Jump to content
Българският форум за музиканти

звук тип Майк Стърн


kolio_k

Recommended Posts

Исках да запиша нещо по въпроса но се сетих,че преди време записавах соло на парчето на един приятел(Миро)и то се връзва добре с темата.Намесата от компютъра касае само самия запис,всичко друго в саунда на китарата е хардуерно.Ригът е

Китарат Гибсън ЛП Студио

Бос ДС1,Бос Хорус СЕ 3,Бос дилей ДД3,Бос ДД3

Две кубета записани на стерео,едното със сигурност беше Енгъл,а другото мисля Марк 4

Два динамични мика ШУР 545 И ШУР СМ57

 

На един фестивал групата ми свиреше преди квартета на Стърн(много готин пич,даже ми разреши да му използвам амповете-2 Туина,за да не местим излишно обурудване :greenangel: )и тогава му разгледах системата,същата е много проста състои се от 2 ДС1,2 ДД3 и един стар раков мулти ефект Ямаха от който подава сигнал на лявия и десния амп.При Стърн характерното е,че винаги свири стерео и точно това се опитаха да докарам в този запис.За цета едното ДД3 е на едно повторение на 20 милисек между ляво и дясно и съответно е накрая на рига.Драйва е на 10 часа има доста хорус,а другото ДД3 е на 300 милисек моно.

 

Соло Erotica-54

 

Опитах се доколкото мога да изплагиатствам пикинга и фразирането на Стърн.Всякакви коментари и препоръки са добре дошли

 

п.п.Сега като като слушам записа,центъра ми е стои малко празен,мисля,че е хубаво да се сложи малко моно сигнал в средета за целта или пъ да се сложат панорамите на 10 и 2 часа примерно,но съм доста бос в записаването,така,че никак не съм сигурен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звукът доста ми допада (нямам представа дали звучи като М. Стърн, тъй като нямам негови записи).

 

Имам едно въпросче - двата усилвателя са сравнително хай-гейн, каква е причината да се ползва ДС1 пред тях и те самите да са настроени на малко гейн? Също така ДС1-то с какви настройки е? Мерси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се,че звукът ти е допаднал.Да двата ампа имат много гейн,но ДС 1 има уникален звук,който не допада на всекиго и кото Майк Стърн винаги използва,а аз се опитах да се доближа до неговия саунд.Иначе настройките на Боса са -тон на 10 часа ,волум на 1 часа и драйв на 10 часа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да правим класация,по-добре си нагодил Stern от Matheny :D .Приликата е огромна,по-натам и аз ще пробвам-със страт този път.Иначе сигурно е било страхотно изживяване да свирите на една сцена,пък и да полафите!Stern ми е любимец :)

Редактирано от spongebob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много гот си го докарал - както винаги нивото е про.

за гиъра на Майк - когато прави гитар "клиник" в София,

беше със сигничъ Ямахата ( но концерт и на запис, обаче е с Фендер теле, със същите СД адаптъри)

ако не се лъжа имаше и бос хорус ( демек - 3 бос стомп бокса)

ямахата е СПХ 90 (или някой от модификациите на този рак ефект)

за ампове ползваше Пиърс - солид стейт стъпала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушам Stern понякога и наистина звука е докаран и според мен .

Аз си мисля обаче, че цялата работа идва от свиренето :hysterical: Същия инструмент със същата апаратура и настройки , надали ще напомни и малко на звученето на Майк Стърн, ако свири някой непрофесионалист( аз например :hysterical:) . И не само че няма да напомни на Стърн, ами е възможно дори и самия звук на китарата да не се хареса толкова...

Както подчерта кольо_к и в другата тема май,"пикинга и фразирането " са съществена част от цялостното звучене, явно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много гот си го докарал - както винаги нивото е про.

за гиъра на Майк - когато прави гитар "клиник" в София,

беше със сигничъ Ямахата ( но концерт и на запис, обаче е с Фендер теле, със същите СД адаптъри)

ако не се лъжа имаше и бос хорус ( демек - 3 бос стомп бокса)

ямахата е СПХ 90 (или някой от модификациите на този рак ефект)

за ампове ползваше Пиърс - солид стейт стъпала.

 

В интерес на истината съм го виждал да свири и Роланди(джаз хорус),та явно не държи извънредно много на конкретна марка ампове,но това ,което никога не се мени така или иначе е Boss SD 1,неизменно присъства в неговия саунд,също като Рат за Скофиилд

 

п.п.Благодаря ви за отделеното за слушане време и коментарите.Иначе и аз мисля като Ултрамега,че хавата при добрите свирачи до голяма степен е в ръцете а не в гиъра и това най добре си личи като се свири без драйв.Просто няма двама души,които на една и съща китара да звучат абсолютно еднакво ако свирят клиин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе и аз мисля като Ултрамега,че хавата при добрите свирачи до голяма степен е в ръцете а не в гиъра и това най добре си личи като се свири без драйв

 

На абсолютно същото мнение съм :P мисля че коментарите относно тонът на Коко са излишни...за мен си остава удоволствието и насладата да слушам тона, който идва от неговите пръсти, а не тонът на Стърн...на който се кефя когато си идва от неговите пръсти независимо от ампа и ефекта;) Между другото си накупих за два три месеца половин дузина камиончета на Бос, между които благодарение на наш съфорумец и ДС-1 и съвсем скоро минавам на тях, като процесора ми (Диджитек 2120) мисля да го ползвам само вкъщи и в студио за определени неща на този етап...тъй че след няколко годишно отсъствие (поради кражба на съответните ми такива преди време) и аз се връщам пак в клуба на любителите на камиончета :):P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе и аз мисля като Ултрамега,че хавата при добрите свирачи до голяма степен е в ръцете а не в гиъра и това най добре си личи като се свири без драйв

 

На абсолютно същото мнение съм :) мисля че коментарите относно тонът на Коко са излишни...за мен си остава удоволствието и насладата да слушам тона, който идва от неговите пръсти, а не тонът на Стърн...на който се кефя когато си идва от неговите пръсти независимо от ампа и ефекта:) Между другото си накупих за два три месеца половин дузина камиончета на Бос, между които благодарение на наш съфорумец и ДС-1 и съвсем скоро минавам на тях, като процесора ми (Диджитек 2120) мисля да го ползвам само вкъщи и в студио за определени неща на този етап...тъй че след няколко годишно отсъствие (поради кражба на съответните ми такива преди време) и аз се връщам пак в клуба на любителите на камиончета ;);)

коце радвам се че отново си минал на правилния метод - настъпикутийка рулссссссссссс !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.