Jump to content
Българският форум за музиканти

Distortion ..


fuck-A-satan

Recommended Posts

Преди няколко дни си взех 1вия си дист....и си работеше...но днес не иска да се пусне ...дали се е развалил ? или е нещо от батерията ? Не разбирам ...моля помогнете ми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами виж го, смени си батерията. Със адаптер в тока ли си го пускаш? Ако го пускаш така, адаптера ти трябва да е 9 волтов, да не си включил с по-голям волтаж и да е изгърмял?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм го пускал с адаптер .... Има ли вероятност батерията да се е изхарчила ? И може ли да се зареди ?Или трявба да се смени ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще отбележа така наречените камиончета направо смучат батериите и карат броени часове с тях.Пак си зависи от типа ефект,но дистърите са много лакоми.Единия вариант е тва с адаптера,а другия да си вземеш зарядна 9V батерия и естествено зарядно за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни си взех 1вия си дист....и си работеше...но днес не иска да се пусне ...дали се е развалил ? или е нещо от батерията ? Не разбирам ...моля помогнете ми

1.Смени си батерията

2.Виж кабелите да не са пре*бани.

3.Ако 1+2 не помагат отиваш дето си го взел и почваш да пищиш да го сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много як ник :)

 

Ти ша спреш ли да флууд-иш бе усро , дразниш ме много :bravo: В трети клас не бех като тебе..

Еб*ти простащината! Разбрахме вече, че имаш проблем с човека. Разправии на ЛС..

 

По темата: Ако си сигурен, че не си сгафил с адаптера или с батерията не се залавяй за отверката първо. В случай, че си му "светнал лампата" ...ще "мериш" по 2 пъти отсега нататък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето камиончета са така направени, че батерията се включва, когато има вкаран кабел във входа. Т.е. когато не ползваш ефекте е препоръчително да извадиш входящия кабел, за да не се хаби батерията (защото схемата работи, дори и педала да не е натиснат и лампичката да не свети - тогава е в байпас режим, но самата схема получава захранване и работи). Също, когато искаш да свириш - гледай входящия кабел дали е пъхнат докрай. И най-добре си вземи адаптер, защото с тия батерии само пари ще харчиш да ги сменяш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали не си разменил кабела откъм кубето,като си го вкрючил на мястотото за китарата...Инак казано прегледай всичко възможно преди да даваш пари за майстори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще отбележа така наречените камиончета направо смучат батериите и карат броени часове с тях. Пак си зависи от типа ефект, но дистърите са много лакоми. Единия вариант е тва с адаптера, а другия да си вземеш зарядна 9V батерия и естествено зарядно за нея.

Абсолютно НЕ Е вярно!

Драйвовете имат много ниска консумация (ТюбСкриймъра примерно има МАХ 10 мА), а с една батерия и то не алкална изкарвам месеци! Имам също Босс драйв и Маршал драйв. Същото важи и за Уа педалите. Виж цифровите модулационни ефекти са друго нещо. Дилеите ми (и трите, които съм тествал) изкарват около 40 мин. с алкална батерия. Което е подсъдно малко... :thumbs_up:

Зарядната батерия не е добра идея, защото тонът ти няма да е същия. Зарядните батерии не са като другите, но просто да се речарджват! Има разлика във волтажите и т.н. (не съм достатъчно електричарски компетентен), но няма да имаш същата тяга.

Най-добре или с алкална батерия или с трафче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една алкална батерия е 6 лв,а един адаптер е 5лв.проста равносметка.нищо повече.провери първо батерията,а след това и кабелите дали са вкрани докрай в ефекта.ако не еот тях отивай,там от където си го купил и така...дерзай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко :hysterical::metalist:

 

1. Адаптер за 5 лева едва ли ще е стабилизиран - ще си имаш ГОЛЕМИ проблеми с брума. Алкални батерии има и за 3,50, и ще са по-добрия вариант.

 

2. Не виждам какъв е проблема с презареждаемите батерии - ако са добри, няма да имат нежелани падове във волтажа. (Направи си сметка, че всички съвременни преносими устройства използват такива)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.