Jump to content
Българският форум за музиканти

Педложение за ново име на форума


CyberGene

Recommended Posts

Като се има предвид, че напоследък единствените теми са за разни PA-та и стилове за чалга, се чудя защо не се преименува форумът на нещо по-красноречиво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм.... бих се изказал и аз, ама после пак ще се окаже че не опазвам кристалната чистота на форума... Едно време имаше теми за видовете рояли (обяснявам за чалгарчетата - РОЯЛ - голямо, черно, концертно нещо с черни и бели, досущ като на Па-50, Па-60, Па-70, Па-80, Па... и така до края на света... клавиши които обаче не излъчват мазнотия а МУЗИКА!!! - да не се засягат хората принудени да свирят чалга, знам че те са наясно какво е роял) а сега има теми предимно за Корг Па-ХХ или нещо подобно с неравноделни тактове. Така че форума може да се казва и Корг Па-Па---Па-Па---Па-Па--- Па-Па-Па... или Корг 7/16... Ама все ми е тая, аз вече не влизам тук, при положение че хора отричащи класическата музика (например) ми викат "колега" :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CyberGene това в каква посока ще поеме форума зависи изцяло от това какви теми ще се дискутират от потребителите.Ако се остави на случиноста нетрябва да се учудваш на резултатите.

 

Повечето качествени музиканти тук и въобще в целия музикантски форум са много пасивни ,не генерират нови теми или само четът без да постват своето мнение.

 

Форума не е телевизия да чакаш да пуснат добра програма че да гледаш.

 

Ако примерно никой не вкарва джаз теми или никой от джазмените не си дава мнението то настъпва отлив :) и залива друга вълна можеби рокаджийска можеби чалгаджийска ,но със сигурност не джазменска. :thumbs_up:

 

Освен това всеки музикант има свое обкръжение от колеги и приятели,ако всеки вкара по 2-3 човека нивото на форума ще се промени , всъшност това важи за всички форуми не само за клавишните. ;)

Редактирано от A-L-A-D-I-N
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Случайно някой да има чалга стилове за PA-80?

Този надпис трябва да предизвиква :D

 

аз не съм на това мнение!

и на мене 4алгата не ми харесва ама това не зна4и 4е трябва да дискиминираме колегите които я правят. Всеки има право да прави това което му се отдава и което му харесва ... дайте да изхвърлим и кораджиите за6тото освен 6ум друго не правят :):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В чалга държава само чалга. Какви са тези по горе и какво си въобразяват я да стъпят здраво на земята!!

Аз съм дипломиран музикант и работя от 20г като такъв.

Вие знаете ли че аз не изках да свиря така нар. поп фолк и шефа изкаше да ме освободи от работа точно посред зима,а това става в реномиран ресторант с много добро заплащане!!

Тези дето си чешат езиците по горе са много добре тук затова. :help::blush::Piano::):nono: :nono: :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам скоро чалга феновете да захитреят и да сменят думата чалга с някакво кодово име. Например... ананас (не знам защо тази дума ми дойде акъла). Та следващите теми ще са "Имате ли сочни ананас стилове"?

 

Майтапа настрана, но колкото до заформения диспут - според мен не е много хубаво да има някаква стилова дискриминация, стига да не ни залива от простотия, както постовете на selskoro. Но може да се помисли наистина за нов раздел за шерване на стилове, бленди, семпли тн. (идеята е на roi) и всеки да си търси каквото му трябва. Така ще се избегне постването на теми от рода "Дайте ми стил за оня old school чалга хит Rocks are falling" или "С ква бленда се свири солото от Oh Tiger Tiger"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също не ми допада идеята да се дискриминират музикални стилове, въпреки че както беше споменал авторът на темата преди известно време, този форум вероятно трябва да се прекръсти на металист.орг :help:

 

Въпросните стиловете за самосвирки явно са нужни, но пък всяка втора тема да е "търся ..." не е много добра. От друга страна, специален подфорум за тези цели е леко прекомерно. Може би един добър компромисен вариант е да се направи една тема "Стилове - място за размяна", тя да се пинне и само в нея да се дискутират такива теми. Така хем ще бъде по-лесно за хората, търсещи стилове и прочие да намират каквото им трябва, хем няма да се пълни подфорума с тонове теми от този тип.

 

Дайте някаква идея за заглавие на темата и примерно съдържание и ще я направя и лепна отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за :ban: се пошегувах - всеки да прави каквото му душа иска!

А и не може да се отрече, че има изпълнители в АНАНАСА, които те карат да се попикаеш от смях (като Амет),

а смеха е хубаво нещо - човек живее по-дълго като се смее!

 

Така че... БЛАГОДАРЯ ТИ, АМЕТ!!! :no:

 

Но за www.Mtel-ист.org не е случайно, при положение, че ~ 90% от музикантите тук са (сме) фенове на този стил...

Не трябва човек да е краен или да слуша само един стил в музиката, но... :lol: феновете са си фенове!

Едни на джаза, други на метала, а трети - на Манчестър Юнайтед!...

 

Сложих сме в скоби, защото аз лично, както и много други хора, се кефим на много стилове в музиката.

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да има раздел Download или Share или подобно.

 

В момента и аз ползвам аранжер, но ми писна от теми от този род:

 

"дайте стилове", "търся 7/8 стил" .....

 

в крайна сметка...

 

"НОВИ КУНКИ не търсите ли???"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.