Jump to content
Българският форум за музиканти

Ако си взема Amp с Ovedrive ще имам ли нужда от Dist?


[He4oBek]

Recommended Posts

Вчера бях в xxxx да си търся усилвател и си харесах един от 15 вата на Fender двуканален с reverb. Те ми казах, че с такъв усилвател няма да имам нужда от допълнително изкривяване на звука, но аз все пак се чудя дали този overdrive ще ми е достатъчен за свирене на по-тежки стилове като метълкор или по-точно всичко в Drop C.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако драйва на ампа ти се стори недостатъчен за метълкор, то може да изполваш педалче-дисторшън в чистия канал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

метълкор , Drop C > и Fender 15 вата на едно място не ми иглежда добре

този амп е малко практис комбо да си свириш в къщи с него , не е създадено за такива брутални неща

събери малко повече пари и си вземи поне 12 инчов говорител и амп с по як драйв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В това АМР-че каквото и да пуснеш все ще звучи зле. Точно защото е практис комбо (подходящо за в къщи да речем). В тоя ред на мисли закупуването на допълнителен драйв/дист, който ще звучи пак толкова зле е чисто и просто нерентабилно както и да го погледнеш. Присъеинявам се към Дими - нещо по-скъпо с 12" спийкър ще е много по-удачен избор. Успех! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...нистина имаш нужда от 12" говорител...освен това най-яка резачка се получава като боднеш овердрайв камионче не към чистия а към драйв канала на усилвателя за бустер...осван това мен ако питаш евтините фендерчета са толкова зле че няма накъде повече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В това АМР-че каквото и да пуснеш все ще звучи зле. Точно защото е практис комбо (подходящо за в къщи да речем). В тоя ред на мисли закупуването на допълнителен драйв/дист, който ще звучи пак толкова зле е чисто и просто нерентабилно както и да го погледнеш. Присъеинявам се към Дими - нещо по-скъпо с 12" спийкър ще е много по-удачен избор. Успех! ;)

+1

 

И защо се спря точно на Фендър ?!

 

Накарай ги да ти пуснат няколко усилвателя (каквито можеш да си позволиш) и им кажи за какъв стил ти трябват. Взимаш това, което ти звучи най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може човека, да иска, да си свири само вкьщи - в такьв случай - с 10 " говорител също не е зле.

 

Питай в xxxx за Laney Hardcore серията -

може би те ще са твоите ампове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина става въпрос за свирене у дома (съжелявам, че забравих да го вметна в началото).

А като стана дума за пари/качество, имам 200лв, с които искам да купя обoрудване, с което да свиря всякакви стилове без да ми звучи зле. Ясно ми е, че за тази сума нямам неограничен избор.

Редактирано от [He4oBek]
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че за тези пари не можеш да си вземеш нищо приемливо... :) Едно приемливо кубе върви около 400 лв, в което има и хубав драйв. Ако държиш непременно да е кубе - посъбери още малко пари и тогава вземи.

 

От друга страна, щом ще свириш единствено и само вкъщи, ако компютъра ти е сравнително сносен, може да позлваш него за свирня - само трябва да купиш някаква сносна звукова карта за 50тина лева и да позлваш съответния софтуер за китарата.

 

Трети вариант е - видях, че се продава чисто нов Line 6 POD 2.0 процесор за 285 лв. Ако закупиш това, ти се спесява и кубето, и звуковата карта, защото самият процесор си има амп симулации, а и няма да се налага компютъра да "смята" звука.

 

Сега вече всичко зависи от теб - ако държиш непременно да свириш през кубе и с аналогов драйв (което според мен е най-добрият, но и най-скъпият вариант) - събери повече пари. Ако пък не си толкова претенциозен купи хубава звукова карта и инсталирай някоя хубава програма за свирня. С процесорът пък освен във вас ще можеш да свириш и навсякъде, където го занесеш, дори и директно в пулт, при липса на кубе.

 

Ти избираш. :recourse:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако компютъра ти е сравнително сносен, може да позлваш него за свирня - само трябва да купиш някаква сносна звукова карта за 50тина лева и да позлваш съответния софтуер за китарата.

 

Това е интересно, а колко струват усилвателя и озвучителните тела които ще усилват звука от компютъра? Или ще се ползват пластмасови черупки закачени на миниватните изходи на звуковата карта?

[He4oBek], послушай съвета да спестиш малко повече и да си вземеш нещо което да не те ядосва като го ползваш. Не е лесно, но е по-умно. Огледай се и за оферти на втора ръка във форума; непрекъснато излиза по нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а колко струват усилвателя и озвучителните тела които ще усилват звука от компютъра?

 

5.1 системи вървят от 60 до 130 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз от както имам китарата досега все съм свирил през компютъра ми. Запознах се там с нужния софтуер (Asio, GuitarRig...), свалих латенсията до 1ms и доста време ми вършеше работа. Но все си мисля, че да свириш на китара през компютър е все едно да свириш на барабани върху тенджери :unsure:

Май наистина ще се вслушам в съветите ви, макар че вече изгарях от желание за едно кубе. Пък и това, което намерих (Fender 15 вата) ми вършеше работа, понеже наще и съседите ще ми правят много проблеми ако си взема нещо по-мощно.

За да не пускам нова тема направо тук ще питам:

Каква комбинация от amp и distortion ще препоръчате, съвместима за свирене с всички стилове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С твоя бюджет трудно ще си купиш кубе,което да покрива всички стилове задоволително.Всъщност такива усилватели,които да покриват всички стилове и да се харесват на всеки не знам да има,но и да има ще са трицифрени числа в евро.

Моя съвет е да си вземеш процесор ако искаш голям диапазон от стилове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези фендерчета са по-зле и от много зле :) който разбира от електроника може да види че схемата им е прост предусилвател с 1-2 интегрални схеми горе-долу 3-4лева и едно крайно стъпало с ТДА като китчетата по 5леа :) не мисля че си струва 200лв за такова нещо но пък наистина не може да се намери по-добро за толкова :unsure:

комбинация за всички стилове няма - сещам се за едни многоканални големи ампове които покриват доста неща но струват колкото лека кола :)

иначе с комп може доста прилично да се свири - аз така си свиря на слушалки късно вечер за да не ме слушат съседите

трябва само някакъв предусилвател преди зв. карта и да знаеш в гуитар риг кое какво е ;)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.