Jump to content
Българският форум за музиканти

Vst Synth за Виста


kolio_k

Recommended Posts

Имам нужда от някакъв ВСТ Плъгин(синт) който да работи с Виста,защото всички,които имам и пробвах не благоволяват да тръгнат.Благодаря предварително за всяка информация

 

п.п.Не видях подобна тема,сори ако има

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следните вървят без проблем на Vista Business x64:

Minimoog VA:

http://www.home.no/gunnare/

ARP2600:

http://freemusicsoftware.org/category/free-vst/emulator

 

И имаше Prophet някъде ама не мога да се сетя къде сега ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

използвам темата защото мисля да мина на Виста...това дали софт синта тръгва на ВИСТА само от синта ли зависи или и от Хост програмата например Сонар...???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от двете ;)

Използвам Samplitude, & част от нещата вървят, но например включения в самия Samplitude - Independence LE не бачка стабилно - иди го разбери ... (или както се казва, go figure :) )

 

Отделно разбира се нито едно от двете няма официален съпорт на Vista, отделно за x64 пък съвсем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Глиста пусках EZdrummer & Adrums, а ако не се лъжа и B4 II. Хостове - Reaper & Ableton Live! Явно някои си работят, други не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, до сега нито едно VST/VSTi не ми правило проблеми под Vista, може би защото е 32 битова, включително въпросният Independence LE, който по принцип го плюят доста за проблеми със стабилността без значение от операционната система <_>

 

Кolio, бих ти препоръчал и следното VSTi:

 

http://www.geocities.jp/daichi1969/softsynth/synth1v107.zip

 

Казва се Synth1 и е писано от някакъв японец до колкото зная. Писано е с идеята да работи като Clavia Nord Lead 2. Безплатно е и е доста леко. Ако се разровиш из нета има известно количество пресети за него (тея които вървят с него не са лоши, но и не са нещо особено).

 

Току що го пробвах отново под Vista (хостът ми е Samplitude 10 Pro) и работи безгрижно.

 

Ако ти хареса, пиши ми едно PM, ще ти пратя и още пресети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Виста и нямам проблеми с VST-тата засега. Верно че имах едни стари на NI които не тръгнаха но мисля знам защо. Иначе новия FX8 си върви (само дето не ме кефи)

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на т.14 от правилата за писане и ползване на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.