Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво пиано да взема за дете


jasmina_gen

Recommended Posts

Здравей Ясмина.

Четох повечето от нещата, коти са ти писали другите. Искрено се надявам като свирила доста на пиано да мога да ти помогна. Разбирам, че си се насочила към немски пиана. Вкъщи имаме два броя, различни марки - едното е Цимерман, другото - Мартенс енд Веденс. За мен, като потребител разликите са следните - Цимерманът има разкошен звук, красиво е, макар и масивно, добре държи строя, но има тежка клавиатура. Мартенсът - не толкова звънлив звук, но все пак прекрасна вибрация на дървото, на вид е доста обикновено, но може би съм свикнала твърде много с него и за това така ми се струва. При сух климат в апартамент на парно не задържаше дълго строя, дори акордьори ме посъветваха да подменя вирбелите (някой по-горе беше обяснил какво е това). Но при не толкова сух климат и къща, която не е на парно - пианото няма нужда от такава подмяна, доста добре се справя, предвид годините на които е (сигурно има към 40). Хубавото е, че има очарователно лека клавиатура, дори на моменти съм имала усещането, че свири само. Както и да е, просто се почувствах длъжна да си похваля инструментите. Свирила съм и на руски пиана, лично аз като усещане съм за немските.

Има една музикална къща - ПРЕСТО - те предлагат комплексно обслужване, продажба, транспорт и акордиране на пиана и рояли. Могат и да те консултират доста добре за марките пиана и цените. За парите, които си приготвила определено ще купиш нещо добро, макар че ми се виждат дори прекалено. Не знам до колко има смисъл да се взима прекалено скъп инструмент, но все пак е въпрос на вкус.

Колкото до това кое определя дали някой става за пианист... ами не знам, лично при мен желанието за свирене е осъзнато за пръв път около 3 годишната ми възраст. Свирила съм къде упорито, къде не толкова, към детска музикална школа горе долу толкова време, че започнах да излизам от критерия "дете". Не се смятам за пианист. Допада ми да свиря, обичам това, което е възпитало в мен пианото - дисциплината и може би някаква изтънчена нишка в душата. Имала съм познати, които са твърдели, че не мога да свиря, защото не мога да импровизирам и не се и опитвам да свиря по слух разни популярни парчета. Но пък с удоволствие ще изсвиря нещо класическо като му видя нотите. Изписах всичкото това, опитвайки се да кажа, че дали детето ти ще стане виртуозен пианист и ще си изкарва прехраната с пианото и пръстите си е въпрос на талант. Но да се научи да свири и това да му носи удоволствие - това не зависи толкова от таланта, колкото от желанието. Просто ако има талант ще му е по-лесно. Ако няма - ще кара като мен, да повтаря пасаж след пасаж, пиеса след пиеса, като прехвърля бобчета от едната страна на пианото към другата, отбелязвайки колко пъти е повторил дадено нещо.

Успех и дано скоро започнете да разучавате първите пиеси на хубавото си ново пиано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз ще съм извън темата, но не мога да не изкажа възхищението си към една майка, която отделя толкова време и средства, за да може хлапето й да свири на пиано и да се чувства добре от това. Направо ме е яд, че не съм на 7... но аз преди 2 дни си купих МИДИ клавиатура и сега започвам да се уча! Никога не е късно (да станеш за резил) :recourse:

Успех в покупката и дано музиката и в частност пианото да доставят много удоволствие както на хлапето, така и на родителите му!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за малко над 1000 лева може да се купи електронно пиано с хамър клавиатура като за хлапе е ОК. няма проблеми с транспорта и акордирането има и МИДИ и няколко бленди все пак....

 

и разбира се - може да се свири на слушалки по всяко време на деня!!!

 

Аз имам две пиана руско и немско, но в момента, в който ги разкарам ще купя за сина си (сега е на 3 год) такова

Редактирано от jabatajabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, нека споделя моят скромен опит...

Аз съм пре-доволен от моето пиано беларус. Майка ми е ходила да го избира с топ-майстори (с акордьора на музикалното Варна).

Може някой да поспори с мен, но това пиано е настройвано последно, когато е купено и все още звучи точно до последния херц. Клавишите му не са много твърди, не са много меки - Муцка са (естествено аз съм си свикнал, но все пак...). Звукът му е леко органичен (което е добре) и е кристален. Всичките ми госпожи по пиано са се възхищавали.

Не казвам, че беларус са най - добрите, а казвам, че всичко опира до избирането. Намери някой майстор в областта на пианата и му поспами в пощата, или го подразни малко по телефона...

Пожелавам много късмет, добра учителка и светкавична схватливост на бъдещия пиянист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комбинацията между глухи руски пиана с тихи високи и силни ниски + Ronisch за по 3 часа на ден = силна дясна ръка + добър звук, по мое лично наблюдение. Имам афинитет към немските пиана, макар че са стегнати и звучат насечено, но това си има големи предимства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

пак събирам мнения. Какво мислите за пиано IBACH? Е, това е - плюсове, минуси, наблюдения, опит ...

 

Благодаря много!

 

Тази нощ доста се порових за пиано IBACH в чужди сайтове. Все хубави работи прочетох, освен че през декември 2007 излиза информация по немските вестници, че спират производството му.

 

Но ме интересува и Вие какво мислите за пиано IBACH?

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купихме пиано! Много сме щастливи! Създава невероятен уют. Да не говорим детето колко се радва, че си има пиано.

 

Благодаря на всички за съдействието, информацията, подкрепата и търпението!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И след толкова колебания и въпроси сега да не кажеш какво пиано сте купили... :greenangel: ....онова горното ли?

 

 

Да, купихме IBACH.

 

Ами вчера бяха големи вълнения вкъщи! Имахме дори домашен концерт.

Доста е напреднал (не говоря за моите критерии). Свири и доста навито. А най-интересното е, че му е е голям кеф (sorry, за този по жаргон, но не само има желание, ама здравата се кефи). Мисля, че най-голяма заслуга за всичко това има учителят му по пиано.

 

Пак благодаря на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземете руско евтино пиано сегашните деца са много агресивни пулни с енергия и да не съжалявате ако го потрошат.... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси, :recourse: а хиперенергията вкъщи лекуваме с много спорт.

 

Ако ви попадне интересна информация за пиано IBACH, ще се радвам да ме насочите. А също така - преди време бях попадала на материали как се поддържа пиано - ако имате нещо такова или ако поназнайвате :recourse:, споделете, че май трябва да минем спецкурс и то интензивен, че детето няма да го потроши, но ние да не го съсипем.

 

 

P.S. Малкият вкъщи все си проверява пианото дали е там, да не му го откраднели. Ама 200 кг - трудно.

Иначе иска и ние вече да започваме да се учим да свирим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.