Jump to content
Българският форум за музиканти

Винтидж или Скуайър


jocker

Recommended Posts

Решил бях за НГ да си подаря електрическа. Бях си харесал Скуайър Афинити, ама после като видях Винтидж JHS репликата на Гибсън SG много се зарибих. Има ли някой впечатления от тази марка английски китари? Бих се радвал ако получа мнения и съвети. Аз си дрънкам най- често ДиСи, Снейк или Пърпъл, нищо по- твърдо от това. За Скуайърите доста изчетох, ама за Винтиджа ми е интересно, ако някой сподели впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Трабантче или Фолксваген Голф...горе долу така звучи твоя въпрос...Винтидж са евтини китари за професионалисти със скромен бюджет които могат да се похвалят с завидно качество на изработка...добри материали и адаптери Уилкинсън...а Скуайарите са евтини боклуци създадени с единствената цел да се учат дечицата да свирят на нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си наясно,че това са китари с коренно различно звучене,ако си фен на Блекмор Скуайъра ще ти допадне повече като звук,но Винтиджа е по качествен според мен.Аз си взех V100 (ЛесПол копие) и от месец някъде само на нея дрънча,а Стратокастера 74 почива в куфар (друго си е от русата-на черната ;) ;) .За жици и въобще твърдо свирене с драйв Винтиджа е нива пред всякакви Скуайъри,но чистия тон поне на мен ми е "мътен",донякъде се оправя с кондензатори,но не може да изкара брилянта на Стратокастър..,така че виж си приоритетите като стил и взимай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Трабантче или Фолксваген Голф...горе долу така звучи твоя въпрос...Винтидж са евтини китари за професионалисти със скромен бюджет които могат да се похвалят с завидно качество на изработка...добри материали и адаптери Уилкинсън...а Скуайарите са евтини боклуци създадени с единствената цел да се учат дечицата да свирят на нещо...

ъъ ъъ ъъъ ъ ъ не точно .Може по ефтините китари на squier да са за деца като булет но и те не са точно... . Но мога да ти кажа че по скъпичките модели на squier не само че бият vintage но те го мажат .Скъпите suqierи съм виждал със ДЪНКАН и са то alder и все пак говорим за изработка на фендер . А относно vintage модела които спомена автора е по ХАРД много по хард ок колкото афинити .Но vintage копират модели и не са извесни с много добро качество.Искаики качество зимаи fendera и един EMG а ако искаш да звучи а не ти е по джоба първия вариант зимаи vintaga ! това е от мен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Трабантче или Фолксваген Голф...горе долу така звучи твоя въпрос...Винтидж са евтини китари за професионалисти със скромен бюджет които могат да се похвалят с завидно качество на изработка...добри материали и адаптери Уилкинсън...а Скуайарите са евтини боклуци създадени с единствената цел да се учат дечицата да свирят на нещо...

Като чета във форума Ангел Димитров- Чушката свири на Скуайър във видеоурока си, а на мен ще ми трябват поне още три живота, за да стигна нивото му, така че мнението ти малко радикално ми се срува...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си наясно,че това са китари с коренно различно звучене,ако си фен на Блекмор Скуайъра ще ти допадне повече като звук,но Винтиджа е по качествен според мен.Аз си взех V100 (ЛесПол копие) и от месец някъде само на нея дрънча,а Стратокастера 74 почива в куфар (друго си е от русата-на черната ;) ;) .За жици и въобще твърдо свирене с драйв Винтиджа е нива пред всякакви Скуайъри,но чистия тон поне на мен ми е "мътен",донякъде се оправя с кондензатори,но не може да изкара брилянта на Стратокастър..,така че виж си приоритетите като стил и взимай.

Напълно си прав за русата и черната. Всъщност един концерт на Рейнбоу през далечната '84 ме запали по китарите, така че едно бяло Афинити много ще ми пасне, а и в РФ ми казаха че са по-универсални. Ама тази Гибсън дяволска форма, дяволски ме влече. Проблема е че съм се насочил към Fender G-Deck Juniоr усилвател и той заедно с Винтиджа ще ми дойдат малко нагорно...Ама може сега китарка, пък по-нататък усилвател, тъкмо по-дълго щастие за комшиите в блока...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сега на моя squier standard му слагам 2 EMG ,флоид роус и lock и доста ще се измени звука към метъл , това е истината !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Vintage V100 и съм свирил и на въпросния скуайиър/на SG копието не съм свирил,но предполагам ще е подобно на LP-то/.Определно според моите разбирания за звук/падам си по по-тежка музика/ винтиджа превъзхожда скуаиъра значително,но както вече споменаха чистия звук му куца.За това ако ще свириш чисти китари или със слаб драйв- вероятно скуаиъра ще ти допадне повече,но за всичко по-тежко - винтиджа е по-добрия избор!

