Jump to content
Българският форум за музиканти

4 демо парчета, група Progression


Recommended Posts

Здравейте,

 

групата ни се казва "Progression".

 

Ето и демо вариантите на 4 парчета:

 

Lost

After Midnight

Time for Justice

Riding the Daemon

 

Ще се радваме на коментари.

 

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструменталната "Време за справедливост" е единственото което може да се каже че ми хареса.

Останалите, особено на вокалите ги въртях напред, че не издържам тия халфордски брадясали похвати.

Или даймъндски... както дойде.

 

Иначе сърбите не са никак зле, ама те винаги са си били поне 20 г. преди нас, че и румънците 10 г.!

Но няма как иначе... Всъщност има, но не е за тук да се обсъжда!

 

Давайте, смело... вокала да поеме друг курс, че тоя откак се помна съм го слушал. Нов поглед да има!

Наблегнете на ритмичната спойка, усеща се разбалансираност... сигурно заради краткото време за запис

и притеснението да стане по-бързо. Не е хубаво така.

Един съфорумец тука бе казал: "Една работа става бързо, тогава когато става добре!"

 

Не е хубаво да се бърза. Пулсация му е майката и спойка. барабаните кофти ли са, сичко е кофти.

Експериментирайте... не ходете по вече отъпкани следи, не се оставя диря така.

Тва последното май пак е на някой съфорумник, та без да искам го цитирах!

 

Казвам го от добро чувство, не че чак толкоз не ме кефите.

 

Хеви-и-и-и-и-и-и-и-и-И-И-И-и-и-и-и-и! (И-тата са фалцетни) :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не те кефат по техничните вокали(така казват доста хора които не ги владеят).

Но пък какво му е лошото на халфордските брадясали похвати.

Все пак имат доста почитатели ,а аз лично мисля че това савсем не са халфордски похвати, но повечето хора като чуят

високи вокали и решават че е все едно и също.

Е всеки си има мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми явно имаме различен критерий за това що е техничен вокал, щото то така Ким Петерсен

от Дания също минава за техничен. А за мен е фалцетиране, което той е овладял до припадък.

Ама неговото, като отворихме дума, си е концептуално така... супер наивно ама го прави да е яко!

 

Ако например аз се пробвам ше се спукате от смях... щото не го усещам.

 

Не ме разбирай погрешно, brashkov. Judas съм ги слушал доста, макар да не се кефя много.

Казвам мнението си, а то според случая е, че е доста остаряло. Млади момчета са пичовете, 

гледал съм ги във Фенса, Astrtal Projection се казваха. Същия стил като на тази банда с

толкова интересното и оригинално име Progression. Дет се вика, само името е сменено.

 

Личното ми мнение е: смяна на името на бандата, смяна на вокалите

(често е равносилно на смяна на вокалиста). И повече занимания с аранжименти.

Излишно е да споменавам колко клиширани са текстовете. Поне за мен са остарели.

 

И към барабаниста имам забележки. Не го пренебрегвайте. Китарите не винаги е най-важно да

са отгоре. Ама не ми е работа да критикувам де, при условие, че не мога да свиря така.

 

А колкото до технични вокали, за мен в прог-метъла (съвременния), те това е Ръсел Алан.

 

Искам да чуя нещо ново бе да му се не види, стига с тая ЕвроBGвизия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите.

Всеки си има мнение и това хубаво.

Те първа започваме да свирим в този състав, така че има още много път да се извърви.

За нас е важно да се вървим напред без да се отказваме!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да се плашункате песните са си Ок за стила в който са(поне така мисля де),малко съм дефазиран от точно такава музика,но пък изслушах всичко от край докрай.

Вокалчето само е леко силничко,като че ли за мен.Явно можещ е де.Барабанките верно много назад в храсталака и вокалите като че ли са по силнички леко така.

нареждам кът поп по задушница че нали мнения искате :):)

То верно има път за вървене че и трънлив,ма няма да се плашите

Успех и пак да пускате,че тука само некви death-ски истории напоследък :lol:

 

:)

 

п.с.

ехеййййй тамън се разрових из сайта ви и забелязах познати физиономии

двама съфорумници там сте арестувли гледам :)Китарисчето наше момче кви арпежи трошка само...

аааааааа добре добре,ше следим развитието по нататък.

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е - като за този стил е кадърно демо.

 

Само не разбрах това, дето колегата coh-da каза за сърбите и румънците.

Да не би да има песен за Междусъюзническата война? Сори, не изслушах и четирите неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Time for justice ми е фаворита :hysterical: Много яко парче (макар и кратичко).

