Jump to content
Българският форум за музиканти

Петоглас


Ивелин

Recommended Posts

Вокалите са от парче на Michael Jackson.

Гласовете са 5 и са изпяти всички от мен (няма вокодери и auto-tune)

Звучат синтетично, защото има интервали като големи секунди и кварти.

Абе с една дума - ГОЛЯМА МАНИЯ !!!

Break of Dawn

Break of Dawn - Acappella

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вокалите са от парче на Michael Jackson.

Гласовете са 5 и са изпяти всички от мен (няма вокодери и auto-tune)

Звучат синтетично, защото има интервали като големи секунди и кварти.

Абе с една дума - ГОЛЯМА МАНИЯ !!!

Break of Dawn

Break of Dawn - Acappella

 

 

Ааааааааа, изключително манияшко! :thumbs_up:

 

:) бравос!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе! Ти интонацията си я докарал като на Digitech вокалист. И аз съм на мнение, че по-добре гласовете да са на живо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено квартите придават по-студено звучене, ама чак синтетично... нали не пее Робокоп. ;) Което ми напомня: може да пробваш за спорта да го прекараш и дистортнеш през някакви VST, вокодер и т.н., току-виж станал по-електронен/роботски.

 

Иначе е много гот! :no: И на човек му се слуша по-дълго.. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbup: РОБОКОП :)

 

Мале, колко се смях на т'ва!!!

По принцип ме обвиняват, че не съм ги пял аз, че са синтетика, че са правени с auto-tune и т.н.

За това реших да обясня, че аз си ги пея и не съм ръчкал нищо синти (макар, че се чува, че се пеят много гласове - всеки вокал си поема въздух поотедлно - хахаха)

 

п.п. Продължение на обертоновия ред - Ре, Ми, Ф#, Сол, Ла, Сиb, Си, До... и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да съм лицемер, затова коментирам: точно и вярно пееш, може би по-точно и вярно дори от самия Майкъл, ако трябва да съм честен

и там е проблема, надявам се разбираш за какво говоря, за тънкия момент на придаване на чувство, но то е явно, че не си искал това последното

а просто "за спорта", акато е известно в средношколкоските среди.

Оставам настрана тембъра ти, който не е певчески, но като за заведение става със самосвирката и "I Just Call To Say I Love You".

Ако пуснеш нещо авторско, цена няма да имаш, пък и по-обективно е някак си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха - днес мой ред ли беше за шамари, dTb? :)

 

При положение, че всички вокални педагози, певци и музиканти ми казват, че тембъра ми е красив - много ми е смешно да чуя такова изказване от "измислен герой".

I just called to say I love you е много майсторка песен, но явно си на много ниско ниво за да я оцениш.

За разлика от теб, аз не работя със самосвирки - при мен всичко е на живо.

Мои авторски песни няма да чуеш в този форум - ще ги гледаш по телевизията.

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са бек-вокали, които дори не са пяни от Майкъл Джексън!

Какво чувсто - какви 5 лв.?

Поне чуй парчето, което критикуваш... ПОНЕ!

Не може да пускаш такива нереални критики, ако не си свръх-комплексиран.

Пиша ти толкова задълбочено, защото ще е последния път, когато ще ти обръщам някакво внимание!

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бе човек, записчето си е съвсем ОК. Каква е тая злоба. Сега да имаше някакви недоразумения, да коментираме, но според мен си е станало на едно нелошо ниво. За чувство и такива неща не мога да говоря тук, понеже това е беквокал, служещ за фон.

 

Иначе за вокалните възможности на Иво - слушал съм на живо както него, така и наши известни и не чак толкова известни млади поп звезди - в един бар, при едни и същи условия - наистина, има певци и певици, които са по-гласовити от него, имат по-бляскав тембър, и т.н., но когато стане въпрос за музикална фраза и изпълнение, в сравнение с тях Иво е майстор.

 

А и каквото и да си говорим - колко кадърни певци има около нас - ето - и във форума можем да видим стотици певци и певици, повечето от които по доста ученически начин се мъчат да пеят. Нивото на певци като Иво, каквото и да говорим, е ниво на професионалист, без значение дали напълно ни допада, или не.

 

Затова, мисля, неговия труд, освен всичко, заслужава и уважение.

 

ПС: Това за самосвирките наистина е вярно. Иво НЕ свири с такива. Използва само и единствено дръм машина за барабани, когато няма барабанист. Един работещ софийски китарист беше казал за него:

"Това момче за една песен може да изсвири толкова акорди, колкото аз свиря цяла седмица".

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям мнението на Евтим, макар да не съм във вокалната сфера и както писах вече на Ивелин, да не разбирам особено от пеене, смятам, че е на високо ниво и е великолепно. С удоволствие бих чул още.

 

dTb, мисля, че бе обещал нещо на администрацията и модколегията, ала очевидно сам не се познаваш и трудно подлежиш на самоконтрол, което само говори зле за теб. Имай предвид, че знаем кой си и от дълго те следим изкъсо. Ако се наложи, лично ще ти поднеса "бамкащ" подарък за НГ! И не - не отговаряй.

 

П.П.: Ивелин, хармониците, както знаеш, теоретично продължават безкрайно и се сгъстяват. Нарочно съм изпуснал останалите в подписа, тъй като значимостта им отслабва силно поради факта, че амплитудата им намалява и че вече имаме представени хармоничните интервали в система ни. Съответно, много рядко се ползват в теорията. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се и съмнявам, че знаеш обертоновия ред - допълнението го написах като фен! :greenangel:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мои авторски песни няма да чуеш в този форум - ще ги гледаш по телевизията.

ъ??

^!( ((**%%$ )(*)()( -0І)І))**&%%^$ !!!!

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.