Jump to content
Българският форум за музиканти

най-любим композитор


Recommended Posts

Композитори много: в класиката - Моцарт, Бетовен, Берлиоз, Лист, най-много Брамс, Рахманинов, Шьонберг, Хиндемит и Стравински, обичам и Берг...

Ох, много са...:ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Vlado Abroad, беше дал някакъв линк в началото:

 

ЦЪКНЕТЕ ТУК ДА ЧУЕТЕ НЕЩО СТРАШНО

 

Братче, какво ти страшно, то си беше направо весело, много се забавлявах докато го слушах, но като свърши установих следната безизходица!?

 

Нищо не бях запомнил... да бе, нищичко!!!

 

Аз не мога ли да си затананикам едно произведение, поне в основни линии, значи произведението не струва!

Редактирано от adXok
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някои от любимите ми композитори, предишни... сегашни са:

 

M. de Falla, Прокофиев, Равел, Холст, Шопен, Лист...

 

The Neptunes, работите на Jamiroquai, Hendrix, Steve Vai, Paco De Lucia

Били Кобам и Дейв Поркаро, Енио Мориконе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vlado Abroad, беше дал някакъв линк в началото:

 

ЦЪКНЕТЕ ТУК ДА ЧУЕТЕ НЕЩО СТРАШНО

 

Братче, какво ти страшно, то си беше направо весело, много се забавлявах докато го слушах, но като свърши установих следната безизходица!?

 

Нищо не бях запомнил... да бе, нищичко!!!

 

Аз не мога ли да си затананикам едно произведение, поне в основни линии, значи произведението не струва!

adXok,искренно се надявам,че не започваш първия си ден във форума с лични нападки и критика.Ако имаш забележки към мене или музиката,която свиря хората са измислили ЛС и тази тема далеч не е за това.Аз мойте неща ги пускам в "Авторска музика"-там можеш да ме критикуваш,колкото искаш,но бъди готов да покажеш и ти какво можеш.Мненията са като ануси,всеки има поне едно :unsure: Относно това дали можеш да си тананикаш музика или не,ако това ти е е критерия то по този начин изключваш голямо количество качествена музика.А и за в бъдеще като изказваш мнение добавяй по едно "според мен" ,защото не си експерт за да абсолютизираш!

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владко,

ясно е, че всичко, което казвам "е според мен"! Дори не искам и да смятам, че някога ще мога да си затананикам "качествени неща"... или беше по-добре да кажеш: "...по този начин изключваш голямо количество качествена СПОРЕД МЕН музика", нали така!

 

В такъв случай след всяко изречение ще има по едно "СПОРЕД МЕН", а това не е много удобно и лицеприятно.

 

Ами аз нищо не мога... или поне не искам да мога всичко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, и не съм искал никого да обиждам! Ако се случи обаче ще го направя съвсем явно и с предупреждение, че ще обиждам!

Не искам да смятам, че така изпадаш в ситуацията на "Гузен негонен бяга!".

 

Прави музика, не последователност от тонове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави музика, не последователност от тонове!

Сега вече след като ми разреши ще правя!Айде и със здраве,

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adXok пич Къв е тоя оффтопик ,песните на Vlado_Abroad нямат нищо общо с темата.Ако си тръгнал да критикуваш някой ,най-добре пиши някакво ЛС до съответния човек ,но според мен ние не сме тук за да се критикуваме ,а за да си ПОМАГАМЕ .И к'ви са тея ''Аз не мога ли да си затананикам едно произведение, поне в основни линии, значи произведението не струва! ''-глупости ти познаваш ли го за да му казваш ,че нещата ,които прави не струват.Това ,което каза беше много излишно .Внимавай за напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе що повечето които са отговорили сериозно на темата се пишат върли почитатели на класиката? Не казвам, че не може, ма си мисля че ако пусна тема за любимо изпълнение, едва ли повечето ще реагирате с Малка нощна музика или 7 и 9 симфония.

Мои любими композитори са Кай Хенсън, (ще посоча групи щото в тези случаи създаденото е от цялата група) Savatage и Blind Guardian.

Така де малко други гении.

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

И аз бих могъл да спомена сумати класици, защото я обичам тази музика, но щом искаш, ето други: Ричи, Michael Romeo (Symphony X), в Savatage композиторът е един - Jon Oliva, той ми е любимец също, голяма фигура, Jim Mattheos (Fates Warning) и групи - Kansas, Grand Funck, Queensryche...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми е приятен гръцкия му произход,но ето един според мен страхотен съвременен композитор-Вангелис

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
не ми е приятен гръцкия му произход,но ето един според мен страхотен съвременен композитор-Вангелис

Още един негов почитател, доволен съм да прочета. Китаро също си го бива.

А Чайковски... С много от неговите изказвания съм съгласен. За мен е прекрасен пример за човешките възможности и вдъхновител за сбъдване на мечти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vangelis rules! :ph34r::ph34r::ph34r: При мен се върти почти всеки ден - композициите му са толкова разнообразни като пластове, и звукова картина, че може да не ти омръзнат с години.

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.