Jump to content
Българският форум за музиканти

Metallica 2006.06.08 - 04 - The New Song


Newcastle United

Recommended Posts

по-скоро са уникално зле...даже бас-а забравят да си сменят...най-много ме изненадва факта че изкарват около минута съсредоточени без да им направи впечатление че звучи фалшиво...

Редактирано от jackson_dinky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-скоро са уникално зле...даже бас-а забравят да си сменят...най-много ме изненадва факта че изкарват около минута съсредоточени без да им направи впечатление че звучи фалшиво...

Е това ми се струва,че е нагласена ебавка,па незнам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се върти из нета от доста време насам. Получавам стрес от този запиз, но все още се надявам новият албум да става за нещо :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-скоро са уникално зле...даже бас-а забравят да си сменят...най-много ме изненадва факта че изкарват около минута съсредоточени без да им направи впечатление че звучи фалшиво...

Не че нещо лично, но не си видял/чул добре. Роб изсвири само първия мотив грешно, а след това повтори на различна позиция зада се получи верния тон. А след това спря да свири осъзнавайки че е взел бас с друга настройка. Т.е. "фалшивото" свирене е точно 4-5 секунди... Другите продължиха да си свирят, защото на сцена не винаги разбираш тия неща веднага. Ако си свирил концерти на голяма сцена сигурно знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хайде сега...

 

Металика може да са всякакви напоследък, но не знам защо ми се струва, че поназнайват туй-онуй за музиката и е група, за която хората са чували....

 

jackson_dinky, не съм съгласен с теб, че свирят около минута съсредоточено преди да се усетят - джангърът (китари, бас) започва около 0:22, а басистът спря да свири около 0:32. Смятам, че 10 секунди за да се усети е ок в цялата олелия, която вдигат.

А другите естествено, че ще продължат - това си е концерт все пак - не се спира просто така като на репетиция...

 

Вината в такива случаи обикновено е в асистента на съответния музикант, който трябва да знае последователността от песните и съответно за коя песен кой инструмент с каква настройка ще се ползва и да го извади навреме за да не стават неща като това в клипчето, така че най-вероятно групата не е виновна.

 

 

п.с. по мое мнение дъ ню сонг е пълна боза... отново! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен Металика беше дълго време любима група, но за съжаление след албума '91, който за мен е абсолютен шедьовър, започна смукането на пръстите... Само лично мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Load и Reload са си много яки хеви рок албуми, ако се абстрахираш от факта, че са изсвирени от Металика.

Между другото от тези времена имат уникално яки кавари на Моторхед (според мен де :hysterical: )

 

А колкото до новото пърче - то звучи доста по-добре от последния албум,

в смисал имам чувството, че си е по металско в металския смисал на думата -

Има зарибен отварящ риф, няма го дрънчащия ефект на St.Anger албума,

има доста зарибено за стандартите на Къркчо соло, какво повече можем да искаме.

Е разбира се Хетфийлд можеше да не е толкова прегракнал и леко фалшивеещ, но няма как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Металика са си Металика, продали са доста от всеки от албумите си! Наистина 91 е много силен, но като цяло този период беше много силен за рок музиката като цяло. Тогава излязоха много силни албуми на : Гънс(Use your illusion), Пърл Джем(ten), Ози Озбърн(No more tears), Алис Купър(Hey stoopid) и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май-групата започва да нопомня за себе си-уникален Lars,уникакален Hammet!

Макар и след 5 години! ;)

 

Ако Металика напомнят за себе си трабва да изсвирят нещо е стил 1984-1991 защото това е Металика.С тази музика пробиха и станаха мега-извесни. :);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.