Jump to content
Българският форум за музиканти

Seymore Duncan или Emg?


Recommended Posts

Ако може да ми кажете мненията си, някакви семпли ако ви се намират и също да кажете кое с какво се различава според вас и вашите интереси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амии май си пропуснал "малката" подробност че всеки от 2та производители има по 20-30 модела сигурно

все едно си писал "кое е по-добро БМВ или Мерцедес" без да кажеш за какво става въпрос- за сингли, хб, ноислес, точни модели и тн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амии май си пропуснал "малката" подробност че всеки от 2та производители има по 20-30 модела сигурно

все едно си писал "кое е по-добро БМВ или Мерцедес" без да кажеш за какво става въпрос- за сингли, хб, ноислес, точни модели и тн

Да, благодаря за подсещането....моделите им са много по-малко, защото 2/3 от продуктите на Дънкан са предимно за джаз изпълнения, а не за метал и по-тежки стилове.Конкретно питам за особени впечатления които имате.Също може да сравним Seymour Duncan SH-8 Invader(<= клик) и Seymour Duncan Blackouts AHB-1 и кое ви допада повече......аз малко немога да избера така :wallbash: трябва ми някой които да критикува :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

батка не може да сравняваш активни с пасивни адаптри...

само за протокола да отбележа - преди на китарата на бридж-а имах SH 13 Dimebucker,а сега имам активен сет EMG 81 и 60

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^synyster_vengeance,активната електроника е с батерийка и спрямо стандартните пасивни адаптери звука няма нищо общо,за мен е мазня,но ако ще се ръчкаш в пулта е екстра.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^synyster_vengeance,активната електроника е с батерийка и спрямо стандартните пасивни адаптери звука няма нищо общо,за мен е мазня,но ако ще се ръчкаш в пулта е екстра.

 

 

Мазня... мисля че е малко относително с какво свириш, за да катекоризираш като цяло звука като мазня, сякаш да кажеш че металика свирят с мазен дистър защото са с ЕМГ-та. =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активната електроника звучи доста по-ясно, и е по-безшумна.

За сметка на това, активните адаптери нямат чара на звученето на хубавите пасивни адаптери.

Активните адаптери звучат точно така, както звучи китарата - не променят звука с нищо.

 

Активните адаптери гасят напълно бавнозатихвашите източници на брум, но действат като страшна антена за бързозатихващите такива(като монитора, или трансформатор, например).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен активните не ми харесват заради звукът им на клиин канал някакси метално Ми звучат докато сеймор дънкан са по топли като звучене.Та заради това съм за сеймор дънканите

Редактирано от Vertigo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... защото 2/3 от продуктите на Дънкан са предимно за джаз изпълнения ...

 

Чак пък толкова ... :greenball: Мисля, че трябва по-подробно да се запознаеш с продуктовия лист на СД ... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Продължавайте да споделяте опита......само искам да питам мога ли да намеря тези модели адаптери някъде в БГ и също дали Сеймор Инвейдър 8 е пасивен или активен да ми кажете?

Редактирано от synyster_vengeance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е пасивен адаптер.

 

В какво ще ги включваш тези адаптери, и на каква китара ще ги слагаш? Без необходимата техника, покупката на скъпи адаптери е по-скоро загуба на пари и време. Ако имаш хъмбъкери, които ти звучат добре, и средностатистическа китарка/техника, тогава, мисля, че можеш да минеш с твоите, или да купиш други евтини адаптери.

 

На старо също е добър вариант. Така можеш да пробваш адаптера, преди да го вземеш, докато при новите, можеш само да гадаеш как ще звучат с твоята китара и техника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не ми се иска да сменям китарата Ибанез джъмпстарт......рааполагам с ефект дисторшън и кубето от пакета.Идеята е че ако ще си взимам по скъпа китара то тя ще е към 600-800лв(дори и 2ра ръка), но предполагам мога да мина с тези адаптери който съм харесъл.Само се чудя още дали на моята китара ще могат да и се сложат тези тъй като адаптерите са 2 хъмб а моята е с 2 сингъл койл и 1 хъмб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.