Jump to content
Българският форум за музиканти

ЕМУ 1212М към Пулт Берингър Ксеникс и монитори КРК Рокит 6


Black Bird

Recommended Posts

Здравейте! Искам да попитам за най добрите кабели и свързване на карта ЕМУ 1212М към Пулт Берингър Ксеникс и монитори КРК Рокит 6

802_medium.jpg

 

Сега съм свързал картата в Тейп Инпута на пулта и от монитор изходите в Колоните КРК.

Но като усиля пулта над 80% и се чува брум. Като махна кабелите от картата брум няма.../ имам в предвид остават само колоните в путла/

 

В картата няма вкарано нищо на входовете. Явно е заради небалнсираните кабели. Може ли да се направи балансиран кабел Голям Жак към малките RCA чинч букса? За да влиза изхода на картата в Tape Input на пулта?

 

Мерси!

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай line in-ите 3/4 или 5/6.

От картата към line in-а ти трябва балансиран 1/4"->1/4"

После от out-a който ще ползваш на mixer-а ти трябва балансиран 1/4"->мъжки XLR (канон)

 

Аз лично директно свързвах мониторите с картата, защото нямам пулт все още и колкото и да е усилено нямаше брумове и шумове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза Боби ! :thumbs_up: (switched) :)

EMU-то е много претенциозно към небалансирани сигнал, вкл. и да използваш някакъв по комплициран дивайс за конвертиране на балансирания към небалансиран сигнал ....(т.е. нещо подобно на NAudio реамп бокса, който вече дискутирахме).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност като гледам на мониторите имаш и балансиран 1/4" вход така че може да вземеш 4 такива кабела (балансиран 1/4"->1/4")

 

В София се продават, да, аз лично си купувам отделно кабел и конектори от Динакорд и си ги запоявам. Те могат също да ти ги запоят, но искат по 2лв на конектор :). Кабела проел е към лев на метър, а конекторите зависи какви си избереш има проел и neutrik, като определено ти препоръчвам вторите. От интернет също можеш да купиш, но не знам по българските онлайн магазини дали има. В xxxx имам спомени, че продаваха и предполагам, че може от тях да поръчаш.

 

Edit: ето и схеми

http://www.rane.com/note110.html (credits to synchu :thumbs_up: )

 

Edit2: не можеш да направиш небалансиран кабел на балансиран. Различават се структурно самите кабели, дори и да имаш стерео конектори (каквито трябват за балансиран кабел)

Редактирано от sw1tched
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Proel Noiseless - 1.70 лева на метър , конектор проел (суперздрави !) 1.50 лева парчета .

 

Имат и готови в Динакорда .

Редактирано от Lord Of Darkness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер здрави според мен е силно казано. Досега два 1/4" и един XLR са ми се чупели и то при крайно незначителен натиск. За neutrik мога точно обратното да кажа - при едно разместване трябваше да прекарам едни кабели под крака на леглото и след 10-ина минути забелязах, че леглото изглежда все едно стои във въздуха...оказа се, че стои върху един xlr конектор :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобен опит с чупене на Проел-ски жакове & всички в момента нови, които си правя/поръчвам са с Нойтрик (или ако по-случайност успея да намеря Суичкрафт).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не можеш да направиш небалансиран кабел на балансиран...

Това сигурно ли е? Защото на същия линк, който си дал има една схема № 13, където са свързани небалансиран 1.4" мъжки жак и балансиран (уж) канон? Не се правя на спец, защото не съм. Просто искам да изясним тоя момент. Благодаря за вниманието! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не можеш да направиш небалансиран кабел на балансиран...

Това сигурно ли е? Защото на същия линк, който си дал има една схема № 13, където са свързани небалансиран 1.4" мъжки жак и балансиран (уж) канон? Не се правя на спец, защото не съм. Просто искам да изясним тоя момент. Благодаря за вниманието! ;)

Не знам дали ще е балансиран, след като shield-а не е свързан, но и аз не съм спец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням веднъж Никифена ме светваше /непомня дали точно за този тип вързване става въпрос/

че като е отрязан по този начин избягваш вероятността да хванеш радио по кабела или нещо от сорта беше

абе нека запознати да дадът светлина по въпроса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.