Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Gt8 в Fx Loop? помощ!


preIbanez

Recommended Posts

...най-накрая се сдобих с професионален усилвател (ГАРЛАНД)...но до този момент нокога не ми се е налагало да ползвам FX loop и нещо не мога да настроя като хората двете машини за да работят заедно...значи от GT8 искам да ползвам само Ривърба, Хоруса, Дилея, FX1 и евентуално Компресора...всички други симулации на ампове,кабинети,драйвове са изключени тотално...не съм забравил да включа на режим "стак FX loop" от аутпут селекта...ама ми дава много ниски нива на звука и ефектите звучат като на зле настроен зоом505 без каквато и да е дълбочина и изразителност...ясно е че проблема е в мен...обаче се чудя къде бъркам... :) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Настройката на аутпута на "стак..." касае къде ръгаш изхода на самия GT8 само че проблема в случая е във входа на ГТ8, който е за инструмент, а от FX Send-a на амп излиза линейно ниво.

Начина на свързване, който е подходящ за GT3/GT5/GT6/GT8 e т.нар. 4 cable method, който е описан по-подробно тук -> http://forum.thestompbox.net/showthread.php?t=4632

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...мерси за инфото...а дали е голяма беда...и ще ми се смеят ли хората ако връзвам по семплата схема : китара-ГТ8-ГАРЛАНД...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако смяташ да ползваш драйвовете на БОСС-а,не само ще ти се смеят ами и на бой ще ти скочат.Ако пък включиш модулационни ефекти преди драйва на усилвателя сам ще искаш да си теглиш ножа.Във ФХ луупа е най-добрия вариант затова продължавай да "ръчкаш" докато стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...еее...не съм чак толкова бос по темата...тия драйвове хич не са ми притрябвали...по-добре от Гарландския драйв здраве му кажи...само хоруси, дилеи и т.н. ефекти ме интересуват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай го в FX луупа , иначе кофти . Пък и той няма ли врътка за нивото ? Опитай се да му подадеш възможно най-близък до 0 сигнал и също такъв да изкараш . Тогава няма начин да не стане .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

естествено че има врътка ама тя е за изходното ниво.за входното се намира на друго място - в настройките е, ще я намериш в <SYSTEM> след контраста - "input level".мойто е на 0dB и ми е добре за китарата.обаче незнам дали тва влияе на ефект луупа.пробвай.

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай го в FX луупа , иначе кофти . Пък и той няма ли врътка за нивото ? Опитай се да му подадеш възможно най-близък до 0 сигнал и също такъв да изкараш . Тогава няма начин да не стане .

 

Каква 0, какви пет кинта? Давай да не го караме наизуст, а ?:)

 

Единственият ти вариант preIbanez, ако искаш импедансите да си "отиват" един на друг е the 4 cable method - това е съвсем простичко и еднозначно казано.

Другите са нагласяне. Разбира се, ако ти харесва как звучи "в луупа", "във входа" - няма проблем още по-добре за тебе.

На мен не ми харесва. Тъй като съм имал доста дълго време и GT3 и GT6, като последния все още притежавам - съм пробвал какво ли не и единствения вариант с възможно най-малка загуба на тон е 4 cable method-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... проблема в случая е във входа на ГТ8, който е за инструмент, а от FX Send-a на амп излиза линейно ниво.

 

Това нещо не го разбрах ... нали самият Бос си има Сенд и Ритърн гнезда, защо трябва ампът да се връща в инструменталния вход ...???

 

Иначе, относно 4 Cable Method (въпреки че се съмнявам, че все още не си чекнал този форум): http://bossgtcentral.com/forum/showthread.php?t=11121, както и http://bossgtcentral.com/forum/forumdisplay.php?f=142. Лично аз не ползвам усилвател, но от това, което съм позачитал там, май има голямо значение дали луупът на усилвателя е serial или паралелен и при единия от двата варианта не се получаваше ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Сънчо!

