Jump to content
Българският форум за музиканти

Фалшиво свирене


Motley_Crue

Recommended Posts

Искам да питам(може и малко странно ад прозвучи) на какво се дължи свиренето фалшиво.На мене китарата ми е настройна с турнер проверих я на слух ок.После почна да записвам на Сатриани Оулуейс луит ме.. и накрая като слушах записа беше супер фалшиво.Аз като си свиря попринцип като извира нещо грешно и веднага го чувам че не е както трябва да е , когато китарата ми е леко разстроена на секундата го чувам и я оправям обаче като напрая запис на някой песен много ми фалшивее.Според мене това се дължи може би на ефекта и на китарата ама нз.Когато съм свирил с некой фр никога не ми е казвал че фалшивее освен ако не напрая грешка.Ще съм много благодарен ако някой си искаже мнението.

 

П.П Свира от 1 година и нещо на някаква берингър а процесора ми е зуум2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

можеш ли да го качиш тоя запис, да чуем кво точно е.

 

по принцип ако ти е настроена китарата, единственият начин да свириш фалшиво е да правиш фалшиви бендове. може би нямаш предвид такова фалшиво. най-добре качи записа нейде из нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали моите колеги които пишат в момента са го написали, но практиката му е майката.

 

П.С. Също забравих да добавя, че свиренето на фалшива китара няма да ти помогне да свириш като оригиналните песни.

Редактирано от Metalix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ефекти, които променят височината на тоновете(Пийч-шифтър или нещо такова му беше името). Ако сложиш такъв от зуума, като нищо да зазвучи фалшиво , но мен ме съмява да е от това.

Тоя запис на Сатриани върху готов бекинг трак ли го свири? Има вероятност трака да е направен в тоналност, различна от тази, в която си заучил парчето. Но все пак ако имаш този музикален слух, за който претендираш, би трябвало да забележиш това, още по време на записа.

На мен ми се е случвало , при по дълги занимания(когато в главата ми вече стане гювеч от звуци) да запиша нещо и след известно време(например няколко часа или на другия ден ) установявам че не е това което съм си мислил че съм записал(особено , когато съм работил със слушалки, а аз основно така правя). Аз си го обяснявам с преумора или нужда от малко почивка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://media.putfile.com/coveruj Ето го записа.Бтв това с многото свирене е мн правилно.Аз като свира повече от 2 часа без да спирам почвам да се усирам от грешки и немога 1 тон да изсвиря правилно.А и още по време на записа го чух ама ми беше инт да вида какво ще излезе и както очаквах нищо...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Нов съм в този форум.

Според мен, дори и настроена, китарата ти свири фалшиво, защото не свириш в същата тоналност. Сякаш трябва да я настроиш по-високо.

Моля да бъда извинен ако съм написал глупост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):):surprise: :surprise: :surprise:

 

Мале човеко, ако и ти чуваш това което си записал.......

 

Ми то има 3 тона които са вярни и там където трябва по принцио да са!

Китарата ти е настроена....... проблемът е другаде! ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо: това парче без учител няма да го направиш.

второ: добре де, не усещаш ли, че на Сатриани всъщност китарата му се чува от време на време и сигурно затва е успял да стане известен.

трето: хвани се с нещо, дето от първия малко по-сложен пасаж ще може поне 20% да не са ти заглушени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо: това парче без учител няма да го направиш.

 

Позволи ми да не се съглася с това. Друг е въпроса колко време ще отнеме, но може да стане и без учител.

А има вариянт да не стане и с учителската помощ нали...? :)

 

ПП. второ и трето не ти ги разбрах :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи има два варианта - или си се опитвал (казвам опитвал,защото не си успял)

да научиш парчето от някаква пръстовка,която е за друга настройка, или

твоята китара е в друга настройка, а не в Ми, защото парчето е в Ми.

 

Потърси си грешката и се вслушай и в по горните мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Само да добавя - Може да си оправиш и правописа малко,

защото три пъти ти четох темата докато разбера за какво иде реч.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.