 

Аз някак си мисля, че много много прогресив няма тук, по-скоро си е хеви :) Няма лошо важното е металургия да става. Не съм фен особено на този тип вокали, но всичко е въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вокалите, наистина са силни, проблема е че са записвани върху вече миксиран запис.

В скоро време се надяваме да ги запишем по професионално.

 

Това е видеото към инструментала на "Time for Justice"

 

Относно сърбите, в сайта на групата съм дал линк към техния сайт, защото се познавам с китариста

и защото според мен е най яката сръбска prog-power група и си заслужава да се чуе. Казва се Alogia.

 

Благодаря на всички за споделените мнения.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчетата са много хубави и доста професионално изсвирени и сглобени в сравнение с нещата, които се правят у нас. На бандата мога да пожелая само да върви напред и да има късмета да се реализира. Между другото ALOGIA наистина са много кадърна банда.

А за изказването на един съ-форумец, че Кинг Даймънд не бил техничен вокал мога само да кажа, че явно не го е чувал как пее.

Момчета, вокалиста ви е много навътре с нещата и пее страхотно. Тея критики, които са отправени към него според мен са безпочвени, защото хората изказват мнение и когато не е нужно. Височина му е майката и ако се замислим едни от най-добрите метъл вокалисти на нашето време са с високи гласове, смятам че не е нужно да изброявам кои точно са те.

Успех и продължавайте в същия дух!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Soulseeker,

понеже вероятно се опитваш да преиначаваш думите ми я кажи, съ-форумецо, къде съм казал, че...

Кинг Даймънд не бил техничен вокал
Нещо май и ти като повечето хора, четеш през просото. Ето какво казах:
Явно имаме различен критерий за това що е техничен вокал, щото то така Ким Петерсен

от Дания също минава за техничен.

 

Ако техничен вокал е този, който е овладял фалцетирането... То така и вокала на Сизър Систърс 

или изпълнителят Мика (Англия) също са доста технични вокали.

 

 

П.П. Понякога се чудя какво ли търся тук в тоя форум! Щото за такива съвети в други страни се взимат пари.

А аз пускам всичко безплатно... абе карай.

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Понеже за групата говорим, нека да изкажа критиките си.

Вяло свирите. Не изсвирването е най-важно, а емоцията с която го свирите.

Барабаниста ви гали по тия барабани, все едно кожите са от вестници. Китарите

колкото и да са усилени, братче, никаква тръпка. Бас... ми то май китариста ви свири баса, 

та се същата работа - слабичко. Имам чувството че изобщо не можете да свирите прогресив.

Нищо че знаете как да свирите на инструментите си.

Но барабаниста особено ме дразни. Някъв мекушав като Ферди мравката пред Гвендолин.

 

Тежест се иска в тая музика. За вокалите вече казах. Трябва повече пеене с хъс, а не старание за изпяване!

 

Кое е добро ли? Казах - "Време за справедливост", но ако го исзвирите, както си трябва.

 

А съм толкоз критичен, щото това ми е любимия стил музика... не го окензвайте.

Редактирано от coh-da
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че ще е полезно да кажа, как съм записвал китарите и баса на "Time for Justice" и "After Midnight"

Китарите са записвани с 3 микрофона, 2 динамични пред говорителите и един кондензаторен по далече за "room tone". Лампова китарна глава VMB 100W с 4х12 AACRAFT говорители. Китара Ibanez RG7420 - 7 струнна.

 

Баса директно от кубето - Fender Rumble 100. Бас китара Ibanez - активен.

 

Тук е момента да благодаря на момчетата от Hyperborea, които предоставиха апаратурата и репетиционната си за записите.

 

Барабаните съм ги редил и след това са просвирени с Ez Drummer.

 

Надявам се да съм бил полезен!

 

Save the Music!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Понякога се чудя какво ли търся тук в тоя форум! Щото за такива съвети в други страни се взимат пари.

А аз пускам всичко безплатно... абе карай.

 

Батка понякога зверски се УУУУЛИВАШ.

Тука както знам никой не е вързан.

Ако имаш някви проблеми излей ги в музика.

Казал си че така не можеш да свириш начи не говори като критик-Васа Ганчева :thumbs_up:

Дай го по скромно!!!

 

Относно парчетата изслушах ги въпреки че това не ми е любим стил.

Вокала много добре се спревя и овладял стиловите похвати.

Не се дере тотално което е в негов плюс и ще му позволи да развива и прави още по подвижен гласа си

Като се има впредвид че са редени марабаните мога само да кажа БРАВО :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.