Jump to content
Българският форум за музиканти

Аналогово студио


Кръстака

Recommended Posts

Здравейте на всички!

 

Някой знае ли е , чувал ли е за звукозаписно студио в България в което да работят изцяло с аналогов сигнал?

Като се започне от инструментите , пултовете и накрая на Магнетофонна лента. Да няма цифрови ефекти , за компютърна обработка ИЗОБЩО не говорим.

 

Предполагам, че БНР разполагат с такава техника , но там е доста трудно...

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Предполагам, че БНР разполагат с такава техника , но там е доста трудно...

 

В БНР са с дигитална техника, но много сериозна ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аналогова, аналогова...ама накрая нали все пак трябва да се трансферира за CD...щото не ми се вярва да искаш да издаваш на лента или плоча....ама знае ли човек...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да няма цифрови ефекти

Е те такова нема! Пружинните ревербератори и лентовите еха са в музеите от `80-те години насам. В БНР имаха една или две Hall room, но в момента са складове...

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Е те такова нема! Пружинните ревербератори и лентовите еха са в музеите от `80-те години насам. В БНР имаха една или две Hall room, но в момента са складове...

 

Хехе , ламповите маршали с ревърб са си с пружина. Все още доста хора свирят на тях.

 

А ако ти трябва истински ревербиран звук трябва да записваш в зала. Аз получих необходимата ми информация като цяло, но все пак да си изкажа цялата концепция.

 

Има една звукозаписна компания Chesky Records. Те правят просто невероятно красиви и реалистични записи.

Записват всички инструменти заедно , в реална зала с реална акустика , ползват се 8 микрофона разположени по точно определен начин,миксира се още на тия микрофони, не използват никакви лимитери , компресори и т.н. Записа се дигитализира без допълнителни обработки с наистина качествени АЦП-та.

 

Каква фаида от всичките тези гимнастики?

Звук такъв какъвто бихме го чули ако слушаме в самата зала. Аз лично съм за концепцията с 2 микрофона дори , но явно с 8 по добре успяват да хванат акустиката на помещението ...

 

За целта обаче музикантите трябва да знаят какво правят:). Това си е почти като живо изпълнение само че е за запис:D

Редактирано от Кръстака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Графити Студио вече се помещава вьв бившото студио Балкантон.

Да, ние използваме комбинация от аналогов и цифров запис.

Редактирано от GFNick
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.