Jump to content
Българският форум за музиканти

Mini Amp From Hell


Recommended Posts

Ето и още няколко семпъла:

Клий звук: http://media.putfile.com/Clean-MG-Small-Fuck

 

Драйв с филтър от китарата: http://media.putfile.com/Dist-i-filter-MG-Small-Fuck

 

Чист драйв: http://media.putfile.com/Dist-MG-Small-Fuck

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи как се свири с него, и от китарата!

Ето например семпълче от същия амп:

http://www.runoffgroove.com/littlegem.mp3

 

Според мен не звучи никак зле! Драйвовете на разните кубенца от 200-ина лв. едва ли са по-добри.

А и съм сигурен, че има доста известни записи, правени с разни подобни джаджки, буустерчета, и др. около амповече с които е записвано.

 

Според мене подобна джаджка е перфектна за упражнения, понеже драйва и не е особено брутален, или стегнат, и свирейки с подобна машинка, човек може да обърне голямо внимание на фразата си.

 

А иначе за клийна - не са малко усилвателите, чиито клийн канал не звучи много по-различно, пък и доколкото разбирам от думите ти, явно всяко нещо, което не кара китарата автоматично да звучи като космически кораб, и не звучи студийно не те кефи, което говори за твърде малък опит с китарна техника. Ако ти сложат най-якия амп, който не е хай-гейн, и ти дадат една китара, като не ти слагат никакво ехо, хорус, или реверб, не съм твърде убеден, че ще изкараш звук, много по-добър от този на семплите на машинката.

 

Представи си как би звучала една наистина хубава китарка с як професионачен свирач и малко реверб отгоре, на чистия канал дори на тази машинка - е, може да не е като най-якия амп, но бас ловя, че ще се скъсаш да говориш колко яко звучи...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека се обърне внимание,че записа който даде Евтим е правен с колона с 2X12" /предполагам хубава/.На тоя запис съвсем не звучи зле,за разлика от този на liquid_death,но това предолагам е от говорителя.Аз преди свирих с лампов усилвател включен в 6 инчов български ВКН0922 и му се кефих,но след като го включих в 12 инчов китарен говорител направо се преродих.Затова на тая джаджа мисля,че ще е полезно да се направи изход за външна колона и при възможност да се пуска в нея.

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших за доброто на форума да направя подобрена платка и схема на този мини амп

ЕТО сегашното ми решение за схема. Това е с мода на Parni Valjak който той предложи.

 

Платка, снимки и дизайн на предния панел малко по-късно днес.. или утре :)

 

Очаквам подобрения или други решения за този мини амп...

 

 

ПС: Какво ще кажете да отворим нова тема специално за този проект ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, семплите съм ги записал без абсолютно никаква обработка и през скайп микрофонче.Целта на това ми действие е да покажа реално какво прави машинката, без да го "напудрям"(ревърби и т.н.) Мога като се върна в Шумен при големите ми китарни кабинети да запиша и нов семпъл(но в крайна сметка това не беше цялостната идея).

Схемата е досущ като побликуваната от Никифена.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и примерен дизайн от мен:

55404_496.GIF

55403_494.GIF

55405_498.GIF

 

ето и ПДФ-а със схемата и платката:

Цък

 

ПС: Платката е ready to transfer. Важно е при принтирането да се принтира на 100% Zoom !!! за да не се променят разстоянията между отворите.

За това как да си направите платка сам вижте тук:

Цък

 

Няколко думи. Сегашната версия на платката може да работи както на батерия, така и на адаптер. При работа на адаптер не се хаби ток от батерията. Схемата няма ключе он-офф защото тя тръгва или когато се вкара жака на китарата при работа с батерия, или при включване при работа на батерия. Има защита от обръщане на + и - в захранването. На платката има отвори за изход за говорител, ако се вгражда в малка кутийка (ала кубе) и изход на букса за захранване на външна колона. Когато се пусне на външна колона се прекъсва връзката с говорителчето което е в колоната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала инж.Христов за положения труд. Статийката за правене на малки количества печатни платки много ми хареса и с голвям кеф я прочетох :music: Ще земете да ме зарибите пак да почна да лепя с поялника....

 

 

:secret:

 

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизайна който измислих е това:

56268_312.GIF

 

ТУК е предния панел в ПДФ за принтиране пак 1:1.