Колкото до качеството - не съм съгласен,че качеството на винтидж не е на ниво.Определено китарат си е изработена доста добре както като електроника,така и като хардуер.Всички кабели в китарата са екранирани,както и гнездата за потенциометрите и ключа за превключване между адаптерите,ключовете са бих казал доста добри и не изпускат и грифа е доста удобен/макар това да е доста субективно/.Може би единствения недостатък е,че китарата не идва добре сетъпна фабрично и трявба да се понастрои малко,но ме съмнява положението при скуаиърите да е по-розово.Аз ако трябва да избирам веднага бих взел винтиджа/както и направих/ и не съм съжалявал и за миг.

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сигурно 1243тата тема за Скуаиър в този форум.Просто се чудя как на някои хора не им омръзва.Има една проста истина и тя е ,че всяка евтина китара звучи посредствено,защото е правена от нискокачествен материал и това как е боядисана,какви адаптери и ще и сложим,каква и е формата и тн.малко променят този факт.Макар че с добри адаптери поне се избягват микрофониите и звукът става малко по стегнат.Сигурен съм,че много хора няма да са съгласни с мен ,но това също не променя факта

 

п.п.От алдър до алдър и от махагон до махагон има голяма разлика,както в цената ,така и в качеството

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...колеги нека бъдем реалисти по отношение на Скуайарите...те не са и никога няма да бъдат Фендер...като изключим старите им моделите които са били наистина на ниво новата продукция отича в канализациата на прокажените духове...разбирам хората които имат китара от тази марка и се опитвата да убедят себе си и целия свят колко са качествени но това просто не отговаря на истината...или аз съм наистина тъпо парче и не разбирам нищо от китари...защото всеки Скуайър от новото производство който съм пипнал е бил пръчка и полвиина...а всеки Винтидж се е държал убииствено...въпреки някой дребни недостатъци нормални за ценовия му клас...според мен Винтидж моделите които съм пробвал по нищо не отстъпват като качество на единия от Ибанците ми който струва три пъти повече...а другия е престиж...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споменал ли съм факта че всеки музикант сам избира китарата си .Може на теб да не ти харесва като написа че всеки от скуеарите които си пипал не са звучали добре- това е твои личен усет . Аз например когато бях във магазина на ibanez ( не в България) пробвах 1 -2 китари на висок геин и не ми хареса звучеше мазно грифа не ми допадна също . А колкото отново до скуаерите може да не са върха но ,приятелю, ти преспокоино обиждаш колегите си ползващи скуеар наричаики ги деца в по горния си коментар .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за Squier ще кажа едно нещо: няма гадни китари, а има некадърни китаристи. На такива хора и китара за 5000 лева да им бутнеш в ръцете, пак няма да могат да изсвирят и два тона както трябва...

 

Човече, вземи си която от двете китари искаш. В края на краищата, важно е китарата ти да те кефи.

Редактирано от Йети
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скуайарите...те не са и никога няма да бъдат Фендер...като изключим старите им моделите които са били наистина на ниво
Да,но пак не звучат като Фендер,имах японски скуайър от 80-те,с голямата глава- е-доста добра китара но не е като американски Фендер,някак по-различно звучи.Въпросния + един америкън стандарт го смених за 74г Стратокастер и друг не ми трябва вече-убиец е!Ам. стандарта го взех от Фактор за 1000$ преди 12-13 г и от 4-те внесени звучеше най-добре,но позициите му драскаха ръката отстрани на грифа :hysterical: ,и го давах на майстор да го оправи,странно за добра китара..
По въпроса за Squier ще кажа едно нещо: няма гадни китари, а има некадърни китаристи. На такива хора и китара за 5000 лева да им бутнеш в ръцете, пак няма да могат да изсвирят и два тона както трябва...
Напротив,има гадни китари,според мен kolio_k го обясни най-точно. Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.