Jump to content
Българският форум за музиканти

?"tung Oil?


Recommended Posts

Вихро, има време до финиша. Вече доста полезни неща се получиха каго информация от колеги. Дотогава проблема може да получи друго, и даже по-добро решение. Виждаш, че свестни хора и майстори-лютиери проявяват интерес към темата и, трябва да призная, мен страшно ме кефи да я чета, защото всичко за барабаните е ново за мен - просто непозната територия! Спокойно за сега - има време за обмисляне на тактиката за по-нататък. Успех, друже! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сега започвам да търся стругар работещ с дърво.Ако някой има информация за такъв в района на София ,моля нека ми пише.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

По-другата седмица започвам струговането и по нататъшната обработка на корпуса,защото стругарят когото намерих е малко зает сега.Ще пиша пак в тази тема,макар не съвсем на място,но смятам да направя туториал със снимков материал като отделна тема.

По настоящата тема,имам уверението на колега от форума,че тунгово масло може да се намери,така че,за пореден път приканвам желаещите да ми пишат ЛС и да се разберем за да може да ни излезе по-евтино вноса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Натъкнах се на интересна,надявам се, информация касаеща тези масла:

http://www.parketmilanov.com/masla.php

Стругаря който в момента работи върху моя проект ми ги препоръча,но ми е интересно какво ще кажат лютиерите по този въпрос?

И какво от богатият им асортимент, бихте ми препоръчали за консервирането и довършването на акустичен инструмент?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ми предстои да мина през магазина на директния вносител на тези масла,така че ще се радвам да получа някакви мнения до тогава.Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, радвам се, че проектът продължава. От доста време нямаше интернет- в целия град беше така. Нищо не разбрах от тези немски масла - понеже не се чете какво им е съдържанието. Все пак не бързай. Доколкото разбирам се отказваш от ленения безир, също и от тунга и търсиш нещо от сорта на посочените в паркети "Миланов"? Може пък и да стане нещо. Виж , питай ги в магазина да ти покажат мостри как стои всяко от описаните масла върху истинско дърво. Тогава вземи решение. Успех, Друже! Рудолф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.Радвам се,че се включи.

В никакъв случай не се отказвам от безира,но за съжаление на Леко не мога да намеря.Така или иначе плана ми беше да изкарам фигурирането на дървото с един слой безир първо,а след това с някое от техните прозрачни масла.Аз ще отида директно в магазина на вносителя,който за жалост няма страница затова дадох тази на "Миланов",но на опаковките които разгледах до тук,не пише какви са съставките.Препоръчаха ми ги от няколко места,лошото е,че нямам и препоръка на лютиер.Но май всичко в моя проект ще е на базата на проба-грешка :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В цялата история на лютиерството проблема "правих го, но не мога да го повторя" е централен. В твоя случай това може да се изрази във факта, че ще използваш масло /грунд, лак/, който я го видиш на пазара още веднъж, я не. Ако закупиш един кашон масло от същата партида можеш да изработиш за няколко години няколко десетки барабана. После маслото ще свърши и ще приготвят друго, което няма да е същото. Слава на Бога, светът е толкова разнообразен и неповторим. Амин. Рудолф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам с търсенето на масло,защото не открих магазина на доставчика за маслата на ОСМО,но така или иначе все още имам довършителни работи по корпуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корпуса е официално завършен до шкурка 280 ако не се лъжа.Предстои след като спре да поема масло или безир да продължа с "водно" или по-точно шкурене в масло с водна шкурка.

А по темата,днес успях да открия ленения безир на Леко,за който стана дума по-горе.Голямо е изкушението да завърша корпуса само с него,но все пак ще потърся още малко маслата на ОСМО и ако имам възможност да отлепя информацията за продукта на български за да видя за какво иде реч в действителност,защото ако маслата им са на основата на лененното мисля, че не си струва да давам 30 лв. за има-няма 200мл. масло макар и по-убогатено от ленения безир който е с цена 4.40лв.Някакви идеи и съвети???

п.п.Надявам се до края на седмицата да си поръчам и хардуера и докато го чакам,след като направя финиша,най-накрая да седна и напиша туториала,дано да е интересно на повече хора :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Взех си масло "Top oil" на ОСМО и ленен безир на Леко.Финиша става страхотно за сега.Ще се опитам да правя гланц с маслото и 1500 водна шкурка,предполагам няма да се получи надграждане,но все пак ще опитам.

Относно маслата на ОСМО,това което си купих дава много приятен матов ефект,разбира се като се обработва с водна шкурка.Стяга бързо,дават гаранции както за 100% растителен произход на маслата,така също и за идеалната влагоизолация,така че определено може да се ползва за обработка на инструментите отвътре и по-специално за барабани.Който желае да ми пише ЛС,ще дам координатите на магазина.500 мл. струва 33 лв.

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

АМиго интересува6 ли се о6те от Тунг Оил-а.

Разрових се из испанските сайтове и намерих едни пи4ове дету джиткат напрраво на палета по 72 двулитрови туби ,Но! разцъках дистрибуторската им мрежа и се оказа 4е на една цигара път с колата има техен представител за пазаруване на дребно.Идната седмица може да остско4а и да ти кажа колко 6те струва евентуално пратката до БГ. ако има навитаци 2 литра може да се разделят с някои,а може и да има и по малки развасофки на други фирми де... незнам.като ида 6те го видя евнтуално.

30G_xylazelrestauraryreparartecatungoilg.jpg

 

sory 4e 4ak sega widqh temata..

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз вече не се интересувам защото си намерих алтернативи за довършването на инструмента.Преди имах възможност също да ми доставят от чужбина,но само аз бях желаещия-други не се престрашиха да пишат,така че не ми беше изгодно.Ако сега пише някой в темата,говори направо с него.Все пак мерси,че писа :)

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.