Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква е тази цифромания, бе, братче?!


Recommended Posts

Рекох да заредя малко дреболии за китарата - струни, перца, ала-бала и минах през музикалния магазин в моя град.

 

Естествено, покрай покупката на дреболиите поразгледах и за чаркове и по-специално за ключове - нали си търся с 8 милиметра основа.

В магазина имаше само един вид ключове - на не особено реномираната фирма Stagg.

Комплектът за едноредна глава беше 52 лева!!! :icon_shithappens::punk_guitar::( :( :( :( :(:):surprise:

 

Естествено, тези ключове на Stagg бяха Стратокастерски стандарт - 10 милиметра основи и не ми вършеха работа, но вярвам сте се досетили, че дори и да бяха от моя размер, едва ли щях да дам 52 лева.

 

То и за струните докато давах парите ми идваше да си опра патлака в челото и, уверен в правотата на действията си, смело да дръпна спусъка.

Е*ало си е майката и цифромания!

 

Аз ли съм назад с цените или момчетата в магазина са подходили оптимистично като са сложили такава цена?

Защо си мисля, че фендерските ключове са по 30-35 лева?

На Stagg ключовете по-класни ли се водят? Редно ли е да им се искат толкова кинти?

Напълно е възможно аз самият да не съм информиран относно тези цени и те да са съвсем нормални, та затова питам как е по Софията.

 

И междудругото: някой знае ли дали някъде в София се продават ключове с размера, който търся аз (8 милиметра)?

Без "Капъша" или както се казва там.

РФ сигурно предлагат само Стратокастерски (10мм)?

Или имат и за други видове китари с 8мм?

 

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инфлация,баце,сичко иска да папа и не само..по колко комплекта ключове продават дневно?Тъпото е че в Европейските магазини е по-евтино за някои неща..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази тема , не е ли за говорилнята?

 

Защо отписваш Капъша? - има там разни каталози, най вече неща на марката Бостън, които не са никак зле,

и е вярно, че се чака (опит от поръчка на "специален" (разбирай нестандартен) капсулован женски жак -

черен за черния ми Реб Бич) - примерно месец (аз даже съм доволен, защото такъв жак, я се опитай да намериш - поне, като търсех нямаше никъде). никакви проблеми с него.

 

Иначе в РФ - фул от стока, и е възможно да имат и 8 мм.

Естествено 52 лв за Стаг - трябва да те ... да кажем културно дъ мед бъчър.

остави цената - но е съмнително дали държат строй.

 

За струни - Бейби Томас, отвреме на време пуска някакви много добри оферти.

Казвам го имайки вредвид ,че е глупаво за струни и ключове да биеш път до тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах темата тук, защото тук влизат повече хора, които купуват китарни части за проектите си.

Обикновеният китарджия рядко купува ключове, докато лютиерите и любителите китаростроители - редовно. Затова тук е по-вероятно да получа адекватен ОН-топик отговор.

Ако модовете преценят, моля да преместят темата.

 

Поне ми се изясни официално, че 52 лева за Stagg е множко. То не, че е далеч от акъла де.

А колко в действителност струват по софийските магазини? Става въпрос за всякакви ключове - Stagg, Fender, каквито има.

Затова всъщност пускам темата - защото скоро ще пазарувам и ме интересува това инфо.

 

Отписвам "Капъша", защото чувам само по-скоро обезнадеждаващи отзиви - бавно ставало, мудно ставало, с месеци се чакало (някой ми разказа из а случай, проточил се над половин година)... Правих опити да се свържа с магазина, но незнайно защо ми вдигаше само секретар.

Пък и е трудно да капарирам от дистанция - не съм от София.

По-добре ми е да поръчам стоката от някой, който я вече има в наличност, тук, в България, и да си я платя като пристигне в нас (чувал съм, че РФ практикуват пращане по куриери).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оффф,извинявам се ,обьрка се нещо...

та исках да кажа,че е нормално да се чака за някои неща.и в щатските саитове някои пьт няма всичко на склад и чакам...

а 52 лв за ключове стаг-нямам думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, в РФ не изборът на аксесоари е значително по-малък, и някои неща можеш да вземеш веднага, но ако имаш малко по-специфични искания, най-вероятно никога няма да ти докарат стоката, която ти трябва....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, в РФ не изборът на аксесоари е значително по-малък, и някои неща можеш да вземеш веднага, но ако имаш малко по-специфични искания, най-вероятно никога няма да ти докарат стоката, която ти трябва....

Мисля, че си прав, защото съм говорил с момчетата от РФ, не помня за какво ставаше дума, но ми казаха, че не може да го доставят по поръчка.

Това с поръчките било то от този или онзи магазин явно не върви. Остава да разчитам да го имат в наличност.

Аз затова и попитах дали някой е виждал по софийските магазини да се продават такъв размер ключове и, ако да - къде точно.

Дано да се появи съфорумец, който знае нещо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какъв е тоя ужас бе :thumbs_up: миналото лято си купих комплект ключове от споменатата от Тони марка Бостън по 4лв (24лева комплекта!!!), няколко седмици след това станаха по 5, после по 6 а сега????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, цените растат, а това може само да ни дразни.

То и насъщният хляб от Нова година скача с 20%, та ключовете и бриджовете ли няма да скочат? :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, цените растат, а това може само да ни дразни.

То и насъщният хляб от Нова година скача с 20%, та ключовете и бриджовете ли няма да скочат? :thumbs_up:

аааа

офф: влизането в еврейския съюз само пречи не им щем цените с нищо не помагат

може би единственото хубаво нещо след еу е дистрибуцията на ESP ама дайнакорд са несериозници и не може да се поръча от тях ако нямат нещо

 

он: еми какво се очаква

сега остава ключове bcrich да са 5 за левче и пародията е пълна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, в РФ не изборът на аксесоари е значително по-малък, и някои неща можеш да вземеш веднага, но ако имаш малко по-специфични искания, най-вероятно никога няма да ти докарат стоката, която ти трябва....

Мисля, че си прав, защото съм говорил с момчетата от РФ, не помня за какво ставаше дума, но ми казаха, че не може да го доставят по поръчка.

Това с поръчките било то от този или онзи магазин явно не върви. Остава да разчитам да го имат в наличност.

Аз затова и попитах дали някой е виждал по софийските магазини да се продават такъв размер ключове и, ако да - къде точно.

Дано да се появи съфорумец, който знае нещо по въпроса.

В РФ има такъв размер Уилкинсън,гибсънски-50лв са.Може и фендерски да има,не знам.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.