Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем


stratevcaster2

Recommended Posts

Имам един проблем .Така аз попринцип нямам кубе е сега по празниците ще взема и свиря на домашния усилвател ( УСилвателя на DVDто ) и включвам диста на макс и почвам да въртя тон бутоните но без резултат ;) какво да правя трябва ли да се усеща разликата , да не е защото кубето не е точно кубе ? Къкъв е според вас проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си усилвател, и питай пак...

Дистер в хай-фи система обикновено = невероятна виелица.

Дистовете сз направени за да се включват в китарна апаратура.

Без усилвател, единствено спийкър симулатор би могъл да пооправи нещата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кои врътки не ти дават разлика: на диста или на усилвателя? ...щото е нормално да се чува гадно, но не е нормално да няма никаква разлика...

Редактирано от elKobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вр1тките на тон на китарата има съвсем но съвсем неусетна разлика , дали е от усилвателя - тои не е кубе ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

врътките на ТОН на китарата са безполезни - само правят звука отрепан, дори и на 10 ;)

на китари на които ползвам или ги махам или ги разкачам да седят ей така (колкото да няма дупки)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

врътките на ТОН на китарата са безполезни - само правят звука отрепан, дори и на 10 ;)

на китари на които ползвам или ги махам или ги разкачам да седят ей така (колкото да няма дупки)

 

Корекция,на евтините китари ,врътките за тон са безполезни и правят тона отрепан(същото между другото се отнася и до волума),на скъпите си вършат чудесно работа.Специално в моя случай са и много важни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ за Фендера, ясно. На Сеймъризираният ми скуаяр - потовете също дават не по-лош резултат. Факт е, че и те са сменени с фендер потове. Интересното е, че съм вързал едният тон на бридж адаптера, вместо на мидъл адаптера, а другият си е стандартен. Мода е направен с цел да има някаква разлика със стандартен страт, но истината е, че тон пота на нека влиза много по-често в употреба.

Според мен електрониката, ако е с качествени елементи и по - правилна схема (ще се учудите, но

дори фабрично някои китари излизат погрешно свързани), би трябвало да работи аналогично и независимо от класа на китарата. Друг е момента, доколко пресъздава натуралнят тон и резонанс

(при някои ментета просто няма какво да пресъздава).

За конкретният проблем на stratevcaster2, голяма роля играе липсата на китарен усилвател.

Има вариант нещо да не е свързано както трябва, но това би следвало да се провери, едва след като се пусне китарата в подходящ амп и се установи, че тон пота не работи адекватно.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще го тествам на китарен усилвател и ако наистина не работят адекватно , което ме съмнява , ще пиша за решение .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На въпроса за адаптера, ще ти отговоря тук, за да не цапам темата си за дилемите

(защото тя е обобщаваща, а не конкретна).

Ти по - добре си задавай въпросите в тази тема , за да не става множество от темички.

 

Няма проблем да взеш скъп адаптер и след 4 години да го прехвърлиш на по - качествена китара.

Има размагнитване на адаптерите , но то се проявява най-рано, примерно след 20 години.(при нормални условия)

Така че, споко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако свириш основно в къщи един Санс-амп ти върши работа-и в домашна уредба и в компютър пак звучи,с обикновен драйв забрави,трябва спийкър/амп симулатор,както каза Евтим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

врътките на ТОН на китарата са безполезни - само правят звука отрепан, дори и на 10 :)

на китари на които ползвам или ги махам или ги разкачам да седят ей така (колкото да няма дупки)

 

Корекция,на евтините китари ,врътките за тон са безполезни и правят тона отрепан(същото между другото се отнася и до волума),на скъпите си вършат чудесно работа.Специално в моя случай са и много важни

може би зависи и какво свириш - в момента на мойта китара (с фендер адаптери от 80те) съм сложил 40-50 годишни хартиени кондензатори и пак ми се вижда безполезна употребата на тон контролите - просто не ми трябва да си правя тона глух(под което разбирам утрепан), затова съм моднал потовете със прорез - когато са на 10 са прекъснати

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.