Jump to content
Българският форум за музиканти

поставяне на флоид


stratevcaster2

Recommended Posts

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не става въпрос за сравняване с разни групи - сигурен съм, че има хора, които и на акустичната китара са си сложили флойд.

 

Става въпрос за това, дали човек иска страт, или иска метъл китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава нека се затвори темата.

 

Останха неизяснени много въпроси, обаче:

 

- Дали радиуса на фингърборда ще съвпадне, ако не - колко ще струва процедурата по корекцията.

 

- Дали ще се вземе флойд със същия "разкрач" на струните(обикновено 53мм при стратовете),

понеже има немалко тремола с 55, 56, че дори 58мм разстояние между крайните струни.

 

- Дали флойда, който ще се вземе, ще има "мечтаното" качество.

 

- Дали в крайна сметка няма да излеле по евтино продаване/купуване, отколкото тази операция,

особено като се вземе предвид цената на работата по китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Отговорите на тези въпроси са от компетенциите на лютиери, които се занимават с такива модификации. Тука един такъв професионалист се изказа, че няма никакъв проблем.

Относно радиуса, аз не очаквам този Скуайър да има кой знай колко изразен такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tука същия този професионалист пропусна да се изкаже по останалите въпроси, но както и да е.

 

 

Нека уважаемият господин пуснал темата да се обърне с едно ЛС към професионалиста който се е изказал по същата и ще му бъде дадена изчерпателна информация относно всичко което го интересува по въпроса! Една предварителна консултация ще спести доста време и ненужно напрежение! Същият далеч не смята, че е на изпит пред комисия та да дава подробни обяснения за това как възнамерява да процедира - най-вече нуждаещият се от съответната интервенция има това право!! Що се отнася до качеството то може да се счита за гарантирано!!!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да ги разбера някой хора тук от форума.А също не мога да разбера защо още продължавате да оспамвате

темата особено тия дето нямат никакъв опит и само предполагат и умуват излшно.Не било ставало за фендер-че и повтаря.

 

Ами ако искаш можеш да поспориш със самия създател ,защото той е монтирал първия флойд на собственият си

фендер страт.Третият брой от неговата иновация го е монтирал Еди Ван ХАЛЕН

 

Появи се човек като ПЕТЪР и той доста ясно обясни ,че е възможно и доколкото разбирам по думите му, може и да го постави качествено като гарантира за това. После се включих и аз като показах,че е възможно и че съм го правил и китарата

все още си функционира независимо че е с лицензен флойд на фирмата jhs ,за който гарантирам, че е добър .

 

Абе стига сте предполагали бе!Като не сте сигурни в нещо, просто си дръжте ръцете далеч от клавиатурата.Така излагате себе си и само спамите темата като обърквате питащия.

 

 

тук можете да прочетете

интервюто с Floyd Rose -всичко си казва човека .

 

Айде мир и любов сега!!!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо никога не съм се съмнявал, че операцията МОЖЕ да стане. Въпросът е дали това е изгодно. Ако човека е решил 100% че иска флойд на китарата си, тогава нещата изглеждат по друг начин. Обаче, доколкото разбрах от началото на темата, той по-скоро се интересува дали може това да стане, и дали въобще да го прави, макар, че би искал, по възможност да стане.

 

Паричната страна на нещата не е маловажна, и мисля, че е редно, когато се спори за такива неща , тя да не се отбягва, защото да даваш отявлени мнения в теми, а разговорите за пари да спестяваш, може и да се разгледа като висша форма на лицемерие. Аз лично допускам, че има голяма вероятност варианта продажбо-покупка да е по-изгоден от варианта смяна. Ако човека е 100% решен да си сложи флойд, и паричната страна не го интересува - това вече е друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е трудно ли се поставя Флоида , дълбае ли се ( ако исмаш да словиш флоид пък имаш тремоло другия вид ) .Скъпо ли е ? И мога ли сам да си я свърша работата (без заключване , само флоид

Да си припомним въпросите! :D

 

 

 

 

1.Не, не е трудно ,стига операцията да бъде извършена от лютиер или човек който е наясно с това .

 

2.Да дълбае се в някои случаи.Ако искаш да сложиш флойд, но преди това си имал тремоло се дълбае по-малко.

