Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се разбира кога струните са за смяна?


[He4oBek]

Recommended Posts

Ми като четох, че повечето сменяте веднъж на месец ми стана много интересно, защото свиря с моите от април и не съм усещал нещо да не е наред. Та затова питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога струните са за смяна:

 

 

1. Заглъхват и си губят звучноста.

2. Разстройват се, без да можеш да ги настроиш каквото и да правиш.

3. Разкъсва им се намотката.

4. Късат се лесно и се налага да ги снаждаш.

 

Това са основните причини, по които аз познавам, че струните са ми за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от април не си ги сменял :icon_shithappens: а свириш ли изобщо ??? Също като почернеят , ръждясат ти режат пръстите знаи че са за смяна :hysterical: но иначе това са основните неща

поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога струните са за смяна:

 

 

1. Заглъхват и си губят звучноста.

2. Разстройват се, без да можеш да ги настроиш каквото и да правиш.

3. Разкъсва им се намотката.

4. Късат се лесно и се налага да ги снаждаш.

 

Това са основните причини, по които аз познавам, че струните са ми за смяна.

 

1. Не съм усетил да са заглъхнали.

2. Постоянно използвам различни стройове на струните и винаги съм успявал да ги настроя обратно.

3. Такова нещо няма. Здрави са.

4. Също няма.

 

от април не си ги сменял :icon_shithappens: а свириш ли изобщо ??? Също като почернеят , ръждясат ти режат пръстите знаи че са за смяна :hysterical: но иначе това са основните неща

поздрави :)

 

От април съм свирил най-малко по веднъж на седмица за няколко часа, но напоследък свиря всеки ден.

Редактирано от [He4oBek]
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви са тези струни иска ми аз такива да си взимам :icon_shithappens: , направи следното купи си нови сложи ги и ще разбереш кога трябва да се сменят ако и тогава няма разлика казваи какви са тези стуни да си взимам и аз :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като позаглъхнат е добре да се сменят,но може да караш още.До момента когато установиш че тона на 1-ва и 2-ра на 12 то прагче няма нищо общо със свободната струна :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги сменях на месец и реших наскоро да икономисам и да оставя последните (Stagg 10-46 :punk_guitar: ) да видя колко ще издържат.. еми малко след втория месец чух отвратителния звук на късаща се 1-ва струна :) (Естествено съм скъсил живота на струните поне наполовина поради начина, по който настройвам:настройвам>strech-вам зверски>донастройвам..). Yamaha струни са ми държали повече от 4 месеца, но при по-малко свирене.. => различни марки струни> различна дължина на живота на струните, различни хора> различни стилове>различно време, през което свирят> различна дължина на живота на струните.. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живота на струните не свършва когато същите се скъсат.Би трябвало да се сменят,когато заглъхнат(обикновенно след ,10тина дена свирене по няколко часа на ден и то ако не ти се потят ръцете много).Друг въпрос е че това доста удря по джоба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.