Jump to content
Българският форум за музиканти

Walden Guitars


Trysth

Recommended Posts

Случайно видях, на сайта на Динакорд, че са почнали да внасят някакви акустични китари Уолдън. На вид изглеждат доста добре, а и цените им са изкушаващи (180 е долната граница). На сайта им има доста малко информация къде се произвеждат, ама май са хамерикански (има някъв американски адрес из контактите), което обаче яко ме съмнява, поради цената. Намерих доста малко ревюта, ама квот намерих ги хвалеха. Та някой сблъсквал ли се е с тези летви и за 180-200 кинта дали ще си струва една такава акустична.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи - не може да прецакаш системата.

Какво имам в предвид -

за да струва китара 200 лв - тя ще свири като китара за 200 лв

и няма да свири като Мартин, Такамин, Овейшън, Ямаха (от най -скъпите модели).

Как се формира цената -

от тия 200 лв - поне 50 лв са печалба за Динакорд.

още 50 - пътни и ДДС, например.

Значи, реално я взимат за 50 евро.

От тях фирмата Уолдън има печелба, платила е за материяли и на работника (работниците)

участвали в изработката.

Значи реално китарата е 20 - 25 евро производствена себестойност.

 

Отиваш в Динакорд - взимаш подред Стагове-магове, Ямахи (имаше за по 300 лв например)

и ги сравняваш с тази Уолдън. Ако те кефи - кеш енд кери.

Проверяваш я като звук и удобство , спрямо моделите на другите фирми в тази ценова категория.

Взими си и тунер за да провериш дали не фалшевее след 12 позиция.

 

 

Намесвам се, защото вчера пък имаше тема - някъде пуснали менте джемове за 350 евро -

ами ще свирят като за 350 евро. Като ги сравните с истински Джем за 2000 - ще Ви стане ясно, че няма да изментите системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за обясненията. Иначе тва за Джемовете в ясно. То имаше и Гибсън ЛП за 300 евро :) По-скоро питах дали Уолдън са нещо повече от Стаговете, но явно са един дол дренки. На място ще се решава значи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Аз имах Walden, макар и от по-горна серия. Китарките са готини, добре изработени и приятно звучащи, съответно цената си, разбира се. По-евтини са, защото преполагам са и по-неизвестно име, както и Cort са на същото дередже. Чувал съм, че най-евтините Уолдъни от време на време се падали с калпав хардуер, но нормално, като за китарата за 150-200 лв. Когато я купувах я сравнявах с ямаха от подобен ценови клас (не помня модела за жалост...), и ямахата действително ми допадна малко повече, но не толкова, че да платя още 100 лв отгоре (уолдъна беше 400). Моята си беше мейд ин чайна :greenangel:

 

Иначе да - отиваш, обикаляш и те така. Дерзай :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро питах дали Уолдън са нещо повече от Стаговете, но явно са един дол дренки.

Уолдън са около 100 пъти повече от разните Стагове.

Онзи философ по-горе, който има /в/предвид разни неща и е ял материЯл и роман да напише по темата очевидно нищо ново няма да каже.

По-добре ми звънни /пиши/ ако имаш нужда от съпорт в случая още повече ако имаш предвид Уолдън като евентуален бъдещ инструмент :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Teмата е на две години - възможно е да има развитие в мненията на всяка една от страните :music336:

Оставих я отворена само ако някой има нещо да каже съществено, интересно и полезно относно Walden китарите. И без това акустични китари рядко се обсъждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъмпи, темата е преди сто години, но мерси за помощта. В интерес на истината, обаче, в момента търся непретенциозна акустичка, като за времето, когато ме мързи да впрегна едрия рогат електро добитък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че главният дизайнер(или какъвто е там) на уолдън е бил преди във фендър, но не съм сигурен, така че китарите не са за изпускане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че главният дизайнер(или какъвто е там) на уолдън е бил преди във фендър, но не съм сигурен, така че китарите не са за изпускане.

 

В Тейлър бил бил. Иначе аз имам Уолдън - солид топ, май за 220 го зех, и смазва всички акустични, които преслушах в този ценови диапазон (до 300). Много държах на солид топ, а финиша е матов и грифа ми ляга идеално. Бих препоръчал Уолдън на всеки, ма дет викат хората - око да пипне. :thumbs_up:

 

Говоря само за солид топа, другия не съм го чувал - не видях смисъл при 30-ина лева разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няклко месеца купихме на приятел един Walden - най-евтиния в Динакорд. Беше 180лв по спомен. Китарата беше с доста добра изработка и приятен тон, сравнена с други марки в същия диапазон. Всъщност на такава цена имаше само един Cort, който беше по-зле и от стара соц талпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китара за 200 лева свири като китара за 200 лева. А дали китара за 2000 лева свири като китара за 2000 лева ? Ето затова такива теми са полезни и не трябва да се отсвирват с твърдения като "тая китара е от 200 лева, колкото си платил, толкова ще получиш" ... Не мисля че е точно така. Човека си питаше, тази китара според вас която е за 180 лева по качествена ли е от китара за 300 лева. Ако логиката беше толкова просто то най-скъпото би трябвало да е най-качествено ... което в доста случаи не е вярно.

 

Съжалявам за офтопика, но коментарите от рода на "за 200 лева ще си свири като за 200 лева" само дезинформират читателя ...

Редактирано от Lekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

коментарите от рода на "за 200 лева ще си свири като за 200 лева" само дезинформират читателя ...

Самия човек който се придържа към тази своя мисъл по-горе е малко дезинформиран :whistle:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз имам Walden D351SU по-доволен немога да бъда.

Звука на тези китари е срахотен..

Официално съм им фен.

Редактирано от Lumash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY, ако един човек е тръгнал да си купува китара за 200 лева той най-вероятно е начинаещ и хал хабер си няма как звучи една китара за 200 лева и една китара за 2000 лева например.

 

Освен ако не си свирил 10 години и през ръцете ти не са минали 20 различни китари, то не виждам как ще различиш звука на две китари едната евтина, другата скъпа, ако и двете свирят през дисторшън тип "самосвирка", например.

 

Защото все пак ти затова си купуваш електрическа китара - да и наблъскаш различни ефекти и да вадиш добър звук без да се мъчиш много.

 

От подобни мнения човек може да остане с впечатлението, че евтините китари едва ли не не са китари ами просто някакви китайски играчки дето за нищо не стават.

А всъщност за едно несвикнало и начинаещо ухо (каквото е моето и на всички, които пускат тема тип "препоръчайте ми китара до 200 лева) звукът е 5% от китарата 95% от всичко след нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...човек може да остане с впечатлението, че евтините китари едва ли не не са китари ами просто някакви китайски играчки дето за нищо не стават.

 

Ето, виж как сам стигна близо до истината! :)

Тъжно, но факт.

 

Останалите неща, които казваш, също не са верни. Пусни си един американски Фендер, посвири малко, след това пробвай пак със скуаер/стаг/друго подобно.

Ако не усетиш разликата, зарежи китарата и започни да караш такси(говоря за clean/лек драйв).

 

 

Тони е съвсем прав, въпреки всичко, а и не свири от вчера.

Хиляда пъти съм го казвал и пак ще го кажа - трябва да изберете не марка, а бройка, при този клас китари.

Толкова от мен. Темата е доста стара.

 

ПС: no offence за таксито, не се шашкай. Просто съм сигурен в това, което говоря, понеже и аз съм си мислил същите работи като теб, преди време.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.