Jump to content
Българският форум за музиканти

Пробен тест на Dimarzio,emg


kkertev

Recommended Posts

Малко семпли с Ibanez -RG1570,RGT42dx,Line 6 spider III 75W,

микрофонът е от слушалките.

записвано е с Cubase SX.

Това е проба на звук и адаптери.

 

Ibanez -RG1570-Basswood body- dimarzio-Steve's Special

ibanez -RGT42dx-Mahogany body- emg 81 (пасивен)

 

IBANEZ RG42DX-EMG-СИМУЛАЦИЯ НА MARSHALL

 

IBANEZ RG42DX-EMG-СИМУЛАЦИЯ -MESSA

 

IBANEZ RG1570-DIMARZIO-СИМУЛАЦИЯ НА -MARSHALL

 

IBANEZ RG1570-DIMARZIO-СИМУЛАЦИЯ-MESSA

 

Споделете мнения за звукът.Който ви допада най-много.Благодаря.

Редактирано от KKertev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен най-много ми допадна RG1570 + Mesa симулацията!

 

П.П. EMG-81 не е ли активен?

 

П.П.2. Фирмата се пише Mesa Engineering, с едно "s". :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен най-много ми допадна RG1570 + Mesa симулацията!

 

П.П. EMG-81 не е ли активен?

 

П.П.2. Фирмата се пише Mesa Engineering, с едно "s". ;)

 

Извинявам се. EMG-H4

 

The H4 is the equivalent of EMG's 81 Active Pickup without the "Active".

 

П.П.2. Фирмата се пише Mesa Engineering, с едно "s". ;)

:hysterical: SORY :thumbdown:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ки ми харесват, според това което се иска от тях.... иначе РГ с маршал и Димарцио е с най-много средни и на преден план и може би това ми хареса...

 

П.п. sorry се пише с две Rта

извинявай за поредната :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз си оставам фен на EMG. Много по-стегнато звучи, с по-добра дефиниция, заради по-малкото ниски честоти в чистия сигнал от китарата. Разбира се и дървото на китарата допринася за това де, но предполагам в по-малка степен.

Семплите с Маршал симулация обаче звучат доста различно като тембър, най-вероятно защото са записвани при различни условия. Затова се опитайте да се абстрахирате от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз си оставам фен на EMG. Много по-стегнато звучи, с по-добра дефиниция, заради по-малкото ниски честоти в чистия сигнал от китарата. Разбира се и дървото на китарата допринася за това де, но предполагам в по-малка степен.

Семплите с Маршал симулация обаче звучат доста различно като тембър, най-вероятно защото са записвани при различни условия. Затова се опитайте да се абстрахирате от това.

НЕ,всичките са записвани еднакво.Единственото което е правено,

е това че се завърта копчето за смяна на симулация.От marshall-Mesa.Нищо друго!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи сравняването по този начин не мисля че е правилно. Адаптерите имат различни имапенданси. Демек след китарата настройките треа да са различни за да се извлече мах от сравняваните неща. И ЕМГ са по тихи в случая по ради таа причина мисля:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен единствено ми хареса

 

IBANEZ RG1570-DIMARZIO-СИМУЛАЦИЯ НА -MARSHALL

 

Мисля че той ще звучи най-добре и в микс. Симулациите на Меса са прекалено глухи според мен и с двете китари, но все пак с DiMarzio-то пак е по-добре.Тези пасивни EMG-та не ми допадат. Но може би трябват по-различни настройки на усилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

здр,

 

мене лично нито една бленда не ме кефи ама семплите са много полезни защото се чува разликата между dimarzio и EMG. единствено на меса семплите - може ли да си объркал файловете нещо защото няма почти никаква разлика м/у китарите за разлика от маршалските семпли примерно?

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IBANEZ RG1570-DIMARZIO-СИМУЛАЦИЯ НА -MARSHALL ;)

 

Между другото: Би ли записал нещо с headphone/direct out на SPIDER-a. Много ми е интересно дали звука е със симулация (най-вероятно).

 

И в този ход на мисли, чудно ми е какъв е frequency respons-а на този 12” Custom Celestion® Speaker.

 

Ясно е, че инженерите от Line6 са пресметнали всичко, но да не се окаже че това е hi-fi колона i.e. процесор в аудио уредба. - не че са лоши продуктите им, даже мен лично много си ми харесват и твърдя че са най-добрите в своя клас.

 

Писал съм на support-a на Line6 - мразят такъв тип въпроси свързани с "кухнята" им и не дават адекватни (даже никакви) отговори :lol:

 

KKertev преди да си го продал, тъй като видях разел Купувам/Продавам, не е лоша идея да направиш едно по-обстойно ревю на този продукт. Но това си е лично мое мнение и желание ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.