Jump to content
Българският форум за музиканти

Фалшиво свирене


Motley_Crue

Recommended Posts

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не мисля, че фалшът е предизвикан от процесора ти.

Имаш нужда от ходене на солфеж и трениране на слуха.

И си смени името на акаунта в Putfile.com

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами струните са ми на 1 ден вчера ги купих може да се е разстроила по време на свирене.Мислех че ще ми е по лесна тая песен ама явно не съм готов още за Сатриани.А и бтв можете да не пускате тъпи постове от сорта "се едно слушаш това а пък свиреш това",щото ми е пределно ясно за какво става въпрос и чесно казано ми е писнало да гледам такива работи по темите като чета форума.Явно повече нищо свясно нема да излезе от темата така че по добре да я делне модератора за не се ядосвам от постовете на някой хора :lol: А и 10х на хората дето си изкаха както трябва мнението.

ааа бтв сигурен ли си че на китарата ти е направен сетъп? в някои случаи, особено при бендове това е важно за да звучи както трябва тона ти? а и няма да е зле мааалко волумето да го ръгнеш щото...

Ае поздрави и :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти разбираш ли че ми писна ти чета шибаните коментари.Сори ама почвам да се нерва вече.Като не ти утърва недей пиши в темата.Тия дето искаха да напрая нещо по въпроса напраиха отговориха си спокойно хората и обясниха от каде идва проблема,а ти тука ми се праиш на голям разбирач на голям свиряч и ми опяваш кво разбирам и кво не...нема да продължавам да пиша щото ми писна от малумни постове.Ти май гледаш само да трупаш коментари с тъпотийте си. :greenangel:

^тва за мен ли беше?

Проблема е ,че Не чуваш-не си в Тоналност с парчето и нито тунера,нито китарата са ти виновни,и няма за кво да се нервиш на коментарите,след като си го пуснал тук.

Тва дето исках да кажа,но явно не си разбрал-започни от нещо по-елементарно и си развивай слуха,ясно е че никой не се е родил научен.Аз като съм бил на 1 г. свирене се опитвах да изсвиря Джони би гуд,без да го осера,не съм се мятал на Блекмор и големите китаристи направо.Заеби компютрите и ефектите-Слушай музиката и вади,ай със здраве. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи има два варианта - или си се опитвал (казвам опитвал,защото не си успял)

да научиш парчето от някаква пръстовка,която е за друга настройка, или

твоята китара е в друга настройка, а не в Ми, защото парчето е в Ми.

 

Потърси си грешката и се вслушай и в по горните мнения.

и как разбра че парчето е от Ми

 

Та имам предвид, че в това парче китарата е настроена в Ми, и е най-удобно, ако свириш заедно с парчето, и твоята

китара да е настроена в Ми. По удобно е, не че не може някой да си го свири с настроена в друга настройка китара,

но ще му е доооста мъчно да транспонира акомпанимента.За това препоръчах на човека да се настрои в Ми,ако не е настроен в МИ, разбира се :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо: това парче без учител няма да го направиш.

 

Позволи ми да не се съглася с това. Друг е въпроса колко време ще отнеме, но може да стане и без учител.

А има вариянт да не стане и с учителската помощ нали...? :surprise:

 

ПП. второ и трето не ти ги разбрах :)

хммм, то си зависи от разбирането за това кво значи да го направиш. За мен значи да си способен да излезеш на сцена пред много хора и да го изсвириш. Като видя някой, който успее да го направи без учител ше му свала шапка. Авторът на темата май е далеч от тия работи и за това съм се изказал така :)

 

нз що не си разбрал второ и трето, мен си ме кефат :drummer:

 

 

по темата: пич, от всеки коментар гледай да извлечеш есенцията. не се нерви като ти казват, че не ставаш. това трябва и сам да си го осъзнаваш. щом ходиш на уроци си ок. не питай по форуми за щяло и нещяло, питай даскала си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм, то си зависи от разбирането за това кво значи да го направиш. За мен значи да си способен да излезеш на сцена пред много хора и да го изсвириш. Като видя някой, който успее да го направи без учител ше му свала шапка. Авторът на темата май е далеч от тия работи и за това съм се изказал така :thumbs_up:

 

Автора на темата не е излязъл на сцена нали?

Не е очаквал да му сваляш шапка и освен това дори пусна записа по твое настояване ако не се лъжа:

можеш ли да го качиш тоя запис, да чуем кво точно е.

