Jump to content
Българският форум за музиканти

Хардоерен въпрос


angel-of-death

Recommended Posts

Здравейте пиша за първи път :rocker: ! Имам от 2 дена електрическа китара и имам следният въпрос: може ли китарата да се свърже с компютара и ако може какъв хардоер ще ми трябва (кабели или нещо друго) защото сега нямам усилвател :) Благодаря предварително

Редактирано от angel-of-death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За хардОер не знам :rocker: Та значи ще ти трябва един кабел и програма със ефекти Guitar Rig, Guitar FX box като за начало на като цяло не е добро решение:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда,за мен е кофти да се свири с компютър.Но може да посвириш така докато си събереш пари за едно кубенце 15 вата което според мене за домашни условия ще ти върши перфектна работа.А цените са им най-евтините и не чак толко лоши -от 180 нагоре..абе събираш 200 лв за кубе и за домашна свирня си готов :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За хардОер не знам :) Та значи ще ти трябва един кабел и програма със ефекти Guitar Rig, Guitar FX box като за начало на като цяло не е добро решение:P

Ок мерси за съвета! А какъв по точно е този кабел и от къде да го намера :rocker:

п.с програмите ги имам прочетох внимателно тази тема за начинаещите

Редактирано от angel-of-death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да прочетеш http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=7346

Или във всеки музикален магазин ги има, че и по жичкаджийските магазини ги има :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се сложи свестен предусилвател между китарата и компютъра и имаш малко по-хубава карта от риълтек и ц-медиа става доста приличен звук - да кажем по-добър от на процесор нисък/среден клас. Не съм чак голям фен но върши работа и така може да се свири. Китара в лайн ин е кофти обаче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз до скоро бях в твоите обyвки.Така темата за кабела е направена но искам се пак да дам малко разяснения от личен опит <_<Така първо гледай винаги да ползваш моно жакове.Кабела се слага в буксата на sound картата Line In (при мене е една синя на цвят).За да можеш да свириш на guitar rig fx box amply tube и тем подобни ако използваш Реалтек е да цъкнеш на малката колонка дoлy в дясно точно до часовника като ти излезе прозореца даваш на най горе в ляво Options и даваш record а на show the following controls:даваш CD Player Line In и Microphone (ако са ти така не ги пипаи) и после ОК.След това даваш тик-че на line in и си готов.

 

P.P ако sound картата ти е смотана ще имаш delay на звука(демек ще се чува с забавяне)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естесвено че може да си вържеш китарата към компа ;)

Просто я ръгаш в Line In, теглиш Guitar Rig или Guitar FX Box или която си решиш програмка и си забиваш :icon_shithappens::greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.