Jump to content
Българският форум за музиканти

Mini Amp From Hell


Recommended Posts

Изглежда наистина много приятно, особено за домашна изработка. Какво е говорителчето, което си ползвал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорителчето е благоевградско - ВК07212, с доста широк честотен обхват 80 - 16 000 Hz. Мощност 10W с доста масивен магнит, което прави цялата конструкция малко по-тежка. Имах и други два китайски с мощност от по 3W, които бяха по-леки, но звука не ми харесваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За подобни преносими приложения е най-добре, ако се намери специализирано говорителче с много голяма чувствителност (примерно над 92-95dB). Така се постига голяма гръмкост и при малки мощности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Ето и примерен дизайн от мен:

55404_496.GIF

55403_494.GIF

55405_498.GIF

 

ето и ПДФ-а със схемата и платката:

Цък

 

ПС: Платката е ready to transfer. Важно е при принтирането да се принтира на 100% Zoom !!! за да не се променят разстоянията между отворите.

За това как да си направите платка сам вижте тук:

Цък

 

Няколко думи. Сегашната версия на платката може да работи както на батерия, така и на адаптер. При работа на адаптер не се хаби ток от батерията. Схемата няма ключе он-офф защото тя тръгва или когато се вкара жака на китарата при работа с батерия, или при включване при работа на батерия. Има защита от обръщане на + и - в захранването. На платката има отвори за изход за говорител, ако се вгражда в малка кутийка (ала кубе) и изход на букса за захранване на външна колона. Когато се пусне на външна колона се прекъсва връзката с говорителчето което е в колоната.

 

Колеги,

Някой има ли платката готова за печат. Линка от този пост на Nikifena е повреден.

Моля някой да я качи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

Още ли го мъчиш това усилвателче мъничко :).

 

Предполагам помниш развитието на тази тема:

http://forum.muzikant.org/topic/162999-little-rebel-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB-%D0%BB%D0%B8-%D0%B5-%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D1%83%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%BE/page-3?do=findComment&comment=857320

 

 

Моята препоръка е, да пробваш дискретен вариант. Ако те интересува, мога да ти пратя схеми.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да помня развитието на темата. Направих little rebel преди да пусна темата. Май първо трябваше да питам после да правя. Сега ми остава малко по кутията да поработя и ще е завършен.

Иначе да, дискретния вариант ми допада. Трябва да го захвана. Ще съм благодарен ако качиш схемата.

В конкретния случай платката на mini amp ми трябва за приятел. Не мисля пак да го правя. Имах я, но сега не я намирам.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.