Jump to content
Българският форум за музиканти

Impergium(uk)


Recommended Posts

И аз не бех поствал нови авторски неща наскоро, въпреки че в момента записвам 2 албума успоредно. Това тук са 2 парчета на Impergium, групата ми в Лондон където съм китарист и вокал. За записа на тези сме използвали "жив" звук от ампове, а не така любимите ми симулации от Line 6 Toneport :thumbs_up:

Китарата в ляво( на Мартин Скехен) е запосвана през:

-Marshall 2000 Valvestate Head + Marshall 4x12" Cab

-Boss GT-6

-Kramer w/Quad-Rail Humbuckers

 

Моята китара(в дясно) е записана с:

-Line 6 Spider II 150W Stereo Head + Line 6 HD147 Cab c 4x12" Celestion Speakers

-Line 6 PODxtLive

-Vintage Razer w/EMG HZ

 

Баса е записан през DI Box

- Tanglewood b4 active

 

Барабаните са Roland V-Drums, т.е. електронни. Не са програминг, свирени са, но в домашни условия не е умесно да се изпозват акустични барабани :hysterical:

 

Парчетата все още не са смесени окончателно, но реших да постна тия две. Знам че вокалите са малко силнички, и барабаните не са балансирани, но в момента се работи по това. Баса също не е много добре...

 

Impergium - Mortal Wounds(Rough Mix)

 

Impergium - Dehumanize(Rough Mix)

 

Имам честа също да ви покажа и обложката за СДто дело на jFog :hysterical:

CD cover

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шеснайси! :hysterical:

преполагам че се се избистри голяма част при по про микса:thumbs_up:

 

 

Арт-а..че е леко в демоверсия и той ма ше се опрай.

 

тъй ства като почна поста преди ядене и го свърша после :hysterical:

..пофторения на мисли :thumbs_up:

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра бичкия! Браво и за ентусиазма за цели 2 албума!

 

Чакаме про-микса..

 

а jFog-а проявява неподозиран от мен талант... май ще се сдобие с още един клиент в мое лице

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малиии какъв 'арен джангърец сте си спретнали, откачи ми се глават от куфеене докато слушах, много яко. Звука също ме изкефи ;)

 

И обложката също е много про изпълнение, евала :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яка музика :) Даже вокалите ми харесват като цяло, което често не е така, когато става дума за български изпълнители ;)

 

 

Ти ли ще смесваш песните? Ако нямаш нищо против може да качиш файловете някъде и да направиш една тема, в която всеки да пуска своя микс. Това само като идея, разбира се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като звук яко, и вокала ме кефи, ама земете пресвирете китарките, че се разминавате на 1-2 места. Например на първия куплет е мноо явно и дразни. Не звучи про и осира хубавата работа, а не вярвам да е нарочно търсен ефект на "криворазбрана автентичност" или "усещане за живо свирене". Иначе съм фен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ jFog - Хайде сега дя, няма нужда от скромнечене :thumbs_up: зъл гений си и това си е! Аз отдавна съм ти го казал...

 

@ sw1tched - По принцип барабаниста ни се занимава със смесването, защото той има малко повече опит в тия неща и най-много свободно време. Аз работя от сутрин до вечер и имам 2-3 часа свободно време за музика на седмица! Интересна ти е идеата, но не съм сигурен дали другите от групата ще са съгласни.

 

@ DYLGIQ - Благодаря за наблюдателността, но се опасявам че няма да е възможно да го презапишем. Китарите са правени в студио и дори да се върнем и да посветим още един ден, едва ли ще постигнем същия звук и всичко останало. За търсен ефект не може да става дума, просто идеята ни бе да запишем 3 песни промо, а в последствие "узраяхме" до идеята за мини-албум. В действителност , записахме 6 песни(на две китари) в рамките на 3 и половина часа без дори да имаме възможност да чуем като хората какво сме записали. Но съм убеден че можем да ги поправим това разминаване с помоща на техниката :surprise:

 

@ Black Bird, Dylan_101, Fashion, black_waltz, yakiya, Mu3epHuK, fildi и всички които писаха благодаря от сърце за "фенството"

 

Всъщност сега като и аз имах възможност да прослушам записите по-добре мился че вокалите на Dehumanize ще трябва да се презапишат, защото вече бях пресипнал когато я записахме и гласът ми не звучи точно както трябва.

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малееей, чак сега видях темата ...

яка резачка се е заформила, очакваме крайният микс,

jFog - поздравления за боложката :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.