Jump to content
Българският форум за музиканти

колеги-к'во ви е мнението за таблетките хомевокс


strange fruit

Recommended Posts

Просто справка-за това помагат ли наистина хомеопатичните-хомевокс.Аз се настрадах наскоро от пресипнало гърло-трябваше да пея когато бях най-зле-и тогава си ги закупих.Е пеенето мна сносно,а да не ви казвам с какви скоростни витамин Ц-ц-ц,и чесън и нечесан,литри чай,дрън дрън.НО реално не разбрах кое оправи работата за момента.Ей така да сверим часовниците,за поредния пенкилер. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За хомеопатията като техология и принцип - твърдо за.

 

Но виж таблетките нито знам кой, нито къде, нито как и от какво ги правят.

 

Между другото в САЩ билкарството е забранено със закон. Познай що?

А хомеопатията като лечебна функция без билки... само в САЩ сигурно го могат!

 

Аз никога, повтарям никога през 27 годишния си живот не съм пил, хапчета, таблетки,

рядко витамин Це.

 

За смета на това ям мед като изоглавен и билков чай не съм спирал да пия откак съм

слезнал от цицата на мама! Медът дойде кат бях на 5 години. И така 22 години.

Сестра ми през жълтеница мина, сяка късна есен пука от кашлица ,

брат ми разни стомашни и панкреасни проблеми. Аз шапка на тояга! Пфу да ми е уруки.

Я да ида да му глътна аз една-две лъжички мед, че не се знае кой кво ти мисли!

 

Мед и билки... малко като свети Йоан както се е хранил, но явно има защо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми се вярва да е от това.

Най-често възстановяването и облекчението идват от почивката, течностите, чая, и т.н.

Също така, когато има алтернатива, според мен е добре, ако човек е с болно гърло, или да не пее, или да се транспонира песента надолу.

 

Ако проблемите са остри, обаче, въобще не трябва да се пее.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че най доброто средство за възстановиаване е мед и мълчание,ми е добре известно от мноого години насам,но въпроса беше по-конкретно за пенкилера :thumbs_up: .Иначе сам съгласна и с двама ви-маи хиляди пъти са се предъвквали тези теми у форума .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, преди около 2 години близо, ходех на уроци по пеене. Но един път сериозно ми беше попресипнало гърлото. Учителката ми препоръча тези хапчета и си ги взех. Абе да ви кажа имат ефект. Не е след пъровото хапче и айдеее вече да си в отлична форма. Обаче виж след 3-4 хапче вече си се възвръща гласа нормално. И то аз както не спирам да пея поне за удоволствие... :greenangel: Абе действат си съвсем добре според мене... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е, което намерих по отношение на Хомеовокс:

 

 

"Хомеопатично лечение при афония и загуба на глас

 

За лечение както и за профилактика на подобни оплаквания, и най-вече в случай на остър ларингит, могат да се приемат хомеопатични медикаменти.

 

При ларингит има възпаление на гръкляна (ларинкса), което протича с дрезгав глас, дрезгава или лаеща кашлица, понякога със загуба на гласа. Когато към тези оплаквания се прибави затруднено, шумно и учестено дишане се казва, че е налице круп (по-точният термин е псевдокруп)

Обикновено псевдокруп се развива у деца на възраст между три месеца и три години.

 

В конвенционалната медицина за ларингит и прегракване няма подходящо, просто, ефикасно и евтино лечение. Обикновено се предписват антихистаминови медикаменти (Калергин, Кларитин и др.), сиропи за кашлица, антисептични таблети за смучене (Стрепсилс, Антиангин), а понякога се прилага и лечение с кортикостероиди. Някои лекари изписват и антибиотици, разбира се без ефект, защото заболяването е най-често вирусно.

 

Преди да прибегнем до конвенционално лечение е желателно да опитаме първо лечение с хомеопатични медикаменти. Ако нямаме нищо под ръка можем да започнем лечение с HOMEOVOX ®- специалитет който съдържа най-често прилаганите хомеопатични медикаменти за ларингит. HOMEOVOX ® се приема през 1 час по 2 таблети под езика, като на следващия ден може да се направи консултация с лекар.

 

Ако искаме да бъдем по-точни в лечението е желателно то да се проведе с монопрепарати. Ако симптомите не намалеят до няколко часа трябва да се потърси лекарска помощ. (...) Певците и ораторите ще посъветвам да вземат Arnica montana (при усещане за издрано гърло), Argentum metallicum (помага да се разсее болката) и Arum triphyllum (ефикасен когато гласа постоянно променя тембъра си, от нисък към висок): в разреждане 9 СН, дозировката е като преходната. Gelsemium 9 CH и Argentum 9 CH са ефикасни при загуба на гласа вследствие на изпитан страх или силно вълнение, a Aconit 15 CH в комбинация с Arum triphyllum 9 CH при оплаквания в резултат на охлаждане. " (от http://www.homeopathybg.org )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

От хомеопатични хапчета ефекта не е мигновенен,трябва се зимат някой друг ден и така.Аз лично съм ги въвкала какви ли не,полза никаква не съм усещала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.