Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson


El`ToRo

Recommended Posts

Аз имам Jackson, но не е купуван от РФ, а някъде от чужбинско. Модел js30, с флойд. Моят специално тежи като за 2 китари и за по-тежка музика е много добър, но със слаб драйв звучи малко странно. Моята препоръка е да издириш някой, който има от тези китари и той да пробва с теб и да изкаже мнение, защото е напълно възможно да има ментаци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

моето мнение по въпроса е,че една китара"хубава"китара трябва да си тежи,защото знам че това влияе не само на състейна а и на много други фактори!

моят Jackson JS30RR наистина си е доста лекичък и както казах малко по-горе не е кои знае какво,но съм напъно съгласен с мнението че из между пунтажните за по 500 лв. наистина има и наистина някои на които качеството им е доста по-високо!

аз лично съм наистина голям фен на Jackson и те адски много ме кефят по принцип,но жалко за мен че този които си имам аз не е от по-добрите,защото както казах вече ми е подарък и не съм бил на мястото когато е купуван че да го чуя!

Но мога да кажа че със Jackson няма да сгрешиш ако искаш да свириш метъл :) но трябва много внимателно да се вслушаш във инструмента когато ще го купуваш,и най-вече ако можеш да вземеш някой който се занимава от по-одавна със теб за да го чуе и той и вече да се реши! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така е тръгнала темата за джаксън сега е момента да попитам някой пробвал ли е Ранди родс от тия дето са по 1200 лева дето са с флойд?Мисля това лято да си зема или джс100 ибанез или този джаксън(така и така след време ще ги претежавам и двете ама като за първа китра става въпрос).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш за по-евтините китари - качествени са колкото повечето китари в този ценови клас.

 

Аз нямам предвид да е по-евтина просто искам да е Jackson и да и добра щото искам да свиря метъл , като хората така че кажете ако там в РФ-то не са добри тогава от къде другаде мога да си зема ?????

 

ами навсякъде са еднакви :) да не би Джаксън да правят едни за РФ, други за другите магазини (които пак зареждат от РФ защото РФ са вносител за България :P )

 

пробвал съм такава за около 500 - страт форма с флойд и 2 хъмбъкера (не помня модел) и си свиреше съвсем прилично като за китара за 500 - на клиин не ми хареса изобщо, ама никак, също и за по-лека музика примерно рок не е много добре - звука е тенекиен, но за метъл си е идеална

 

а това за талашита - НЯМА КИТАРА ОТ ТАЛАШИТ - за тези които не знаят - талашит е онова от залепени малки парченца дърво, от шперплат може да има но пък и той не е много лек така че лека китара не значи китара от шперплат изобщо - например липата също никак не е тежка - това значи ли че повечето Ибанци са от шперплат?

 

тежка китара не значи добър звук също - може дървото да не е добре изсъхнало примерно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колкото са по леки са го гадни , а тези са много леки :) - това значи че са от шперплат и че изработката не е добра . Но тези китарки пак казвам са много добри за ценовия си клас .

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, тези баш не вярвам да са от шпертплат, но не съм ги чоплил да ги гледам.....

От тия дветв дето са ми попадали от тези за по  500 лв. - RR-a  му сменяхме адаптерите със EMG - HZ -  твърдо не е от Шпещплат но наистина е лекичък.

 

Колега Stratevcaster2 - това че са леки не значи че са от шперцплат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какъв шперплат бре?!? Аз съм от година и нещо с RR от РФ и по мое мнение е доста добра китарка за цената си, ако пък й смениш адаптерите с едни ЕМГ направо заспива. А за това дали е лека, ми на всеки различно може да му се струва, аз съм 100 кила говедо и китарата определено си тежи - всеки път като я вадя от кейса се притеснявам да не я изтърва. :icon_shithappens: Така че, ако имаш парите и ти се свири тежка музика, взимай - н наистина е най-добре да вземеш някой с тебе да я тества и подбере. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш за по-евтините китари - качествени са колкото повечето китари в този ценови клас.

 

Аз нямам предвид да е по-евтина просто искам да е Jackson и да и добра щото искам да свиря метъл , като хората така че кажете ако там в РФ-то не са добри тогава от къде другаде мога да си зема ?????

 

ами навсякъде са еднакви :icon_shithappens: да не би Джаксън да правят едни за РФ, други за другите магазини (които пак зареждат от РФ защото РФ са вносител за България :hysterical: )

 

пробвал съм такава за около 500 - страт форма с флойд и 2 хъмбъкера (не помня модел) и си свиреше съвсем прилично като за китара за 500 - на клиин не ми хареса изобщо, ама никак, също и за по-лека музика примерно рок не е много добре - звука е тенекиен, но за метъл си е идеална

 

а това за талашита - НЯМА КИТАРА ОТ ТАЛАШИТ - за тези които не знаят - талашит е онова от залепени малки парченца дърво, от шперплат може да има но пък и той не е много лек така че лека китара не значи китара от шперплат изобщо - например липата също никак не е тежка - това значи ли че повечето Ибанци са от шперплат?

 

тежка китара не значи добър звук също - може дървото да не е добре изсъхнало примерно

 

 Това  е абсолутно вярно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какъв шперплат бре?!? Аз съм от година и нещо с RR от РФ и по мое мнение е доста добра китарка за цената си, ако пък й смениш адаптерите с едни ЕМГ направо заспива. А за това дали е лека, ми на всеки различно може да му се струва, аз съм 100 кила говедо и китарата определено си тежи - всеки път като я вадя от кейса се притеснявам да не я изтърва. :icon_shithappens: Така че, ако имаш парите и ти се свири тежка музика, взимай - н наистина е най-добре да вземеш някой с тебе да я тества и подбере. Успех!

 

Ясно значи решил съм ще си взема Jackson мерси много на всички за помощта , признатилен съм ви .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз прекалено доволен от динки-то (с такова съм) и препоръ4вам особено ако си начинаещ да почнеш с такво 4удо защото с тия скуайъри мамата си е *бало!ина4е оня ден не 4е ме пита някой ама да се похваля пробвах един сигниичър на анди родс кинг ви напрао ми останаха руцете очите всичко просто невероятна!един френд от щатите си я взел зсамо за 900 долара с доставка :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колкото са по леки са го гадни , а тези са много леки :thumbup: - това значи че са от шперплат и че изработката не е добра . Но тези китарки пак казвам са много добри за ценовия си клас .

 

...не съм съгласен...едната ми китара е от липа а другата от махагон...и тази от махагона е доста по-лека заради спецификата на формата...иначе цялата С-серия на Ибанез би следвало да ги дялат от талашит...иначе аз лично съм виждал китари и басове които са направени от някакъв шпертплатоподобен ламинат...и през боята си личат вълнички от слоевете на ламината...много неприятно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам един приятел с динки , които я отвори вчера и каза че маи е от шперплат , така че нищо не е сигурно пък и онези от РФ не ти казват от какво дърво е нали ? те могат да сложат и краиречна череша + храст ама ти няма да разбреш ако не я отвориш , защото не ти го казват !!!! Иначе да не бях прав че леките китари са гадни ама ако си земеш китара от 200 лева и е лека е ясно че е от шпер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.