Jump to content
Българският форум за музиканти

Deep Purple - Child In Time


KhanAttila

Recommended Posts

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Предполагам имаш предвид дали гласа съм го синхронизирал по някакъв начин... ми не, а и то си личи да ти кажа... от грешките. :)

 

За да запиша вокала, ползвах Sonar и един микрофон, който не си знае годините, а аз дори и името му не знам! :) Имай предвид, че знам най, ама най-основните неща в Sonar, така че дори и да искам да направя някои "пипания", не мога...

 

На куплета съм добавил единствено ехо, а на писъците НЯМА ефект -- просто бяха много сухи и тихи като запис и затова ги изпях два пъти един върху друг. Именно поради тази причина на места се разминават или има много малка разлика в тона (най си личи на втория писък към края). Но тъй като не ми се занимаваше, просто ги оставих така и може би звучи малко електронно, като че ли съм си играл с него.

 

Просто обърни внимание на това как някъде има разминавания, другаде леко изфалшивяване и ще видиш, че няма ефекти. ;) Признавам си, че не съм се престаравал, но знаете как е като седнеш да ги правиш тия работи... просто в един момент ти писва.

 

P.S. Китарата също да отбележа, че е записвана на прима виста. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, благодаря на всички, които взеха отношение тук в темата, както и на тези, които ми писаха лично.

 

Евтим, Иво, взех под внимание забележките и се поопитах да направя нещо по-добро, без да се занимавам да правя всичко наново. Значи, дръпнах вокала 3db надолу, махнах втория глас на писъците и им сложих същото ехо, както на куплета. Вярвам, че се получи по-квалитетно. Ето линк:

 

http://media.putfile.com/Child-In-Time-Normalized

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво баце, така е много по-добре! :)

 

Ех, навремето и аз виках Ла на 2-ра... сегав най-върховите ми моменти хващам сол (но под опашката)!

wav.gif

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

абе ти луд ли си бе

фанал иън гилан да пее

 

тва се се не пее бре момче

ни се пее, ни се свири

 

 

айде хранете ме сега :metalist:

 

и за хамонд е някакво миди.. аа ЛЕЛЕ СМЕХ

странни са ми хората, дето се опитват да свирят пърпъл.. някои го правят, ама други НЕ

 

:girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замръзни ... Напомняш ми за човека , който ми каза , че НЯМАМ ПРАВО да правя кавър на Пинк Флойд . Обичам ви такива хора ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво :thumbs_up: ! Много добре изпято! Наистина може само да си поиграеш малко с бекинг-а... не съм специалист, но бих предложил една идейка... може да ренднеш дръм трака от MIDI-то през EzDrummer да речем с включен humanize... така ще звучи мааалко по "живо"...аз опитах с началото, ето какво се получи: http://media.putfile.com/Backing-sample Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.