Jump to content
Българският форум за музиканти

Double Bass


Recommended Posts

^ Именно! Всъщност за 4 месеца с правилен подход могат да се достигнат много впечатляващи темпа (от рода на стабилно 220). Не, че има някво значение бързината за музикално свирене, но просто поствам упражнения, които малко или много помагат за нащо развитие като цяло в барабаните. На скептиците мога да кажа да пробват да посвирят малко преди да говорят, но ако си търсят просто оправдание да не го правят, ок!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

drumvarna, не казвам, че имам напредък, а че ИМА ЕФЕКТ. Пробвай и виш сам.
........................................................................ :thumbs_up::surprise:;):hysterical::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical:

 

 

ЩОМ КАЗВАШ,ЩЕ СЕ ВЪРНА НЯКОЛКО ГОДИНИ НА ЗАД И ЩЕ ПРОБВАМ ПАК ДА СЕ РАЗВИЯ НАНОВО!!! :hysterical:

 

Абе хора, вие нормални ли сте :slap: . :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: ? Човека си е играл да поства полезна информация а вие се подигравате с труда му. :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: . Като не ви харесва темата има решение за проблема ви - не я четете. Като сте толкова развити, че темата не ви е полезна не се подигравайте с тези на които им върши работа. И като сте толкова добри си направете тема за професионалисти и аз понеже съм загубеняк, и от барабани не разбирам, нема да поствам нищо в нея.

 

P.S. Въпросната тема си я флуудвайте колкото искате, но недейте да пускате критични и подигравалтелни коментари в другите теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

У нас на тренажора съм свирил по чорапи, но някак не ми е комфортно. По-трудно правя прииплъзвания по педала заради различното сцепление с чорапи. А за бос крак да не говорим - ходилото ти направо залепва и приплъзването е много трудно, освен това съществува опасността да си удариш големия пръст. Хубави и леки обувки са ми най-комфортни, но задължително трябва да са плътни, за да не се лашкат насам-натам и да убиват динамиката. Така стоят нещата при мен относно свиренето по чорапи/бос. Но на всеки както му е удобно, ето пример -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя от клипчето е направо убиец с тея режещи барзи 32-ни! :D Да кажа за себе си (по темата)... На Дерек Родди уроците според мен са наистина полезни и си заслужават отделеното внимание! До преди лятото не можех да вдигна темпото над шеснайсетините над 144 bpm, а сега си даржа спокойно 180 в продалжение на 3-4 мин без прекъсване, в темпо 200 до 20 сек. а веднай успях и 205 за савсем кратко време, някаде около 10 сек. :rolleyes: Така, че се упражнявайте, може в групата да не свирите екстремни неща, но това мн развива цялостно! Успех! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Пробвай да вкараш повече движение от глезени. Така като го сванеш темпо 200, ще го задържиш за около половин-един час и ще е по-веряотно да спреш, защото ще ти омръзне! :) Аз лично открих (поне за себе си), че съм по-стабилен като свиря с глезени, когато го правя на голям стол т.е. гледам да изолирам тежеста на бедрата от това да седи върху педала (а краците ми са по 40 кИла :pray: ), защото като свирим с глезен се нуждаем само от малко тежест, колкото да вкараме малко сила в ударите си. :lol:

 

ЕДИТ: На Derek Roddy са повече за издръжливост. Идеята там е да се намери удобно темпо, в което да се издръжи цялата програма без да се насилвате. :P

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай някой линк да видя как свириш, може да се науча на нещо :)

 

Ми нямам на какво да се запиша. :hysterical: Иначе напиши в youtube George Kollias или Derek Roddy... сигурен съм, че от тях мн повече ще научиш! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай някой линк да видя как свириш, може да се науча на нещо :D

 

Ми нямам на какво да се запиша. :mellow: Иначе напиши в youtube George Kollias или Derek Roddy... сигурен съм, че от тях мн повече ще научиш! :whistle:

Ееее, че как... :D Dereack Roddy ми е любимец, доста съм научил от него за свиренето в по-бързо темпо! :D Просто ми е интерсно да видя как се справят наще барабанисти, верно аз съм барабанистче на 1 година, обаче добре че поне майка ми е учител по пиано в музикалното, та поне имам малко музикална основа, + че съм свирил 4 години на кларинет и 2 напиано! :secret: Верно са различни неща, но поне се ориентирам горе долу, пък и жалко че съм сиромах момче, та нямам пари за уроци, а и приятели барабанисти нямам в Плевен... ;) но туй е положението! :D

Редактирано от Drunken_Master
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те пък защото са много ... Има няма 2-3 най-много ;) Това да не е София бе пич :)

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, имах един познат който свиреше на перкусии, ама не специализирано на drum set, пък и той замина от отдавна за София да учи там, пък и не е мн голям - само на 17 е, метал не свири, срири само квот му кажат в даскалото, майка ми няколко пати моли нейни колеги по ударни да дойдат да ме видят на какво ниво съм, но така и не дойдоха, кво да ви приказвам, 50% от даскалите там са надути, горди и лицемерни! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм не само там е така...навсякъде е така.Тук например в музикалното училище няма нито един човек който да седне и да посвири на сет барабани,така че няма да се притесняваш...работи сам върху себе си и бъди винаги критичен към себе си,идеалист.Успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тука стана доста философски форум!Не че е лошо,ама все пак.......

Кво стана сега,някой работи ли му програмата на Collias или само във въздуха си остана ценния материал който някой си е играл да поства?

ако има някви резултати споделяйте,а не го обръщайте на лаф-моабет само!!!

 

""Danny47

^ Пробвай да вкараш повече движение от глезени. Така като го сванеш темпо 200, ще го задържиш за около половин-един час и ще е по-веряотно да спреш, защото ще ти омръзне! Аз лично открих (поне за себе си), че съм по-стабилен като свиря с глезени, когато го правя на голям стол т.е. гледам да изолирам тежеста на бедрата от това да седи върху педала (а краците ми са по 40 кИла ), защото като свирим с глезен се нуждаем само от малко тежест, колкото да вкараме малко сила в ударите си.""""

 

от това за глезените нищо не разбрах!!!моля Danny47 поясни малко!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.