Jump to content
Българският форум за музиканти

Страната в криза - нема Tortex перца :(


LOE

Recommended Posts

Като гледам колко хора са писали за два дни по въпроса с един и същ проблем имам предложение:

Събират се колкото може повече хора и поръчват кой колкото желае от Мюзикстор и се разделя транспорта от 30 евро. Примерно един сет от 12 перца е 4,96 евро. Мисля, че е добра идея, а? :)

 

Добра е идеята!Навит съм! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Че аз напоследък само Тортекси вземам. Дето ги подарявам със струнките - няколко човека се облажиха. Не сте казАли, не съм ви докарАл 1 камион Тортекси. :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при добро желание ebay.com 12 бройки почти произволни JimDunlop с доставката са към $6.... (кво му плащаш)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да направите партия. Аз тъкмо щракнах "колекцията", за да дразня... :P

Но само най-горния ред са Тортекс... :bravo:

alotofpicksvs6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^... Аз в Пловдив никога не съм имал проблем с намирането на перца, независимо каква форма, размер и материал... Просто трябва повече да се пообикаля ;)

 

Аз имам голям проблем с намирането на перца в Пловдив, както й с много други консумативи. Търся Дънлууп 2.0, от ония лилавите, който са прозрачни и няма никъде, а обиколих целия град. Последно си купих от чужбина такива и бяха 6 лв. за 5 броя, а тука когато имаше на времето бяха 1.6 лв. - 1.8 лв за перо!!! :beer:;)

 

По същия начин да потвърдя по-горе казаното, че каквото търся не мога да го намеря е колан за китара Ibanez, ако някой може да ми помогне в това ще съм му много благодаре :rolleyes:

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ела в нас на по бира и ти подарявам 2 одма! :beer: Само трябва да ги открия...

 

А и тези лилавите, полупрозрачните пък са най-разпространените - Dunlop може и да няма (никога не съм се интересувал от такъв тип), но Stagg са под път и над път, просто се набиват на очи :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам голям проблем с намирането на перца в Пловдив, както й с много други консумативи. Търся Дънлууп 2.0, от ония лилавите, който са прозрачни и няма никъде, а обиколих целия град. Последно си купих от чужбина такива и бяха 6 лв. за 5 броя, а тука когато имаше на времето бяха 1.6 лв. - 1.8 лв за перо!!! :rolleyes::beer:

 

първото търсене ebay.com

1153350152_BIG_STUBBY_475_250X185.jpg

10 Jim Dunlop Big Stubby Guitar Picks(за тези става дума нали), 2.0mm Lt Purple - $5.50 +2.25(доставка до БГ) - което идва към ЛЕВЧЕ парчето

 

ако някои иска на ЛС ще пратя линк към магазина за да не е като реклама

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го карам на Big Stubby-ta , ама 3мм.

Взех си ги от варна, от Фактор.

Мисля, че бяха по левче бройката.

 

Доколко помня, оплакваха ми се музиканти от София /по-конкретно Люлин, не че има някво значение, не познавам София/, че имали проблем с намирането на такива.

Сега не знам как са рабоите де, беше преди време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив при Койчев(симфонията)имат Джим Дънлоп ли квито са тама.Имат ги в изобилие даже.Ако ли не в АйДжи Еса на джумаята има много.Аз попринцип свиря с алис ония малките много твърдите.Като ида и си зимам по 3 4 да имам че се ги губя..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един Tortex 1.5 mm

Давам го за ....

dr%20evil.jpg

ONE MILLION DOLLARS!!!11

 

ПС: Иначе, сериозно, ако не намериш, ще ти го дам за каквото и да е с близка дебелина. Ако по принцип няма да докарват - поръчвайте отвън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1153350152_BIG_STUBBY_475_250X185.jpg

 

 

^^^

 

Не искам да почвам някакъв тъп спор, но с такова нещо наистина ли може да се свири?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1153350152_BIG_STUBBY_475_250X185.jpg

 

 

^^^

 

Не искам да почвам някакъв тъп спор, но с такова нещо наистина ли може да се свири?

 

Защо да не може? :wallbash:

 

Доста са удобни. Пробвах различни видове перца, като преди да пробвам Big Stubby, свирех с Fender-ски. Различни по дебелина.

 

Едно време с по-дебело перо от 1.5, мах 2мм не съм свирил...

 

Въпрос на вкус. :)

 

Поздрави.

 

dlp0115475r300.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ша ма простите за невежеството,ма кво им е уникално-ценното на Tortex?

 

ами нека да ти отговоря

 

първото и най важно нещо - тортекс перцата имат страхотно добър грип, особено като са нови, много добре стоят в пръстите, не се хлъзгат не се изтърват и прочее, дори когато целия съм в пот и всичко по мен се пързаля перцата си стоят в пръстите

 

второ - много са здрави и трайни, такова перце не съм чупил никога, докато разни други модели и фирми издържат около 10 минути в ръцете ми, и се износват много бавно, и дори износени са доста удобни

 

трето - звукът който извличат от струните - доста по различен от найлоновите перца например, според мен доста по добър, и точно по моя вкус...

 

 

има едни перца на фендер които се доближават до тортекс, но са по зле и в трите параграфа, а и са по кекави, та се налага да свиря с по дебело перце от колкото ми е удобно

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.