Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson


El`ToRo

Recommended Posts

Решил съм да си кУпувам Jackson от RF та 1-вият ми въпрос е кой модел ще ми препоръчате и защо ??? 2-ро да питам дали тези jackson-и са качествени ??? понеже някой се оплакваше , че има проблем с jackson от Rising-а .

Редактирано от IgniteAll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако питаш за по-евтините китари - качествени са колкото повечето китари в този ценови клас.

Модел - чуваш, пипаш, харесваш си, купуваш.

 

Посвирил съм на Dinky с флойд, не помня точно модела, нещо с 30 беше... китарката не е върха на сладоледа, но свири - за жици става. За по-лека музика - може би друга китара... специално на мен не им харесва тона им при друго, освен при жичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдната ми китара е Jackson, японски e взех го преди около 3 години от RF тогава  струваше 1000 лв. с флоид и EMG та е. Китарата супер всеки ден свиря на нея , не съм имал рпблеми с нищо.Съгласен съм с Евтим обаче че звучи предимно за жица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Jackson JS30Dinky с фолйд.Китарата си е много добра,НО при покупка на китара установих,че в действителност трябва много да гледаш...защото аз съм късметлия, че уцелих с тази китара,но не вскички са качествени...затова отиваш и слушаш, оглеждаш...всичко което се сетиш правиш и тогава купуваш :cheers2: успех!

Редактирано от ukeil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да се поспори относно качеството на тези от 500 кинта .... някои модели са доста леки .... следователно талашит :cheers2:. Но за метал са много прилични и стават !

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам Jackson JS30RR от тези за по 500 лева,и да ти кажа не съм много доволен от него.

прекалено лекичък ми се струва и тонът му хич не ме радва.

подариха ми го преди известно време,но аз да ти кажа не бих дал толкова пари за такъв!

вярно че за жица става,но много зависи и ти какво искаш да свириш със него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един приятел има същия , аз казвам че не е качествен , но все пак звучеше адски прилично хевито през него ( а може би е било от кубето твърде яко е :greenangel:) .A сега във РФ продават някакъв динки за 450 кинта с флоид не съм го пробвал но може и то него да излезе китарка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично не бих си взел модел за 500 лева специално заради флойда... особено пък че за Jackson тези модели са с 22 прага, а тези без - с 24, което си е голямо предимство, ако ще свириш метъл сола имайки в предвид, че този флойд не е нещо без което не можеш да минеш :greenangel:

иначе като качество.. абе един приятел има такъв, ама не динки, а ранди роудс и през неговия чейн и по концерти според моите разбирания си обажда дооооста добре със стандартните адаптери.

Редактирано от Dark Sun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш за по-евтините китари - качествени са колкото повечето китари в този ценови клас.

 

Аз нямам предвид да е по-евтина просто искам да е Jackson и да и добра щото искам да свиря метъл , като хората така че кажете ако там в РФ-то не са добри тогава от къде другаде мога да си зема ?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами китарата е достатъчно качествена за да свириш метъл...

Не е като за $2000, но свири, и лака и е лъскав. Предполагам, това и търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този джиес30 е (поне за мене )най хубавата китара от евтините (от 400 до 800 лв.).А пък на хубаво кубе и с хубав ефект звучи супер яко.Перфекна е за жици ама за рок много много нестава според мене.Така че ако ти доапдне моя съвет е да я земеш нема да съжеляваш.Аз исках да си я купа на изплащане,ама ми идваше 90 лева отгоре иначе ако беше 50 60 лева веднага щях да я зема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя пък е бая тежичък...всеки който го е хващал ми го е казвал... :) затова написах с голямо НО,че трябва да се гледа много,защото сред ментетата от 500 лв. има и такива който стойността им е повечко :)

Редактирано от ukeil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този джиес30 е (поне за мене )най хубавата китара от евтините (от 400 до 800 лв.).А пък на хубаво кубе и с хубав ефект звучи супер яко.Перфекна е за жици ама за рок много много нестава според мене.Така че ако ти доапдне моя съвет е да я земеш нема да съжеляваш.Аз исках да си я купа на изплащане,ама ми идваше 90 лева отгоре иначе ако беше 50 60 лева веднага щях да я зема.

 

Искаш да кажеш , че ако е по-тежка значи добра ли ??? И въобще stratevcaster2 правли е , че са от талашит ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да но между японските джаксъни и тези по 500 разликата се предполага да не е малко нали?

  Това наистина е така, даже мисля че разликата не е никак малка.От ефтините съм хващал  RR и KE , ама нямат нищо общо.

   

   За колгата El`ToRo ще кажа че тези с  по-ниското качество са правени в ИНДИЯ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.