Jump to content
Българският форум за музиканти

Микрофонът който ми откъсна главата


Caruso

Recommended Posts

От вчера се сдобих с това

ei go

 

За първи път излиза това квото пея сички динамики и всички чудеса които могат да се случат с един глас.

Сравнявах го с Shure, Senhaizer, Akg

Няма грешка моделът е попадение в десятката.

 

Направо умрях снощи от звук :D

И то при положение че пях 3 часа болен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^остава да не звучи все пак е 179 ойро(жичен)

ае честит жив и здрав мн кинти да изкараш с него

Редактирано от MDFk
правилата за цитиране друже!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера се сдобих с това

ei go

 

За първи път излиза това квото пея сички динамики и всички чудеса които могат да се случат с един глас.

Сравнявах го с Shure, Senhaizer, Akg

Няма грешка моделът е попадение в десятката.

 

Направо умрях снощи от звук :ph34r:

И то при положение че пях 3 часа болен

Честито!И аз в последно време започвам много да харесвам Electrovoice като марка,улавят много добре динамиката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Микрофона е кондензаторен и не мога да разбера за какво точно улавяне на динамика става дума :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че кондензаторните нямат ли динамика.Аз верно много не вдявам от пеене,но доколкото съм пробвал(5 години в Норвегия) а и за озвучаване съм останал с много добри впечатления.Да не говорим че в студио се пее само с такива.Пък и повечето певци които познавам пеят предимно с кондензаторни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Имат ествествено - но далеч по-малка от тази на динамичните микрофони :ph34r:

А това, че се използват повече в студио е друго доказателство за по-ниската динамика (но по-висока детайлност) - точно и затова се предпочитат за студио. Кой с какво пее - не е отговор на въпроса кой тип микрофон - каква динамика има.

Името обаче подсказва в общи линии за ДИНАМИКАТА на ДИНАМИЧНИТЕ микрофони - и за "другото" на "другите" микрофони :(

Темата е много обширна и няма да навлизам в детайли. Мисля, че има теми по въпроса из форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хамчи пусни семпли в раздел Семпли или в Авторска или в Кавъри, че да чуем и ние чудесата и динамичността

на гласа ти, предаден ни посредством този микрофон, недей само да 'фърляш фишеци.

Нека чуем сега!

Не се притеснявай, че си болен. Не пей болен, пей в изправност!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Имат ествествено - но далеч по-малка от тази на динамичните микрофони :ph34r:

А това, че се използват повече в студио е друго доказателство за по-ниската динамика (но по-висока детайлност) - точно и затова се предпочитат за студио. Кой с какво пее - не е отговор на въпроса кой тип микрофон - каква динамика има.

Името обаче подсказва в общи линии за ДИНАМИКАТА на ДИНАМИЧНИТЕ микрофони - и за "другото" на "другите" микрофони :(

Темата е много обширна и няма да навлизам в детайли. Мисля, че има теми по въпроса из форума.

 

всички микрофони са динамични...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Caruso

Чух, че пианиста ти заспал на сцената?! :thumbs_up:

 

@visiondann

Аз пък си мислех, че използват кондензаторните микрофони в студиото, защото улавят по-добре всички честоти???

Динамика - Динамичен - че имало ли е кондензаторни, като са били измислени диманичните?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Caruso

Чух, че пианиста ти заспал на сцената?! :hysterical:

 

Да половината парчета ги проспа

Ама де да знам може и да си си говорили със Стиви Уондър по тва време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път излиза това квото пея сички динамики и всички чудеса които могат да се случат с един глас.

Сравнявах го с Shure, Senhaizer, Akg

 

С кои по-точно микрофони си го сравнявал? Съпоставим ли е изобщо с beta 87/ sennheiser e865/e945? Пробвал ли си го при екстремни условия на живо (в смисъл силен звук от множество инструменти, както и близост до колони)... т.е. има ли добър feedback rejection? За какъв стил пеене го ползваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ивелин

Аз пък си мислех, че използват кондензаторните микрофони в студиото, защото улавят по-добре всички честоти???

Динамика - Динамичен - че имало ли е кондензаторни, като са били измислени диманичните?...

 

 

Ами аз точно това казах, погледни и прочети по внимателно поста. Споменах, че кондензаторния микрофон има по-голяма детайлност (т.е. по-добре улавя различните честоти. А факта, че има по-малка динамика обуславя по-лесното манипулиране с тракове записани с такъв.

 

А това кой микрофон се е появил първи е наистина интересен въпрос. Според мен кондензаторния. Но дори и да не е така, има убийствени кондензаторни микрофони от 60-те / 70-те години (че и от по-преди), докато по същото време динамичните са били с качество достойно за съжаление :)

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това според мен не е вяpно, че кондензаторните имат по-малка динамика...

Това си е до микрофона. Пях на горепосочения микрофон на същото участие, за което говори Caruso, пях и на моя (Shure-Beta58) и разлика в динамиката нямаше - имаше в други неща, като яснота и т.н.

 

А отностно динамиката - странно ми се струва, че джаз певиците записват с кондензаторни (а при тях трябва динамика), а рок и метъл вокалите пишат с динамични (при тях е ясно, колко компресия трябва), не всички - говоря тенденциозно.

 

А динамичните са излезли по-късно от кондензаторните - сорка, за некомпетентното мнение.

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Микрофона е кондензаторен и не мога да разбера за какво точно улавяне на динамика става дума :)

 

Ми незнам как по-точно да се изразя....Ако се пее с различна динамика(особено при някои леки и бързи фрази)или нещо,което не ти е в най-цветния диапазон(ниските тонове,както е при мен),с две думи излизат малките неща(улавят се подробностите на изпяването).Това имам предвид като казвам,че "улавят добре динамиката".Говоря не само за кондензаторните модели на Електровойс,а и за динамичните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.