 

3.Не не е скъпо, при положение че има достойна алтернатива като JHS Около 150лв флоид +услугата (ТУК трябва да ми помогне ПЕТЪР ),но 50лв ще са достатъчни =200лв .200+скуаяра 250лв =450 и имаш флойд .За 450/500 не можеш да си купиш НОВА китара с добър флойд който да не разтройва .(оставям си 50лв разлика за грешка в услугата +нови струни)

 

4.Не не би могъл ,защото ще ти са необходими някои инструменти и доста ръчен опит.Също така, дори и да успееш

да се справиш ,съществува опасността да разпробиеш дупките не там където трябва ,така ,че да промениш мензурата

и от там да ти фалшивее китарата.Ако не си сигурен -не опитвай!

Само флойд?-Няма никакъв смисъл -флойда също е тремоло ,така,че заключването е задължително иначе разтройването

продължава.

 

 

 

 

 

 

.........Не е нужно да се оправдаваш -не си обвинен в нищо .........!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи го на Iron Maiden, Richie Sambora, Andreas Kisser, Маthias Jabs и много други знайни и незнайни........

 

Вече им разпратих e-mail - и ...

считай че са уведомени !!!

 

Относно същността на темата, явно автоът на темата е разбрал, че няма никакъв проблем да се изтипоса тремоло на Squier - а си!

Държа да отбележа и аз нямам нищо против това , вс. е в идеята ! И добре, че хората експериментират, това е признак за прогрес !

 

Нищо лошо просто изказах лично мнение, за което явно трябва да съжалявам.........??????????? :D

А изброените по-горе изпълнители са искали да постигнат даден ефект в своето начинание! (и явно са успели) :D

 

Но наистина нека спрем до тук защото темата пак почна да се пени супер яко!

Нека stratevcaster2, каже дали са го задоволили съответнинте изказвания и даде съгласие да приключим този принципен и безкраен спор !!!

 

Best Wishes!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^EAmechaniX

Aз пък мисля, че на теб нещо само ти се струва, че мисля, че има за какво да се оправдавам.

 

Ако лютиера наистина вземе 50 за работата, то цената преправяне/нова китара е близка, но малко по-ниска, от нова китара(по твоите сметки). Ако се окаже, че има проблем с радиуса, и иправи и това, пак срещу 50, то сметката пак излиза. Ако се окаже, че флойда, който е купен е малко по-широк, тогава пък трябва да се изнесат струните малко по към ръба на грифа, а по принцип не е добре струните да са на по-малко от 3-3.5мм от ръба.

 

Също така, ти допускаш, че при продажба на настоящата китара, момчето може да и вземе максисум 250 лв, което не знам дали е съвсем вярно, тъй като това е китара, която струва 500. Според мен, може и около 300-триста и нещо да и вземе.

 

За качествен флойд не може да говорим, понеже един евтин флойд, дори да е качествен, пак остава евтин флойд.

За около 450-500 лв може да се вземе китара с флойд, който не е кой знае колко по-различен от който и да е евтин флойд, при това няма да има китара, която е преправяна.

 

Освен това, мисля, че е крайно време темата да се затвори.

 

Момчето най-добре знае какво иска да прави с китарата си. Причината, поради която пиша е, че искам човека да има максимално ясна представа както за възможностите и ползите, така и от невъзможностите и алтернативите.

 

От там нататък той сам ще си предцени.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме,

 

аз пък мисля, че имаш нужда да прочетеш отново постовете ми и да се ОПИТАШ да вникнеш в това, което съм написал, след което да поправиш грешките в собствения си пост, като изтриеш нещата, които никога не съм казвал!

 

Колкото до това дали ще дойдат струните, прочети пак поста ми и ще стигнеш до заключението, че ФЛОЙД РОУЗ е монтирал въпросния флойд на първата си ФЕНДЕР СТРАТ китара, което е достатъчно ясно за опасенията ти!

 

Прегледай и линк-а, който съм дал.

 

Ако лютиер ти каже, че няма проблем при монтажа на флойд-а и на теб не ти е достатъчно - проблемът си е твой!

 

Не си обвинен в нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичага, спри с тия истории за Floyd Rose.

ФАКТ e, чe флойда е по-широк от страт тремолото.

ФАКТ е, че и радиуса може и да не съвпадне, и да има нужда от корекции(което за теб може и да няма никакво значение, но това не променя нещата). Има флойдове със страт радиус, но момчето едва ли ще намери такъв в РФ, примерно.

Освен това, има голям шанс новата китара да дойде по-тънко, пък там флойда, радиуса, и ширината на грифа ше бъдат точни.

 

Също така, обърни внимание ОТНОВО на сметките ти, където изкарваш, че варианта смяна със сигурност ще е по-евтин, и по-качествен от варианта нова китара.

 

Инструмента на момчето не е изобщо стар, и си мисля, че ако не го харесва какъвто е, може да го продаде добре.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.