 

:hysterical:

Да "направиш" ,както ти се изрази, това прче според мен знчи да го изсвириш вярно, възможно най-изчистено, в такт. Според мен това е възможно и без учител да се постигне, но не се знае за колко време .Познавам хора , който не са ходили и един час на учител и ще ти го изсвирят прилично.(Все пак и самото парче не е от най сложните на Сатриани). Атова за сцената дето го каза: и да се скъсаш да ходиш по даскали , може и никога да не се озовеш на сцена, че и пред много хора. Също както ако отидеш на уроци по рисуване, няма гарация че ще правиш изложби с твои картини после. Все пак говорим за изкуство. Не е като да отидеш на урок по математика и да научиш задачите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^аз не съм казвал нищо, което да си противоречи с казаното от теб. съгласен съм с мнението ти. казах, че трябва човек да бъде способен да излезе на сцена да го свири пред хора. никой не му е казвал да ходи на сцена; да направиш(тоя як термин) парче значи да осъзнаеш целия музикален материал и да си способен да го изсвириш; аз на всички хора давам съвет да отидат на учител. не защото учителят ще направи нещо вместо тях, а защото ще имат възможността да се развият. всичко си зависи от отделния човек, просто трябва да му се даде възможност за развитие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам да не се ебаваме с младежа.Все пак той още "ражда".Явно е, че има разминаване между трака и табовете.Мисля, че на всички е ясно какви отвратителни табове може да намерите в нета.Човека си каза, че има учител и с негова помощ проблема може да се оправи.Хайде да не убиваме желанието на "новобранеца", след време може да ни сложи в малкия си джоб.

 

Motley по-добре занеси трака и табовете на учителя си.И без него не си прави експерименти поне засега(разчитай, че той трябва да те подготвя, да слуша твоите музикални фантазий и да ти даде пример за развитие)

А.......... и да се научиш да пишеш! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да дадем следния съвет на момчето, който, според мен, а надявам се, и според вас, е най-правилният в случая:

 

Отиди на уроци по:

>>>>>>>>>>СОЛФЕЖ

 

В момента слуха ти не усеща някои неща, които трябва да почне да усеща. Редовен солфеж би трябвало да пооправи нещата. Не са верни и предните мнения, че всеки е минал през този етап. Има хора, които от деца имат доста верен слух, но доколкото чувам, ти не си от тях, и ако искаш да свириш, трябва да положиш наистина доста усилия за да придобиеш музикален слух. Не се обиждай, а просто се запиши на солфеж.

 

Може и да греша за слуха, и да е станало някакво недоразумение със записа, но, така като слушам, по-горния вариант ми се струва по-вероятен.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото какъв ефект изпозваш. Защото част от мацаницате идва и от него. На мен ми се чува някакъв неземно дълъг дилей ,който подсилва фалшивините и излиза от тактовете. Малко трудно се чува защото бекинга е доста по усилен. Но за фалшивото колегите са прави. Пробвай в друга тоналност. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи има два варианта - или си се опитвал (казвам опитвал,защото не си успял)

да научиш парчето от някаква пръстовка,която е за друга настройка, или

твоята китара е в друга настройка, а не в Ми, защото парчето е в Ми.

 

Потърси си грешката и се вслушай и в по горните мнения.

и как разбра че парчето е от Ми

 

Та имам предвид, че в това парче китарата е настроена в Ми, и е най-удобно, ако свириш заедно с парчето, и твоята

китара да е настроена в Ми. По удобно е, не че не може някой да си го свири с настроена в друга настройка китара,

но ще му е доооста мъчно да транспонира акомпанимента.За това препоръчах на човека да се настрои в Ми,ако не е настроен в МИ, разбира се :thumbs_up:

ясно ,аз помислих че става въпрос за тоналноста на парчето,и не се стих че напоследък модата е да се свири с цял че и повече тонове по ниско ,защото е по лесно и звучи по мощно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песента е измежду най-лесните на Сатриани, но все пак е на Сатриани! Аз бая години свиря и не бих казал, че ми се получава особено добре. А ако това не е бъзик ми се струва по-удачно да се опитат някои наистина лесни неща.

Уроците са много добра идея. Всъщност за тази песничка има един чудесен видео урочец... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ъм.. аз таковъ.. ай да драсна нещо, пък може да ме заклеймите като комедиант :recourse: какво толкова...

Значи.. човече.. фалшиво е.. и проблема не е в рекординг-а.

Бай Дъ Уей, когато бях много начинаещ, (не че сега съм кой знай какво) .. не знам как да се изразя точно:

Когато слушах парчето докато го свирех, го чувах по един начин, а после като запиша и го слушам от страни - по друг.

Но твоя случай изобщо не е такъв...сякаш.

Настройка му е майката, интонацията също си оправи, и най-важното - оправи си задкитарния фактор

С времето... всичко ще стане..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.