Jump to content
Българският форум за музиканти

Deep Purple - Child In Time


KhanAttila

Recommended Posts

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Замръзни ... Напомняш ми за човека , който ми каза , че НЯМАМ ПРАВО да правя кавър на Пинк Флойд . Обичам ви такива хора ...

 

и аз .. ама МНОГО ви обичам.. бтв аз ако бях на твое място щеше да ме е срам да си пускам запис във музикантски форум.. пък и да имам и 2000 и кусур мнения :thumbdown:

пълна скръб! китарката не е зле като за любител като че ли.. обаче вокалите просто са .. бе вобще смешно е да се опитва да се пее Иан Гилън, щото на тия певци им е дадено отгоре такъв глас, и не може да се придобие по никакъв начин, ако щеш и десет години в хор да пееш и при педагози да се учиш, пак няма да успееш да го изпееш така ;)

или ако вобще успееш, то ще ти е 1 път в живота и повече надали ще можеш ;)

ако щат сега да ме оспорят про музикантите, обаче то има пеене, има, обаче някои неща са си уникални и просто е тъпо да се захващаме да им правиме кавъри

 

иначе може бе.. що да не може

свири каквото искаш :huh: щом мислиш, че можеш, и имаш качествата - свири .. пей.. кефи се :)

няма лошо

все ще се намери публика да те харесва ;)

обаче като си пуснал запис и искаш мнение.. ми приеми и негативните коментари бе ;)

 

лично мнение

 

хайде мир ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за :thumbdown: ....съгласен съм, че всеки има право на мнение било то положително или отрицателно... а моето например е, че няма такова правило което да изисква "кавър" да бъде 1:1 с оригинала... все пак е форма на лично виждане към дадената песен.... За пример мога да дам Six Feet Under които направиха "remake" на ЦЯЛ албум на AC/DC... Back In Black... при това транспониран доста по-ниско и с Death Metal вокали :huh: ! Ta още веднъж от мен... Браво за ентусиазмът и да живее Критиката :) !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

емка братче,(сестриче?) не те знам в кой век живееш, но Гилън вече сам себе си не може да изпее. Не бъди критичен , чак толкова към талантливите младежи само щото свирят парчета , на бандата, която ти така боготвориш , а тя отдавна не е това което е била ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше от София, щях да предложа на вокала проба с мойта банда :thumbdown:

Това е кавър все пак - не е нужно да покрива нивото на Гилън!

Особено в първата - бавна част, само вокала звучи като хората, някакви тромави барабани, бас и клавир и стържеща ритъм китара. На солото нещата с бандата се пооправят.

Блекмор-фен - голяма част от солото я свириш много добре, наблегни на бавната част и свиренето

на ритъм китара.

Надявам се критиката да се приема като добронамерена. (пък и е само моята преценка)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:metalist: Гледам и не вярвам на ушите си, на мене Пърпъл са ми супер любима група/ с брат ми имаме една от най-големите колекции с техни записи -329 бутлега + официално издадените тави/ , така че много добре знам как пее Гилън как е пял итн. А човека изпял тоз кавър Khan Atilla си пее супер яко, якото е , че звучи като себе си има супер як глас и според мен е един от най-добрите , които съм чувал в този форум а и вообще в БГ. :metalist:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за :metalist: ....съгласен съм, че всеки има право на мнение било то положително или отрицателно... а моето например е, че няма такова правило което да изисква "кавър" да бъде 1:1 с оригинала... все пак е форма на лично виждане към дадената песен.... За пример мога да дам Six Feet Under които направиха "remake" на ЦЯЛ албум на AC/DC... Back In Black... при това транспониран доста по-ниско и с Death Metal вокали :metalist: ! Ta още веднъж от мен... Браво за ентусиазмът и да живее Критиката :metalist: !!!

 

ами разбира се, че няма..

то нямаше да се нарича кавър, ако ще е едно към едно, и ако не е пречуперно през твоите собствени усещания за песента

но не забравяй все пак че Six Feet Under са си музиканти дето са се насвирили отдавна.. и това да направят кавър на група от различен стил може би няма да им е толкова трудно, колкото за един.. любител :metalist: може и на Ивана да направиш блек метъл вариант ако искаш, ама го направи .. кадърно.

 

надявам се ме разбра какво искам да кажа :metalist:

 

емка братче,(сестриче?) не те знам в кой век живееш, но Гилън вече сам себе си не може да изпее. Не бъди критичен , чак толкова към талантливите младежи само щото свирят парчета , на бандата, която ти така боготвориш , а тя отдавна не е това което е била ...

