

Може ли някой, който ива Evlution да ми помогне - примерно да каже той как си подкарва неговата ... щото или аз съм тъп или може и клавиатурата да е развалена :greenball:(((((((

 

Утре ще ходя да си купя и Миди кабел - да не би от тази глупост да е ...

 

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:headbang: по-лесно нещо от тази клавиатура никога не съм подкарвал, тва с миди кабела си е набутване според мен

Как я подкара ?

Аз съм със Windows XP - нещо странно, е че я разпознава (добавя драйвери) всеки път като я включа към PC-то ...

 

Вчера изчетох де що има неща за нея из нета и пак нищо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

windows сам си я разпознава, ръчкай я на едно и също usb, иначе всеки път ще се инсталира наново и др какво да ти кажа нали идеята е plug and play, поне при мен е така. Пиши на еволюшън, никой не се е оплаквал от такъв проблем, съжалявам, просто не знам какво друго да ти кажа. Включвай клавиатурата винаги преди да заредиш програмата, защото при Нуендо например ако я включиш по време на отворен проект не я разпознава, а тя свети ли изобщо :think:, е, щом я разпознава би трябвало. Не знам братко B) sorry

 

виж дали не можеш да се свържеш с някой консултант от вносителите, фирма VALI или както споменах преди пиши на evolution

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

windows сам си я разпознава, ръчкай я на едно и също usb, иначе всеки път ще се инсталира наново и др какво да ти кажа нали идеята е plug and play, поне при мен е така. Пиши на еволюшън, никой не се е оплаквал от такъв проблем, съжалявам, просто не знам какво друго да ти кажа. Включвай клавиатурата винаги преди да заредиш програмата, защото при Нуендо например ако я включиш по време на отворен проект не я разпознава, а тя свети ли изобщо :think:, е, щом я разпознава би трябвало. Не знам братко :) sorry

 

виж дали не можеш да се свържеш с някой консултант от вносителите, фирма VALI или както споменах преди пиши на evolution

:D решихме го проблема в "Клавишни" вече

B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип и ундолския работи ама не може да я ползваш в повече от едно приложение едновременно с него. Не че ще ти се налага много често да го правиш ама на мен ми се наложи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че не работи с повече от едно приложение... Аз като включа кийборда след Кюбейс и не тръгва. От тоя ХР драйвер ли е тоя "ефект"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Това, че не работи с повече от едно приложение... Аз като включа кийборда след Кюбейс и не тръгва. От тоя ХР драйвер ли е тоя "ефект"?

ъхъ...смени го с Еволюшънския - за повече инфо виж в "Клавишни" същата тема.

 

пс. опппааа....май не прочетох докрай :) Пробвай да го смениш ...ама може и да не е от това :) Пускай Кюбейза след кийборда. Се пак Уиндоус е ...не е много ентелегентен.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.