Jump to content
Българският форум за музиканти

Поръчка от САЩ


DJ SKRATCH

Recommended Posts

Въпросите ми, са:

1. Възможно ли е да се изпрати от САЩ китара до България? (става въпрос за пращане с куриер)

2. Има ли вариант да не се плаща мито? (все едно ми пращат подарък)

3. Ако някой се прибира от САЩ и я носи като ръчен багаж, каква е процедурата на летището?

 

Предварително благодаря на отзовалите се по темата! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Възможно е!!!

Моята китара си я купих от САЩ, и доставката с USPS Express ми излезе $115. Ако китара е без кейс шипинга може да е и по-малко, но ако пък си с по-голям кейс цената вече става огромна. USPS Express доставят обикновенно за 3-6 работни дни. Когато китара пристигне ще получиш бележка или ще ти звъннат да ходиш да си я вземеш от митницата. ( близо до Централна гара). За стоки над 100 долара ( не съм сигурен точно за тая граница), по - принцип се дължи мито и ДДС в размер на около 30% от стойността. Разправията е голяма , обикаляш 20 гишета , и даже не се знае дали ще свършиш за един ден. Единият вариянт да не се плаща мито е ако стоката е отбелязана като подарък. Ако я китарата е от Ebay предварително се разбери с продавача да я шийпне като гифт. Другия вариянт е китарата да е описана с по-ниска цена от реалната, да речем под 100 долара.

Това е моя експириънс . :) Надям се да съм бил полезен.

Редактирано от mistik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намеря човек който се прибириа от там например по коледа, като ръчен багаж ли трябва да е инструмента или не. Става въпрос да излезе така все едно е музикант и си носи китарата със себе си. Да няма мито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено не се занимават ако я внесеш като багаж.Аз съм внесъл 2 китари така,първия път с флайт кейс заедно с общия багаж,а втория в мек калъф с мене на борда...не съм плащал мита.Имах опасения с новия терминал,ма и там е същото безхаберие,пък и винаги можеш да кажеш,че иструмента е стар и има символична стойност или там некви глупости...а за това със шипинга не знам,не би трябвало да има проблем,но мито ще си платиш като пич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

140$ e свръх багажа ,ако човека е натоварен над 25кг. Ако има малко багаж и влезе до тези килограми ще ги спестиш.На митницата трябва да е убедителен и няма да го занимават за мита и пр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз най-убедително го подминах гишето за деклариране и хоп-мама и тате!та си мисля,че няма проблеми,освен ако от митниците не почнат да влизат във форума и да четат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички писали по темата! Ако някой се сеща още нещо нека да го сподели с нас.

:wallbash:

Редактирано от DJ SKRATCH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Надям се да съм бил полезен.

Не много, защото говориш и неверни неща...

1. Лимита за бемитен внос от доста време го свалиха на 45 евро (или 60$).

2. Митото за китарни джаджи е 2,5%. ДДС-то си е 20%

3. За да мине без обмитяване трябва не само да е като гифт - имаш ли висока обявена цена това ИЗОБЩО не го гледат.

 

Освен това:

1. За изготвяне на документите се плаща около 30 лева (заедно с таксите за банковите преводи).

2. Като обмитяват се взема предвид и транспорта. Тоест китара за 200$+115$ шипинг = 315$. Това е сумата на която слагат мито, а после на всичко сумирано плащаш ДДС 20%.

3. Курса на долара е специфичен митнически и не знам защо винаги по-висок... :)

 

Ей такива неща... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E да де .............................Аз казах , че не съм сигурен за цифри, щото някакси успях да избегна тая разправия, но общо взето това ми бяха обяснили лелките от гишето на митницата.

 

......... Иначе китарата ми е от Ebay. Общо взето нямах особени проблеми покупката! Определено си заслужаваше щото китарата ( Fender American Stratocaster 2004, в перфектно състояние и с кейс), ми излезе, заедно с шипинга - 1000 лв. Това е? Харесваш китара, питаш дали шипва до Европа, и ако те устройва плащаш. Бях чул, че по някога има много проблеми и адско забавяне на пратката, но от моя опит до сега съм доволен. Нещата идват до 8-10 дни!

 

.................

Всъщност рядко се навиват да пращат до Европа, специално китари. Това предполага бая търсене на нещо подходящо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. Лошото е, че шансът да харесаш нещо, да шипват до БГ и да те устройва цената е много малък. Но може! Много трудно, но може. Желая успех на всички в това трудно начинание! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чрез федекс 150$ доставка,китара 200$ :thumbs_up: но пък от скоро ги има и тук и са към 500лв,така че до добре да си я пробаш ,но тогава бяха други времена и нямаше официален представител :) ако е за китара от нисък клас по добре от тук :) (мое мнение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.