Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарните видеоуроци-полза?


spongebob

Recommended Posts

Тая тема сме я коментирали много пъти с приятели и колеги,всеки има поне по няколко на харда или на некви дискове,всеки е кълвял като луд,само че идва един момент,че всички уроци много си приличат.Повечето от тях не са систематични.На мен лично много повече са ми помигнали видео материали с музиканти където се разисква и коментира някакво музикално явление.Например скоро гледах видео на George Benson.Колкото и да се скъсам няма да мога да свиря като него,но не е и нужно както той самия казва.Човека ме смаза от кеф с разсъжденията си за музиката и след тва 3 часа свирих като луд...надъхваща работа!

На вас доколко са ви помогнали видеоуроците,как ги намирате? :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

От видео уроците няма никаква полза,но това си е мое мнение да не се засегнат някои.Според мене не трябва да се прекалява с видео уроците,щото ако се прекали ставаш един имитатор нищо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз лично съм твърдо "за" видео уроците. Изгледал съм доста и много са ми помогнали и ми помагат. От всеки има какво да се научи. В техническо отношение(постановка на двете ръце, пикинг патерни и прочие) основно от видео уроци съм учил, както и от Любо Стаменов, които ми помогна страшно много за осъзнаването на пропуспките си в техниката.

Тъй че мисля че като цяло са полезни, стига да не се прекалява :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм "за" видео-уроците, защото е много по-добре не само да чуеш нещо, или да се опитваш да го изсвириш с таб-ове, но и да го видиш, защото всеки изпълнител си има постановка и тънкости, които няма как да бъдат пресъздадени по друг начин освен на видео. Ето един пример - начинът, по който Пол Гилбърт държи перцето и постановката на дясната му ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видео урокът е най-добрата форма на обучение - предимствата са очевидни - най добре е когато ти покажат за кво става въпрос, а и може да връщаш едно и също нещо по 1000 пъти, да го спираш на пауза, дори да го забавяш

 

Един видео урок е способен в рамките на 2-3 час да те информира със съдържанието на една цяла книга, като материалът се възприема запомня много по лесно. Аз имам към 200 ГБ видео уроци (не за китара или музикални) и мога смело да потвърдя огромната им полза. Видео уроците са номер 1 когато нещата опират до изкуство...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги питам се аз тези китаристи като Гилбърт,Петручи и т.н, които имат видео уроци дали навремето когато са се учили са гледали такива?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се присъединя към мнението на spongebob -

За мен лично ползата е, че в редките случаи когато ги гледам

най вече се надъхвам аз самият да свиря,

не толкова да хване нещо от някой.

Първо защото на сила хубост не става - дори да съм научил нещо, с времето го забравям ,тъй като не е мое.

Има я и другата страна на монетата - все нещо, все пак влиза в кратуната.

И пак като премисля - инспирацията която ми дават е повече от това ,което научавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм твърдо за видео уроците, тъй като някои хора няма кой да им покаже за какво става на въпрос или нямат възможност да ходят на уроци при някой и в този момент видео уроците са нещо много важно.

Аз самия всичко което съм научил е чрез практика и видео уроци, никой за жалост не ми е показал нещо, тъй като моите познати и приятели обичат да слушат китари, но само аз свиря :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм "за" видео уроците. Това е най- евтината и ефектна форма на обучение.

 

thw - аз съм абсолютно същия случай. Приятелите ми харесват да слушат, но за съжаление

нито един не свири и следователно не разбират. Тоест всичко трябва да научавам сам.

Което пък от една страна не е лошо за мен самия.

 

space ace - не са се учили от уроци защото не е имало. Едно време всичко се е предавало от човек на човек.

Тая форма съществува и сега било то от учители или приятели. Просто има още една допълнителна форма на

обучения, която подхожда на века, в който живеем :thumbs_up:

 

И да добавя само, че съм "за" не защото аз самия съм се учил и продължавам да се уча от тях, а

защото е лесно за възприемане, както споменаха по горе, може да спираш да забавяш кадри, а защо не

и да добавяш свой неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На почитателите на видеоуроците-не може да не се съгласите,че не са систематични и всички наблягат на сложнотии.Музиката не е спорт!Аз се кефя и на Гилбърт и на Петручи,не съм ми любимци,но са си явление очевидно.Много малко от тия пичове обаче ти казват защо ги свирят тия неща....щото аз нямам нужда той да ми го извири бавно,аз знам кво е изсвирил,щото слушам и пак няма да мога да го изсвиря,пък и не искам...Все си мисля,че Ла натурален минор всички свирят,някои от които много,много бързо :thumbs_up: Препоръчвам да си намерите урока на Бенсън.Там той показва какво други преди него са свирили,какво той е открил сам за себе си,споделя дългогодишен опит и....бе много яко!Има материал и за начинаещи и за схвръх напреднали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм съгласен с това, което казваш.

И като вида урок, който в името си съдържа "speed development" - просто не го пускам.

Аз лично не виждам нищо хубаво в тези свръх, мега, ултра, бързаци.

Няма абсолютно никакъв ритъм, в това, което свират. Гадни са ми да ги слушам

камо ли да се опитвам да свира като тях.

Интресно ми е да вида урока на Бенсън за, който говориш. Къде може да го намера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва малко е :thumbs_up: ,ма един приятел сърбин ми го даде,свалил го е от тяхните "специални" сървъри,сигурен съм,че може да се намери и тука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видео уроците, според мен, биха били много полезни на хора, които вече имат изградена техника, и искат да се научат на разни хватки. За останалите, просто трябват много часове свирене. Видео-урокът може да даде някои полезни съвети , но не може да направи човек музикант. Това той трябва да направи сам. И според мен книгите и школите тук са много по-полезни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.