Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя е тази китара?


MiroLambov

Recommended Posts

Зачудих коя е китарата , с която Изи свири в клипа на Sweet Child O Mine.Огледах я хубаво...С телекастер форма е , но на главата й пише ЕСП или поне така ми се стори...Разгледах се в сайта на ЕСП , но точно този модел го нямаше (или поне аз не го намерих) , имаше един подобен , сигнейшър на незнам си кой , но главата не беше със същата форма.Струва ми се , че китарката има Флойд Роус , ама аз не съм голям познавач , така че...

Тааа ако може някой да ми каже каква е таз китара , че любопитството ще ме изяде отвътре направо.

 

Благодаря!

 

П.П Ей го клипа:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е Charvel. Този модел беше доста популярен към края на 80те и началото на 90те. За съжаление вече не се произвежда. Самата марка е собственост на Фендер и мисля имат много ограничено производство в момента. Добрата новина обаче е, че оригиналния собственик на Charvel сега има нова собствена китарна компания и произвежда проектирани от него стари модели под ново име, което сега не мога да си спомня :bravo:

 

p.s. След малка справка, мога да допълня че новата марка е Wayne Guitars.(Идва от името на Wayne Charvel - основател на Charvel Guitars)

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих в някакъф форум че е била на фендер.Иначе прилича на сигничър китарата на Ron Wood.

Ти прочете ли по-горе, че пише, че е ESP? А и в клипа е ясно видно това?

 

Китарата е ESP Eclipse и преди някой откривател да "открие", че сегашните Eclipse са с форма на LP по-скоро - така е.

Преди (20 години) е имало серия с форма на Telecaster.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за разяснението.В момента търся информация за този модел Eclipse , но уви без резултат за момента :bravo:

 

btw Сега като се разгледах из сайта на ЕСП видях някви си Horizon с абсолютно същата глава , но различно тяло.Данеби това да са били предишните Horizon :/

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих в някакъф форум че е била на фендер.Иначе прилича на сигничър китарата на Ron Wood.

Ти прочете ли по-горе, че пише, че е ESP? А и в клипа е ясно видно това?

 

Китарата е ESP Eclipse и преди някой откривател да "открие", че сегашните Eclipse са с форма на LP по-скоро - така е.

Преди (20 години) е имало серия с форма на Telecaster.

Брей ще ме набиеш още малко ве майкаму стара...

А и ако не ме лъжат очите май това също е Есп-->http://espguitars.com/guitars_ron.html и формата ми прилича на тази на клипа та си помислих да не е нещо такова ама както и да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не - просто не четеш, а видно и клипа не си гледал, защото се вижда, че е ЕСП, а не Фендер.

 

Ще ме карате да търся и снимки:

eclipse1.jpg

eclipse2.jpg

eclipse3.jpg

 

Така добре ли е вече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е..Гледал съм го към 1000 пъти клипчето ама аре.Иначе много яка китарката.

Обаче 1 неразбирам закво такива яки китари вече не ги произвеждат,освен ако не си ги поръчаш за тебе си?На един приятел на баща му му подариха на скоро един фендер правен по поръчка,адски удобна китара и много яко свири,защо обаче трябва да е поръчкова,а не я правят в серийно производство като е супер добра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е..Гледал съм го към 1000 пъти клипчето ама аре.Иначе много яка китарката.

Обаче 1 неразбирам закво такива яки китари вече не ги произвеждат,освен ако не си ги поръчаш за тебе си?На един приятел на баща му му подариха на скоро един фендер правен по поръчка,адски удобна китара и много яко свири,защо обаче трябва да е поръчкова,а не я правят в серийно производство като е супер добра?

Не е както и да е, дюд, при цялото ми уважение, в един друг раздел коментирате с колегите как се настройва китара, което иде да ми рече, че сравнително от скоро се занимаваш, което е похвално и така трябва - колкото повече китаристи, толкова повече. Много сме - силни сме :) Продължавай напред.

Но позволи ми почти 20 години след, като аз съм го преодолял този проблем с настройването, да имам горе долу едно впечатление, коя китара каква е, ако не друго. Не казвам, че познавам всички китари на света, но ако ти този клип си го гледал 1000 пъти аз сигурно съм го гледал милион и Appetite for destruction го имам от '88, което си беше доста сложна работа по онова време.

И когато казваме (в случая пишем) нещо, то е добре да бъдем сигурни, за да не подвеждаме колегите, 'щото в един момент се оказват прекалено много "както и да е-та" и се въвеждат хората в заблуждение.

 

А иначе в онези мрачни края на 80-те, 90-те години, кой ли не пуска всякакви разновидности на супер-страт, супер-теле, супер-пол. Демек същата форма, но по-"супер". Уникалното в тази все пак е archtop-a.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.