Jump to content
Българският форум за музиканти

Double Bass


Recommended Posts

Пускам тази тема с двете най-важни неща, които са нужни за всеки, който свири двойни каси. :)

 

Първото, това е 16-WEEK SPEED & CONTROL WORKOUT, което е предвидено да стане като рутина. Упражнението е на един от най-големите в екстремната музика George Kollias (съсед от Гърция, барабанист на Nile :) ). Идеята на това упражнение е овладяването на ходът/ движението на краката в различни темпа тъй като "задвижването" е различно при различните бързини. Това, което намирам за уникално тука е, че всички темпа и упражнения са много прецизно изчислени така, че след 16 седмици да можете да свирите шестнайстини в темпо 240. ;) А и как да не се доверим на човек, който го прави това в темпо 270! :hysterical: Изисква се постоянство и около 10-20 минути на ден (макар на някои да пише 4-5 минути). Много е подходящо да го сивирите накрая, когато приключвате със свиренто.

 

страница 1

страница 2

страница 3

страница 4

страница 5

страница 6

 

 

 

Второто са видео уроци на Derek Roddy. Derek Roddys Drum Lessons & Solos Part.... Започвате от Part 1 ест. ;)

 

Ако някой има проблем се превода на някое от горните неща да казва ще обяснявам.

 

 

Упражненията на пръв поглед са лесни и много хора ги правят. Идеята им е да се правят правилно, както е обяснено и да се въведат като рутина в нашето ежедневно свирене, което драстично ще се подобри (цялостно) за няколко месеца. Аз лично намерих моментален ефект след като пробвах първия и втория ден от упражнението на George Kollias наведнъж. Просто много дава много добра представа на краката ни за това как да се движат в дадено темпо.

 

Успех на всички, дано сте намерили тази тема за полезна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Охо.. мерси. Темата ще се окаже доста полезна, почвам с упражненията веднага. Нали и ние се правим на екстремисти. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упражненията са много добри. Днес пробвах първите. Ефекта е много голям :offtopic-001:

 

P.S. Има ли ги на БГ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упражненията са много добри. Днес пробвах първите. Ефекта е много голям :offtopic-001:

 

P.S. Има ли ги на БГ

Не, но мога да преведа това на George Kollias, за да стане ясно в какво темпо се почва, кога се вдига и т.н. но утре някъде, че сеа ми се спи! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алооооо,

ентусиастите!!!

То ако се ставаше за 4 месеца толкова добър,колкото George Collias,то всеки щеше да свири убийствено!!недейте да се залъгвате толкова нелепо един друг!!

Man0waR Scott Culumbus#1 - ти как така за 1 ден, чак и напредък имаш??? :hysterical:

да не свириш от 3 дена??

айде успех с програмата!!

след 16 седмици кажете как сте станали като George Kollias ,ама и обяснете също развитието си!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упражненията са много добри. Днес пробвах първите. Ефекта е много голям :hysterical:

 

P.S. Има ли ги на БГ

Не, но мога да преведа това на George Kollias, за да стане ясно в какво темпо се почва, кога се вдига и т.н. но утре някъде, че сеа ми се спи! :thumbs_up:

 

 

Алооооо,

ентусиастите!!!

То ако се ставаше за 4 месеца толкова добър,колкото George Collias,то всеки щеше да свири убийствено!!недейте да се залъгвате толкова нелепо един друг!!

Man0waR Scott Culumbus#1 - ти как така за 1 ден, чак и напредък имаш??? :hysterical:

да не свириш от 3 дена??

айде успех с програмата!!

след 16 седмици кажете как сте станали като George Kollias ,ама и обяснете също развитието си!!!

Аз ги чета нямам нужда от превод, но ако другите искат и ти имаш време :thumbs_up:

 

drumvarna, не казвам, че имам напредък, а че ИМА ЕФЕКТ. Пробвай и виш сам.

Редактирано от Man0waR Scott Culumbus#1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за развиване на мусколите на краката помагат и упражненията във фитнеса.

 

Много добро упражнение за развиване на прасец е: заставате със щанга зад връта все едно ще правите клекове, само че се повдигате на пръсти, като целта е това да се изпъва прасеца докрай, за да се получи парене в мускула. Упражнението трябва да се прави на бързи серии от 20-30 повторения, но не трябва да се прекалява с тежестта. Най добре ако сте начинаещи (за фитнеса говоря) да започнете само с лоста.

 

Знам още много упражнения за крака, не мога да ги опиша както трябва. Ще потърся литература и ще ги опиша както трябва за да не ви объркам

Редактирано от Man0waR Scott Culumbus#1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не сме станали форум на българските културисти,ама има време. ;) Та по темата .... в България хората които свирят с кардан или две каси както трябва се броят на пръсти,аз лично се сещам за Митко Симеонов,може би някои от съфорумниците го знаят,а може би и познават :) То си е цяла философия и не знам как и за 4 седмици ще постигне някой желания ефект.Това нещо се изгражда с години,има ли смисъл да си чешем просто езиците...Много бързо оправихме простия бийт та стигнахме вече до двете каси ;) И все пак успех на всички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не сте ме разбрали. За 16 седмици няма да станете като George Kollias, но ще можете да свирите фигурите, както са дадени след 16 седмици, една от тях е просто от 4 шестнайстини. И ще увладеете позициите и движенията на крака в различни бързи. Да го кажа по просто... случвало ли ви се е да почвате да свирите няква част с двойни каси и точно, когато почвате да се чудите как да си "нагласите" крака. Това упражнение премахва този проблем и чрез него ще знаете къде как да подходите + ще усвоите бързина и баланс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не сте ме разбрали. За 16 седмици няма да станете като George Kollias, но ще можете да свирите фигурите, както са дадени след 16 седмици, една от тях е просто от 4 шестнайстини. И ще увладеете позициите и движенията на крака в различни бързи. Да го кажа по просто... случвало ли ви се е да почвате да свирите няква част с двойни каси и точно, когато почвате да се чудите как да си "нагласите" крака. Това упражнение премахва този проблем и чрез него ще знаете къде как да подходите + ще усвоите бързина и баланс!

 

Тва е много верно. На мен ми е проблем пък, когато ускурявам с двойни каси и тряабва да изменя позицията на краката, без да се усети промяна в звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Начина, по който подхождаме, когато тръгваме да свирим с два крака е най-важното нещо за контрол и изравняване на ударите (динамическо и ритмическо отношение). Това е АБто за всички спийд "любители"! :punk_guitar:

 

Искам да допълня, че най-важното нещо е да сме отпуснати и да не "пипаме" касата. Много често наблюдавам някой екстремни барабанисти, който реално не вадят никакъв звук, а само докосват касата и оставят работата с динамиката на тригерите, а някой дори използват тригери за изравняването на ударите динамически... това от една страна е разбираемо (донякъде) ако свирим с кардан т.е. с една каса и левият ни педал има "лаг", но от друга е по-добре да не разчитаме на това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не флуудете полезната тема със заяждане. И без това от месеци насам нищо смислено не е дискутирано тука. Ясно е, че за четири месеца не се достигат феноменални темпа с двойната каса, по-скоро се имаше предид, че тези упражнения коригират някои елементи от постановката и усещането на краката върху педалите. Затова вместо да спорим колко е мокра водата нека свирим и да понапълним "Our drum videos" с качествен материал.

 

Марин

Редактирано от marin_zhelezov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.