 

доколкото знам, Гилън е претърпял операция на гърлото и оттогава си изгубва гласовите възможности и затова в групата на негово място влиза Ковърдейл..

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ае пич, не те знам колко си фен на пърпъл, но явно не си чак толкова, щом не знаеш защо напуска Гилън, ама това е отделен въпрос. Отношението ти към труда на човека е неприемливо, ако аз си бях играл като него така и някой като тебе ми говори простотии, щях да го нахраня яко. Та- кавъра ме кефи, но не ми се нравят миди барабаните, клавира и баса :happy: вокалите са доооста добри, те са много успешен начин да се изпее Гилън, колкото и да обясняват професорите как Гилън е забранено от конституцията на РБ да се пее, камо ли да се пуска по форуми. Според мен следващия етап е да го напривиш с банда :dance: Успех !

Редактирано от Stoyko Lisichkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готин тембър!

Само имам една вметка, последните вокали - най-високите са нисички.

 

Мидито и на мен не ми хареса, де. Лично мнение.

 

Иначе, много хубав глас. Успехи и не спирай да работиш! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ае пич, не те знам колко си фен на пърпъл, но явно не си чак толкова, щом не знаеш защо напуска Гилън, ама това е отделен въпрос. Отношението ти към труда на човека е неприемливо, ако аз си бях играл като него така и някой като тебе ми говори простотии, щях да го нахраня яко. Та- кавъра ме кефи, но не ми се нравят миди барабаните, клавира и баса :ph34r: вокалите са доооста добри, те са много успешен начин да се изпее Гилън, колкото и да обясняват професорите как Гилън е забранено от конституцията на РБ да се пее, камо ли да се пуска по форуми. Според мен следващия етап е да го напривиш с банда :) Успех !

 

хаха .. започва да ми става забавно вече

да ти кажа мене не ме вълнува особено защо точно Иан Гилън е напуснал групата.. мен по-скоро ме интересува творчеството им, отколкото първопричините и личните им отношения..

 

Мне, не съм чак такъв голям фен

 

тва си е негова работа защо е напуснал.. той си знае.. не съм била родена когато пърпъл още са били във възхода си, не мога да знам със сигурност защо

пък относно това, че не могат да се правт кавъри.. МОГАТ БЕ

все ще се намерят хора да те харесват, ще има и някъв процент от хора дето да НЕ ТЕ харесват.. тва са си нормални неща

 

Прави на каквото искаш кавър! оттам вече е друг въпросът дали ще е добре, дали ще е зле .. мнения бол

живеем в свободна страна и всеки може да си прави каквото си иска.. и съответно си носи отговорност за това, което прави

нищо конкретно към някой.. просто констатирам за себе си :)

айде живи и здрави ;)

а към оня пича с хранененто.. по-полека, ако не съм аз, някой друг ще е .. пък и няма смисъл да се обиждаме.. всеки си има мнение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

emka@ , ти си от " там некъде ама не баш " и няма как да дадеш мнение, което да е креативно. Факта, че парчето наполовина е искуствено, т.е. е МИДИ , говори достатъчно , че няма да е като запис с истински инструменти и няма как да звучи както ни/ти се иска. А това, че твоето мнение е отрицателно за mr.Unicorn , не мисля , че вълнува някого, особенно хората, които мислят точно обратното. Има и други като тебе, които казват , че той не може да пее, но истината до която аз достигам е , че това е завист , понеже някой вече е на възраст и живота му на 50 % е заминал и нищо не е постигнал. Факта , че Unicorn е на 20 години, пее едва от 10 месеца, в което си изказване не се бъзикам, говори достатъчно за таланта му. Този кавър е правен преди доста месеци , сега гласа му е много по-различен и много по-обигран, но ти няма как да го знаеш това.

 

Също така, че се отнасяш по този начин към Дилян Недев ( LordOfDarkness ) говори не малко за това, което подчертах по-горе. Той е на 16 години и е направил не малко за разлика от теб, за който нищо не знаем и от който нищо не сме видяли ... не знам дали има смисъл и да ти обяснявам много неща, аве приличаш ми на Иван от Music IDOL :lol:

 

 

 

Не крия факта, че се заяждам с човека, който критикувам, против правилата е , но просто не можах да се сдържа на глупостите, който прочетох от негова страна. Също така съжалявам , че трябва и да спамя темата. И не мога да кажа на черното - бяло !!!