 

Светодиода - 3мм, се слага между гейн-а и тона. Би трябвало да му стигнат крачетата до там. Ако не стигнат трябва да се удължат. Копчето Grid се запоява с 2 жички за платката. На нея има нарисувано мястото от което трябва да се вземе то.

 

Няколко думи при запояване на елементите: Всички кондензатори съм ги направил с универсални отвори според корпуса на кондензатора. Ако се ползват по-малки няма да се налага да се разчекват пиновете, и ако се ползват по-големи да се свиват. Конекторите за вход за китара и изход са пласмасови с 6 извода. Трябва да се внимава за изводите на полевия транзистор. Преди да го запоите на сляпо вижте дали крачетата му съответстват на отворите. Ако те не съответстват просто ги разменете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизайна който измислих е това:

 

 

 

 

 

Ники всичко това е супер но е направено като за сериино производство - за продаване . За начинаещи техници най добре е да налепи върху учебна платка за 2-5 лева ги продават .

Полевака най трудно се открива - намерих го само в Пулсатор по 1.24 лв парчето и имаха още няколко бройки само .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това нещо може да се налепи за 1 следобяд в домашни условия ако имаш опит, или да го направиш за 1-2 дена ако нямаш опит. Оптимизирал съм го така, че да може да се направи от всеки който е мераклия. Поради тази причина няма SMD елементи или съм предвидил екстра отвори за различните големини кондензатори за да е по-лесно.

 

Не съм написал модела на jfet транзистора защото на негово място могат да се ползват и други подобни.

 

Предният панел може да се направи от ламарина или от пласмаса, а надписите да се разпечатат на цветен или чернобял принтер и да се залепят като се ползва двустранно самозалепващо се фолио. Отгоре за да не се мръси или прецака хартията може да се залепи прозрачно матово фолио. Така това ще гарантира една прилична стабилност във времето.

 

ПС: Относно универсалните платки съм малко скептичен. При работа с универсална платка възможността да се допусне грешка и да се забута платката в някое чекмедже да прашасва е доста по-голяма :) Готова платка гарантира по-голяма сигурност, че няма да стане така.

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полевака и аз много трудно го открих, но един услужлив човек от ел.магазин ми намери еквивалентен, който работи чудесно!Параметрите му бяха малко по-ниски(МАЛКО) но това не пречи въобще.Ще отворя устройството и ще кажа кой е полевака :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полевака и аз много трудно го открих, но един услужлив човек от ел.магазин ми намери еквивалентен, който работи чудесно!Параметрите му бяха малко по-ниски(МАЛКО) но това не пречи въобще.Ще отворя устройството и ще кажа кой е полевака :)

 

 

Незнам по някога това МАЛКО може да има голяма разлика в звука а може и да няма скочи до Пулсатор в студенския град и си купи оргиналния

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те параметрите които гледат в магазина - волтаж, максимален ток и тн не са от никакво значение тук, но всеки полевак си звучи различно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В дадения случай няма никакво значение точния FET. Той работи в абсолютно линеен режим със 100% последователна напрежителна обратна връзка (сорсов повторител) и е почти невъзможно да влияе на звука.

Разбира се различните транзистори ще изискват промяна на режима, като някои може да не са удачни с толково ниско захранване, но нали не става въпрос за небрежно поставен какъв да е FET?

Всички еквиваленти и тези с 10..20% разлики в gm, Vp и Id биха били перфектни. Дори и по-големи различия биха били допустими, стига да не се навлиза в нелинейни режими (претоварване например). Това може да се случи, ако напрежението в сорса е ниско (долу) или високо (горе) поради неправилно подбран режим и входното ниво е достатъчно високо за да се ограничи сигнала. Пример - качествен "силен" адаптер, който в атаката дава 0.5...1 волт върхово напрежение, ще доведе до ограничение, ако напрежението на сорса е 1 волт или 8 волта (второто е малко вероятно, но съществува като вариант). При спадане на напрежението на батерията, също е възможно да се стига до ограничение, по очевидни причини.

Тогава може да се говори за "характер" на FET-a, поради различния спектър породен от особеностите на конкретния тип.

Но тук не става въпрос за търсене на кривоч, а за линейно, чисто усилване (по ток, а не по напрежение,нали?)

В края на краищата входния FET е поставен за съгласуване на високия изходен импеданс на електродинамичните адаптери на китарата със скромното входно съпротивление на усилвателната ИС. И още нещо - FET-овете са с по-подходяща шумова характеристика при високомни източници, отколкото биполярните транзистори. Затова тук FET-а си е на точното място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.