Jump to content
Българският форум за музиканти

Може ли саунда на Pantera да се докарва с лампи


metalhammer

Recommended Posts

http://media.putfile.com/broken-90

 

Човека ползва DIY tube amp направен от него самия , ето и чейна.

 

mesa 2x12 recto cab,

mackie satellite firewire,

a shitty shure pg58(meant for voice Rolling Eyes ),

traktion2 daw,

custom built mahogany neckthrubody with evo pickups

 

Хайде Pantera фенове - звучи ли или не ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

според мен Pantera определено може да се докарва с лампи, но този клип е доста далеч от истината.

 

за сравнение/припомняне: http://www.youtube.com/watch?v=gV4dAKrpbfQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами истината за всеки е различна.

 

Лично за мен саунда от DIY ампа е много по напомпан и пробивен , записа не е обработен до край и има разлики в нивата.

 

Оригиналното парче на Pantera e компресирано студийно и ремастерирано , също звучи и в микс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се абстрахирам от разминаването ежду двете китари, доста приличен звук.

Може би както би звучал на живо .

Освен това, както беше казано по - горе, звука в студиото е доста 'смачкан' и изравнен.

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звукът хич не е зле (метълхамъровия пост визирам), съвсем достойно в духа на Far Beyond Driven. Закъснението между двата канала и прочее (не)достойнства на записа са извън темата ...

 

По по-общия въпрос "може ли да се докара Пантера с лампов усилвател" лично аз никога не съм се и досещал да се усъмня, че може :) .

Както и че може да се докара и с процесор :) .

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха, ще се счупя от смях. Може ли саунда на Pantera (а в частност този на [Dimebag Darrell] - китариста на

бандата, тва що го напомням не знам...) да се докара с лампа.

 

Неволна подигравка с паметта на китариста се е получила, защо ли? Обяснявам.

За да имаш саунда на китариста на Pantera, първо ти трябва самия китарист, неговото музикално-инструментално

мислене на първо място, сетне чак усилватели, ефекти и китара разбира се.

 

Лампите са си лампи, те са само ефект към звука, който идва от начина по който китариста кара струните да вибрират!

 

Ефекти има всякакви. Китаристи като Dimebag в света се броят на пръсти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да абсолютно съм съгласен с горното Даймбег ми е един от фаворитите , обаче с какво допринесе в този пост ??? - поредния офтопик само

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че изглежда като сякаш да е офтопик...

 

Тогава отговарям кратко и ясно на въпроса ти:

Не, не може саунда на Pantera да се докарва с лампи.

 

Обосновката я дадох в "офтопика".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами истината за всеки е различна.

 

Лично за мен саунда от DIY ампа е много по напомпан и пробивен , записа не е обработен до край и има разлики в нивата.

 

Оригиналното парче на Pantera e компресирано студийно и ремастерирано , също звучи и в микс.

абсолютно съм съгласен с това което казваш. просто според мен клипчето с DIY-ампа има доста повече гейн отколкото трябва и му липсва всякакъв лоу-енд (освен там другите проблеми). поне това е мойта истина :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно да,че може да се направи саунда на даимбег с лампа.

обаче на този запис е далеч хавата. лично аз не чувам достатьчно тяга.тьнее ми леко.абе различен е саунда.

а пьк това парче ,както и други на пантера,ги свирихме по участиа в далечните 90,така че сьм добре запознат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... според мен саунда на пантера се докарва най-добре с MXR DD-11 Dime Distortion - който аз съвсем гордо притежавам ;)

 

Проверете за какво говоря: http://jimdunlop.com/index.php?page=produc.../p_and_e_detail

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... според мен саунда на пантера се докарва най-добре с MXR DD-11 Dime Distortion - който аз съвсем гордо притежавам ;)

 

Проверете за какво говоря: http://jimdunlop.com/index.php?page=produc.../p_and_e_detail

 

Чудесно, но къде беше лампата... сигурно в усилвателя, с чиято помощ е направен мостра-записа?

Нали за лампи е темата, а твоя ефект има ли лампа?

 

Аз съм убеден, че почти всички тук да идем на готов и разгрят чейн, нагласен специално за нас от самия Даймбег,

пак няма да изкараме същия звук, пък дори и само лампи да ни е вързал и да е оставил китарата си аха-преди

да влезем при него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.