Jump to content
Българският форум за музиканти

Май има нещо гнило в Д'Аддарио напоследък


preIbanez

Recommended Posts

....Не знам дали си внушавам или наистина има нещо гнило...но последните два комплекта Д'Аддарио които купувам ми изглаждат различно.... :) ...топчетата са боядисани странно... :lol: ...тъй като ползвам марката от години не мога да не отбележа че едно време боята беще плътна...ярка и не се белеше...а на тия комплекти са като боядисани с водни боички...някакъв блед измъчен отенък дето едвам се познава кой цвят е точно...и се бели невероятно лесно...разлика в звука не мога да доловя обаче нямам и стар комплект за сравнение...на късане май е същата работа...обаче това което ме притеснява ако са занижили качеството на боядисване на топчетата...логично е да са занижили качеството като цяло...и се чудя същите ли Д'Аддарио купувам като едно време или вече са станали боклук.... :) ..и дали не е време да сменя марката...който има същите притеснения и наблюдения нека драсне някой ред по темата...

Редактирано от preIbanez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

мм не знам - последния път когато си купих им се кефих час-два на звука, след 2 дни нямаха нищо общо, а за 2 седмици съвсем умряха - от тогава насам съм с еликсир и още не съм ги сменял

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D'Addario sucks ass от край време. Правих опити да ги позвам преди години и винаги късах поне една струна в рамките на първия месец, независимо колко свиря. Тогава нямаше голям избор и минах на S.I.T. които в това отношение бяха ОК. Днешно време съм твърдо с Ernie Ball и нямам никакви оплаквания. Имам 7 китари и всичките са с такива струни.

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено има нещо много гнило в д'дарио.

Никак не съм доволен.

Препоръчвам ти еликсир-определено много

издръжливи струни!

Ползвам един комлект от 3-4 месеца и може би

са си изгубили част от звъненето като нови, но не много.

За сравнение обикновените струни след толко време са за изхвърляне.

И звучат като shit :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, много сте прави. Скоро си купих Д'Дарио 10, а преди това бях с едни прекрасни струни(Дийн Маркли), При слагането флойдът ми се отпусна, което лично мен ме изненада, все пак свиря с 10ятки от доста време насам.(свиря в Ми бемол).

 

Както и да е. Настройх китарата, започнах да свиря, видяха ми се прекалено коравички, а бе - все едно свириш на бг струни и свириш с 13ски. :)

 

-----

 

Съветвам ви да не си купувате повече от българските, защото са пълен х*й! Аз им бях фен, свирих само с такива, ама уви, вече не.

 

Според мен от българския пазар си струват единствено Дийн Маркли, а за кънтри китара - ърнибол фосфорен бронз и то ако попаднеш на бройка. :hysterical:

 

Мир!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве пичове, само аз ли не правя особена разлика между струните за 10ина кинта!?

 

и аз не правя :hysterical:

Форумът го чета на ден по около час, има полезни неща, но понякога се издребнява според мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, много сте прави. Скоро си купих Д'Дарио 10, а преди това бях с едни прекрасни струни(Дийн Маркли), При слагането флойдът ми се отпусна, което лично мен ме изненада, все пак свиря с 10ятки от доста време насам.(свиря в Ми бемол).

 

Както и да е. Настройх китарата, започнах да свиря, видяха ми се прекалено коравички, а бе - все едно свириш на бг струни и свириш с 13ски. :)

 

-----

 

Съветвам ви да не си купувате повече от българските, защото са пълен х*й! Аз им бях фен, свирих само с такива, ама уви, вече не.

 

Според мен от българския пазар си струват единствено Дийн Маркли, а за кънтри китара - ърнибол фосфорен бронз и то ако попаднеш на бройка. :greenangel:

 

Мир!

 

Винаги съм свирил с Д'Адарио - много я уважавам тази марка, особено 0.11ките - най-добре ми пасват. И да Д'Адарио са малко по твърди от другите марки като усещане. ООбаче в последно време не съм доволен - много бързо отива звукът, губи се блясък и тн. Може и да си внушавам, но вече трети комплект закупен в USA,отива за нула време. Не ми е толкова за струните , колкото ми е безумно досадно да сменям струни.

Имах еликсир на акустичната , звучаха много добре, и може би ще се преориентирам към тази марка. Или Томастик...

П.С на класическата минах от Адарио към Саварез - препоръчвам горещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д'Аддарио също имат модел с покритие, но също доста по-скъпи. Предполагам са много по-добре от тези "стандартните".

За мен Еликсира са най-добрите струни към момента и със сигурност оправдават по-високата си цена! Респект! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно всички сме на 1 и също мнение за качеството на Д'Адарио. На 2 поредни комплекта късам 4 та струна, а флойд нямам.

След това пробвах дънлоп зак сигнатурата - доста по добре. За съжаление зачезнаха нещо от пазара.

Може би и аз трябва да тествам еликсир - но тук къде се продават изобщо ? ( освен от съфорумника )

п.с не че имам против да си купя от него :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

аз пък съм много доволен от "наливните" 10-ки, които се продават в Райзинга. Свиря повече от година с такива и направо ги обожавам. За мен са страхотни струни, имат хубав звук и макар за седмица да ги амортизирам не бих сменил марката.

Поздрави!

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

аз пък съм много доволен от "наливните" 10-ки, които се продават в Райзинга. Свиря повече от година с такива и направо ги обожавам. За мен са страхотни струни, имат хубав звук и макар за седмица да ги амортизирам не бих сменил марката.

Поздрави!

 

И аз така,екстра са :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.