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

emka@ , ти си от " там некъде ама не баш " и няма как да дадеш мнение, което да е креативно. Факта, че парчето наполовина е искуствено, т.е. е МИДИ , говори достатъчно , че няма да е като запис с истински инструменти и няма как да звучи както ни/ти се иска. А това, че твоето мнение е отрицателно за mr.Unicorn , не мисля , че вълнува някого, особенно хората, които мислят точно обратното. Има и други като тебе, които казват , че той не може да пее, но истината до която аз достигам е , че това е завист , понеже някой вече е на възраст и живота му на 50 % е заминал и нищо не е постигнал. Факта , че Unicorn е на 20 години, пее едва от 10 месеца, в което си изказване не се бъзикам, говори достатъчно за таланта му. Този кавър е правен преди доста месеци , сега гласа му е много по-различен и много по-обигран, но ти няма как да го знаеш това.

 

Също така, че се отнасяш по този начин към Дилян Недев ( LordOfDarkness ) говори не малко за това, което подчертах по-горе. Той е на 16 години и е направил не малко за разлика от теб, за който нищо не знаем и от който нищо не сме видяли ... не знам дали има смисъл и да ти обяснявам много неща, аве приличаш ми на Иван от Music IDOL :greenball:

 

 

 

Не крия факта, че се заяждам с човека, който критикувам, против правилата е , но просто не можах да се сдържа на глупостите, който прочетох от негова страна. Също така съжалявам , че трябва и да спамя темата. И не мога да кажа на черното - бяло !!!

 

 

пха... именно за това става въпрос

първото нещо, което не ми харесва в "кавъра" е използването на мидита.. да си го кажа направо - звучи тъпо

второто нещо вече са гласовите възможности на индивида

абе не зная защо като пее от 10 месеца е тръгнал такава сложна песен да прави.. то е очевидно, че няма да му лепне

има къде-къде по-лесни песнички, дето идеално ще му паснат на гласа.. за какво се е захванал точно с тая трудна песен НЕ МОГА ДА ЗНАМ .. само той си знае

 

не успях да разбера от поста ти за кое точно ме критикуваш

аз не го познавам тоя пич дето си е поиграл и нищо не мога да кажа за него

това, че някой си друг го критикувал, абе даже и идея си нямам, да ти кажа закво иде реч

аз изказвам мнение от това, което чух като изпълнение.. и мисля, че е достатъчно ясно

виж сега, има музиканти, дето вярно могат да кажат на черното бяло .. да не кажа повечето музиканти в България са такива.. но това е друга тема, която не желая да повдигам

момчето щом пее от 10 месеца.. абе евала, не е лошо като за начинаещ в такъв случай

като цяло е добре, че нещо се прави.. попринцип говоря.. за сцената вобще

че има някво раздвижване.. че хората се занимават с музика.. това е добре

вобще не завиждам (не знам откъде си доловил/а тая нотка на завист), защото смятам, че моите възможности ме удовлетворяват, а и бих казала по мнението на други музиканти (не от музикант.орг), са на ниво и са добри за възрастта ми

естествено, има още какво да се желае, човек се учи цял живот все пак ... има време

ако става на въпрос, и аз съм на 16.. е? това, че не съм си направила регистрация в музикант.орг, съвсем не означава, че няма други на по 16 които да вървят по тоя път.. ако се сещаш кво искам да кажа

относно на това, на кой приличам от мюзик айдъл си нямам и на идея, понеже не го гледам :thumbs_up:

 

п.п. не зная за вас, но вие на това ако викате заяждане, аз си мисля, че е просто един интелектуален.. спор

и не виждам какъв е флууда, като се обсъждат въпроси ПО темата

разминаването в мненията не е флууд.. виж, ако модераторите решат обратното, може да ми изтрият мненията..

шанс :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже днес времето ми е кът, да се разправям с глупости и убеждаването на някой в нещо е чисто губене на време. Ето ти о6те един кавър на една банда от същия ранг. Бандата е ясна парчето сме го слушали... барабаните са истински, както и баса, както и всичко останало, само дето качесвото на звука не е добрео .... аве няма смисъл да говоря

 

 

 

http://youtube.com/watch?v=jo3H0Fee0YA - Robbery cover

 

 

 

Вокали: Unicorn

Китара: BlackmoreFan

Китара: KingdomX

Keyboards: Rudi

Bass : The Axe (не от форума)

Drums :Tony

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

emka , давай да чуем какви са твоите "възможности" , които те задоволяват напълно . Ще бъде доста интересноо ... и забавно може би :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.