Jump to content
Българският форум за музиканти

Процесор срещу кубе


aleks

Recommended Posts

^май си доста прав.Според мен липсата на достатъчно познания за отделните ефекти в процесорите,както и незнанието кой параметър за какво е,придружени от мързела да се рови и експериментира са основните причини за лошата слава на процесорите.Като пример мога да дам себе си-след дълги години с FENDER HOT ROD DELUXE и един куфар "автопарк"-вече не,SORRY,Line 6 Floor Pod Plus ми е напълно достатъчен и дори доста по-полезен.Компромис в саунда няма,дори е по- добър и не се мятам като степ танцьор докато си сменям блендите(а това се случва поне по 3 пъти на парче...).Някои си гурно ще се опитат да ме "разпнат" за този дози пост и ще ме захулят,че не съм разбирал от звук,но това е голата истина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За мен пък най-готиния вариант е лампова глава с кабинет и качествен процесор (Vox Tonelab, Boss GT8, Zoom G9.2tt, G-major, etc.) в FX луупа :metalist:

 

Хубаво е, ако има възможност, човек да си носи някакво малко транзисторно комбо за back-up, все пак всичко се случва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено едно кубе ще е подобре особено пред дигитален процесор ! :)

 

Зависи какво кубе пред какъв процесор :).

 

Обзалагам се, че малко от вас са свирили с хубави и скъпи процесори.

Според мен, макар и звука им да се различава от звука на ламповия амп, техния звук също е красив и приятен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Процесорът" с който бих свирил е Guitar Rig на лаптопчето и един МИДИ контролер :thumbs_up: Само дето заради прочутите ground loops ме е страх да нося лаптопа на репетиция преди да си взема DI, което ме лиши от възможността да сменям изгоряло дъно :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако е само картата- халал да е- наскоро сменяхме на един колега дъно, хард, CD, батерия... заради една трифазна педер@стка кафемашина, на която беше поставен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало, никак не са ясни изискванията - какво значи мобилност? Как се придвижвате - с кон, магаре, каруца, кола, камион, самолет, лодка? Ако е с каруца - колко местна е тя, с колко конски/магарешки сили разполага и т.н. Ако е със самолет - ваш личен, на организаторите на концерта, на президента или на някоя low cost компания? Колко ви е бюджета за всеки концерт - покрива ли използването на личен самолет или трябва да ходите с градският транспорт? Освен това - кое повече те кефи като звук - лампов усилвател, транзисторен усилвател или процесор?

 

В общи линии въпросът май винаги опира до желания и възможности - т.е. ако предположим, че те кефи лампов усилвател + две колони 4х12", следващата стъпка е да си изясниш можеш ли да си позволиш да ги транспортираш, ако не можеш - търсиш по-лесно за транспортиране решение (примерно процесор или пък няколко камиончета). Ако те кефи процесор и можеш да си позволиш да го мъкнеш, значи дилема няма.

 

Въобще, риторични въпроси задавате...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено едно кубе ще е подобре особено пред дигитален процесор ! :)

 

Зависи какво кубе пред какъв процесор ;) .

 

Обзалагам се, че малко от вас са свирили с хубави и скъпи процесори.

Според мен, макар и звука им да се различава от звука на ламповия амп, техния звук също е красив и приятен.

Aз пък се обзалагам, че не е точно така, защото определено не са толкова недостъпни вече, вкл. и в БГ :)

 

Предлагам да го ударим на либералния принцип - на кой каквото му харесва и му върши работа. Харесва ти и ти върши работа Зуум 505 - няма проблем - чудесно и прекрасно :) Въпросът е да не обясняваш на целия свят колко е прекрасен и чудесен по принцип, а да си кажеш "на мен лично ми върши работа и ми харесва", защото същия този един либерализъм е реципрочен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото "бройка допълнителен багаж", както ще се води преноса на един лампов амп, излиза между 50 и 100$ в зависимост от авиокомпанията, така, че "ако си струва", не е кой-знае какъв допълнителен разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък се обзалагам, че не е точно така, защото определено не са толкова недостъпни вече, вкл. и в БГ :)

 

Предлагам да го ударим на либералния принцип - на кой каквото му харесва и му върши работа. Харесва ти и ти върши работа Зуум 505 - няма проблем - чудесно и прекрасно :) Въпросът е да не обясняваш на целия свят колко е прекрасен и чудесен по принцип, а да си кажеш "на мен лично ми върши работа и ми харесва", защото същия този един либерализъм е реципрочен.

 

Имам предвид крайните мнения за лайняния звук. Аз никак не намирам звука на Roland VG-88, примерно за лош.

Че не прилича много на звука на набичен лампов хай-гейн усилвател - не прилича.

Това, обаче не го прави лош, или неприятно звучащ - напротив, на хората, които работеха с него, той има вършеше много по-добра работа, отколкото усилвател и кабинет. Китарата звучеше наистина много добре, при това без излишни децибели.

 

Ако говорим за ултимативния хай-гейн 80-тарски, или пък за някой друг класически звук - очевидно най-лесния начин да се доближим до него е с усилвателя, който са ползвали тогава.

Процесорите имат други недостатъци, както и други предимства.

Хубавите процесори, каквото и да си говорим, обаче, звучат ДОБРЕ.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^..."според теб", ако си прочел втората част от поста :)

С изключение на Fractal Audio AXE, който го няма наличен никъде, мисля че съм прекарал почти всичко, което може да се нарече читав процесор, а и известна част съм притежавал. Така че, "каквото и да си говорим" може да е валидно за някои, за други не е. За вършене на работа си е файн и ОК.

Ако искам аз да си го харесвам звука - процесор - не, мерси. Това е според мен.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.