4CM му е майката. Като разбереш идеята на този метод ще видиш, че това е най-добрия начин да ползваш GT8 само за ефекти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... проблема в случая е във входа на ГТ8, който е за инструмент, а от FX Send-a на амп излиза линейно ниво.

Това нещо не го разбрах ... нали самият Бос си има Сенд и Ритърн гнезда, защо трябва ампът да се връща в инструменталния вход ...???

Разбрах го:). Просто бях приел 4CM по default и не се бях замислял за по-простия начин:thumbs_up:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човек трябва да е наясно какво прави и какво иска

въпрос на идеология

1.пробваш си Гарланда - без ефекти,

ако те кефи си го оставяш - ако не го продаваш

2.елементарният вариант китара , бос гт8, амп -

изобщо не е тъп - той зависи от това дали драйва на ампа , който се ползва,

кефи ползвателя или не,

например наскоро китариста на Соларис - беше в същия вариант - само,че накрая бе лампов Маршал

- предполагам на клийн канал, и се ползва всичко от боса (включително драйвове).

пробвал съм гт6 (който горе долу е същия като звук) в лампова глава с прекрасен клийн канал (екзеф) - резултата - много добре.

3. ако искаш да си ползваш звуците от ампа - клийн и драйв

и дъ 4 cable method-a, не те кефи особено

( а Гарланда няма ли Фх микс пот - дори 1? ,някои профи лампови ампове имат по 2 - един за ефект сенда, един за ефект ритърна )

отиваш на продажба на Боса (имай впредвид, че той е проектиран не да седи в лупа!)

и си взимаш дедикетид рак ефект - САМО С ЕФЕКТИ - БЕЗ ДИСТЕРИ

няма да казвам , кой се ползва най много от 1-2 години насам.

Или си купуваш стомпбоксчета - настъпикутийки -т.е. само ефектите които ще ползваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Изобщо не съм съгласен, че боса не бил проектиран да седи в лууп-а. Проектиран е да е ефективен навсякъде. Има възможност да си подредиш ефектите кой след кой да бъде и къде в тази верга да ти е лууп-а. Освен това има 3 варианта на лууп. Имаш входно и изходно ниво. И това ако не е проектирано с цел да се включва в лууп - незнам.

 

А варианта БОСС ГТ8 -> Лампов Амп - не е много удачен.

Пробвал съм го с ВМБ (което за съжаление няма лууп) и резултатите не са задоволителни. В смисъл ако пускаш уа, компресор, EQ, драйв, дист или буустер (ефектите, които по подразбиране в чейна на ГТ8 са преди преампа) е ОК. С уговорката, че ползваш един канал. Но амбиенс ефекти преди преампа... много зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Серията ГТ на Бос си е дедикетид (на български да кажем предназначена) флоур процесорна.

Има сумати драйвове, дистери и амп симулации, които си си платил, купувайки го.

И след както си си платил за тях, е хубаво да се ползват.

Запазването на ГТ8 в случая е оправдано, ако собственика -

примерно има случаи в които ще ползва И само боса ( и драйвовете му) - с цел по - малко мъкнене.

(например по репетиционни)

Дедикейтид рак -ефект процесори - като на ТС Ел, Роктрон ,Алесис (за тия не знам колко са им добри-не съм ги тествал), Лексикон, Ямаха - си мисля, че винаги ще се държат по добре в лупа на ампа,

просто защото са направени за там, след като дистерите са изхвърлени, би трябвало да е наблегнато на качеството на ефектите (в което, за няколко модела съм сигурен, че е така)

и са лишени от споменатите главоболия при включване към лупа, някои даже ти превключват каналите на ампа.

 

Мисля, че го споменах - въпрос на идеология.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Темата все пак е за босс ГТ8 в лууп-а а не кой евентуално е по-добрия рак процесор. Дай да говорим по темата :surprise: Пак не съм съгласен с това, което казваш но този спор е за друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.