Jump to content
Българският форум за музиканти

поставяне на флоид


stratevcaster2

Recommended Posts

^

Нека да не правим оффтопик. Ако искаш може и да сравним на живо, тъкмо да се запознаем.

За изработката - както казах - лака е голяма магия.

Развинти си грифа, и виж как шава в джоба, и дай пак да си говорим за прецизност на изработката после.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мисля, че изчерпихме темата за флойдовете.... смисъла да слагаш флойд не е голям, ако толкова искаш китара с флойд, може би е добре да продадеш твоята, и да си вземеш близка по цена китара с флойд. Това май ще ти спести главоболията с работата по китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че изчерпихме темата за флойдовете.... смисъла да слагаш флойд не е голям, ако толкова искаш китара с флойд, може би е добре да продадеш твоята, и да си вземеш близка по цена китара с флойд. Това май ще ти спести главоболията с работата по китарата.

 

Абсолютно... а и със сигурност резултата при сток китара с флойд ще е по-добър.

 

И отново кавам ... Не си заслужава парите, труда и главоболията (преди и след) . Точка по въпроса :):surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Edge Pro излиза по-малко от 500 лв. ако си го земеш от thomann.de цените варират от 177 до 222 евро в зависимост от модела и цвета ... за да не отварям нова тема искам и аз да питам нещо:

Заслужава ли си да си зема такъв и да го сложа на РГ350 ??? или няма смисъл.. и ще трябва ли допълнителна работа или са си стандартни ... А също и да сложа Edge III-на другия ми Ибанец т.е. с един куршум оправям две китари :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

м лошото е че съм левичар и че харесвам топлия тон от скуаиера . Ще питам какво мисли по въпоса и лютиер. А колкото до заключването , някои каза че трябва да се смени целия гриф , какво ще рече това , нещо ми намирисва ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз споменах, че АКО искаш да стане нещо е добре да смениш грифа. Горе при извивката на главата на Страта няма удобно място за закачане на лок-а. Освен това Страт грифовете са с по-заоблен фретборд. Както Евтим (ако не се лъжа) каза , флойдовете нямат екстрата всяко мостче поотделно да се атджъства. Това може да ти създаде проблем с екшъна на струните.

 

Абе въобще не си е работа да се захващаш. То ако беше добра идея Страт с Флойд щеше да се продава навсякъде. Не мислиш ли? Аз съм виждал стокови Фендери с флойд. Но въпреки , това просто не се връзва.

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Edge Pro излиза по-малко от 500 лв. ако си го земеш от thomann.de цените варират от 177 до 222 евро в зависимост от модела и цвета ... за да не отварям нова тема искам и аз да питам нещо:

Заслужава ли си да си зема такъв и да го сложа на РГ350 ??? или няма смисъл.. и ще трябва ли допълнителна работа или са си стандартни ... А също и да сложа Edge III-на другия ми Ибанец т.е. с един куршум оправям две китари :hysterical:

 

 

...тъкмо напротив...нарочно са направени така че да НЕ пасват...с цел да не може да се ъпгрейдне по нисък клас Ибанез до по-високия без тежки модификации на тялото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е добре тия хора в РФ не казват лошите страни на нещата само хвалят непрекумерно !! Викам им че искам да си взема флоид и те викат ок , не ми кават нищо за къръкщини !!!!! А тях ако ги питаш всяка китара която продават е яка !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, ако наистина искаш такава модификация, по принцип е възможно да се направи, и то без никаква смяна на грифа. Стратокастери се се ъпргрейдват с Флойд Роуз не от вчера.

В РФ съм виждал Флойдове за около 145 лв. пълен комплект заедно с локинг нът.

Необходимо е предварително да говориш и да се спазариш с лютиер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

м лошото е че съм левичар и че харесвам топлия тон от скуаиера . Ще питам какво мисли по въпоса и лютиер. А колкото до заключването , някои каза че трябва да се смени целия гриф , какво ще рече това , нещо ми намирисва ?

 

 

Здравей,

 

Не е необходимо да се сменя целия гриф!Всичко може да се монтира и напасва добре и китарата да е ОК! Г-н Флойд Роуз - чест и почитания за това което е направил - е мислил и конструирал това устройство така , че да може да е универсално и да се монтира на колкото е възможно повече инструменти! Защо? - Ами много просто - за да се купува повече и повече парички да влизат и в неговия джоб! И нека - той заслужава! Това не е изолиран случай! На всеки нов продукт докато се създава се мисли за максималното му приложение - повече хора ще го използват, а повече ще печелят и производителите му! Просто и ясно!

 

Това обаче е работа за специалист! Можеш да се обърнеш към мен а може да потърсиш и друг - изборът е твой, но решение има!!

 

Успех!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам да твърдя, че е по-изгодно за вземеш китара с флойд, ако толкова държиш на това.

Също така, няма гаранция, че звука на китарата няма да се промени след смяната.

За радиуса - никой нищо не спомена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

1.Евтин лиценз + поставяне е доста по изгоден вариант от закупуване на нова китара!

2. Звукът на новата китара с Флойд Роуз също може да не е същия като на съществуващата в момента китара!

3.Решение за коригириране на радиуса при положение, че се налага също има, но изрично споменах, че това е работа за специалист!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид, закупуване, при продаване на старата!

Относно звука на новата китара - там изборът е по-голям, отколкото при преправянето... не че преправяната ще е зле - напротив - но дали ще се запази тона на китарата - можем да гадаем.

 

Добре ще е да се направи една сметка за сравнение, като се вземат предвид и цените на труда на специалист.

Особено при преправяне на радиуса!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... нещо ми намирисва ?

 

И на мен !!!

 

Държа да отбележа Скуаяр (Фендер) с Флойд Роуз е меко казано отвратителна идея

 

.... не че няма, но за друга музика са тази китари с флойд !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то че ще се промени звученето на тона , ясно , че ще изгуби топия тон характерен за stratocaster да , но дали , ще е на към добро ако искаш да свириш по твърда музика, както каза Евтим , можем само да гадаем , ще потърся специалист и ще разбера с точност .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.